home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2014/2015 - Marzec

30-03-2015 - Rekolekcje klas 0-II


W dniach 30.03 - 31.03.2015 odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne dla dwóch grup: kl. II - III  w poniedziałek i  O - I we wtorek. Nasz kochany ks. Marcin Duda, jako niedoszły (na szczęście!) marynarz poprowadził je pod hasłem Z JEZUSEM DO PORTU ZBAWIENIA. W tych dniach sala gimnastyczna przypominała raczej pokład statku : koła ratunkowe, kamizelki ratunkowe, koło sterowe, lampy okrętowe i sieci wywołały na twarzach dzieci zdumienie, kiedy siadały na materacach po wejściu do sali. Szybko jednak okazało się, że stały się one wieloma symbolami nawiązującymi do Jezusa Chrystusa - ratunku dla nas wszystkich. W trakcie nauki rekolekcyjnej, uczyliśmy się śpiewu różnych piosenek powiązanych z animacją ruchową. Ks. Marcin pokazał nam na kartce papieru, jak zrobić z krzyża kamizelkę ratunkową techniką origami. Następnie otrzymaliśmy wielkie arkusze szarego papieru, z którego mieliśmy wykonać podobne kamizelki na warsztatach z paniami w klasach. Każdy z nas ozdobił swoją pracę różnymi rysunkami - symbolami naszej wiary. Tak ubrani, spotkaliśmy się razem na podsumowaniu rekolekcji na "pokładzie".

Warsztaty rekolekcyjne kl. 0 - I zakończyły się we wtorek klasowymi Śniadaniami Wielkanocnymi, które należą do tradycji naszej szkoły. Składaliśmy sobie życzenia przy poświęconych, przygotowanych przez panie kucharki dla każdej klasy, jajkach - symbolach nowego, lepszego życia. Oby nam starczyło tej życzliwości i radości na następne miesiące wspólnej nauki w KSP!

PRZJDŹ DO GALERII
26-03-2015 - Stanęliśmy na podium w OMTTK


Dobiegły końca eliminacje miejskie 43 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród miało miejsce w Pałacu Młodzieży, który jest współorganizatorem tego etapu zawodów.

 

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w tych prestiżowych, interdyscyplinarnych zmaganiach i kolejny raz z sukcesami! Startowało sześcioro uczniów klasy szóstej, którzy  mimo ogromu obowiązków, znaleźli czas na przygotowania do turnieju i wypadli rewelacyjnie.

Nasze wyniki:  drużyna Ewa, Karolina i Ola G.     I miejsce

                         drużyna Maciej, Hania i Bartek   III miejsce.

 

Serdecznie gratuluję zawodnikom, jednak to jeszcze nie koniec rywalizacji… Przed nami mnóstwo pracy, już niebawem eliminacje wojewódzkie w Płotach. Trzymajcie kciuki!

16-03-2015 - Ogólnopolskie Wybory Książek


OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

W dniach od 11 do 20 marca 2015 roku odbyły się w naszej szkole "Ogólnopolskie Wybory Książek". Organizatorem była redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" we współpracy

z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją "Biblioteki Szkolne Online”.

W wyborach wzięli udział uczniowie klas I – VI. Każdy z nich głosował na trzy najciekawsze książki przeczytane w ciągu dwóch ostatnich lat.  Z dniem 20 marca wszystkie głosy zostały zebrane, a wyniki i dokumentacja wyborów przekazane organizatorom.

Na podstawie sprawozdań ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie sporządzony zostanie wykaz ogólnopolski, przekazany Ministerstwu Edukacji Narodowej i opinii publicznej. Nagrodą główną będą wybrane książki o wartości do 1000 zł.

Z początkiem kwietnia wyłonione zostaną zwycięskie szkoły.

PRZJDŹ DO GALERII
16-03-2015 - Rekolekcje kl. IV - VI
      
       W dniach od 16 do 18 marca 2015 roku klasy 4-6 wraz z wychowawcami uczestniczyły w Rekolekcjach Wielkopostnych w Trzęsaczu. Już na samym początku spotkały nas trudności,  gdyż autokar, którym mieliśmy się udać na miejsce , ugrzązł w piasku i nie mógł ruszyć. W końcu jednak, po długim oczekiwaniu, z jeszcze większą radością i ulgą dotarliśmy na miejsce.
       Rekolekcje prowadził,  znajomy już nam, ks. Michał Mikołajczak.  Temat był trudny i poruszający.  Szliśmy wraz z Jezusem Drogą Krzyżową. Ksiądz Michał tak sugestywnie opisywał poszczególne stacje, że w oczach wielu osób pojawiały się łzy,  a serca ściskało wzruszenie. Na pewno wiele refleksji i obrazów pozostanie w nas już na zawsze.
       Czas rekolekcji-to czas spotkania z Bogiem, ale też i z drugim człowiekiem.  I tak było w Trzęsaczu - integrowaliśmy się,  chodziliśmy na spacery, bawiliśmy się. A temu wszystkiemu sprzyjała przepiękna,  wiosenna pogoda. Jan Paweł II powiedział kiedyś żartobliwie,  że ludzie mają taką pogodę,  na jaką zasłużyli.  Widocznie byliśmy bardzo ,, grzeczni", bo pogodę mieliśmy wprost wymarzoną!  A nocy, podczas której wracaliśmy brzegiem morza z Pustkowa, na pewno nie zapomnimy. Takiego nieba usianego gwiazdami niektórzy jeszcze nigdy nie widzieli! W takich momentach człowiek staje zachwycony nad pięknem świata i wielkością Boga, który go stworzył.  Czyż to nie są rekolekcje?!
      Czas szybko minął,  a nam nie chciało się wracać.  To najlepiej dowodzi, że  nie był to czas stracony!
PRZJDŹ DO GALERII
14-03-2015 - Gra miejska


Tego dnia wzięliśmy udział w ostatnim etapie eliminacji miejskich 43 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Gra miejska jest plenerową zabawą, która polega na znalezieniu wyznaczonych obiektów czy miejsc i wykonaniu związanych z nimi zadań. Wymaga od uczestników wiedzy, ale również pomysłowości, spostrzegawczości, dokładności, właściwego rozplanowania czasu (by zmieścić się w przewidzianym limicie).

Organizatorzy postarali się o szeroką tematykę i różnorodność „gatunkową” zadań, które  tym razem dotyczyły m.in. Urzędu Miasta Szczecin, Pomnika Czynu Polaków, Lodogryfu, szczecińskich pasztecików, zabytkowych willi z końca XIX wieku czy basenów przeciwpożarowych.

Każda z drużyn musiała również wykazać się praktycznym udzieleniem pierwszej pomocy oraz rozpoznaniem wybranych gatunków drzew.