home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2014/2015 - Kwiecień

29-04-2015 - Żonkile dla hospicjum


W środę 29.04.15 pierwszoklasiści z KLUBU CIEKAWSKIEJ MRÓWKI przeprowadzili akcję zbiórki pieniędzy na wsparcie szczecińskiego hospicjum.

Przygotowania rozpoczęliśmy już jesienią, kiedy to posadziliśmy, na specjalnie wyznaczonym skrawku szkolnego boiska, cebulki żonkili. Wiosna przyniosła nam efekt w postaci pięknej kwiatowej rabaty.

„Mrówki” sprzedawały tak wyhodowane kwiatki, co spotkało się dużym odzewem i zainteresowaniem ze strony uczniów i ich rodziców. Tego dnia wiele osób wyszło ze szkoły ze swoim żonkilem, a nam udało się zebrać aż 260 zł.

 Dziękujemy wszystkim za hojność - naszym darem wspomożemy najbardziej potrzebujących, a za rok na pewno powtórzymy tą akcję.

PRZJDŹ DO GALERII
28-04-2015 - Kanapki klasy 3b


     28 kwietnia w klasie 3 B zrobiło się bardzo kolorowo i pachnąco. Na plastyce samodzielnie wykonywaliśmy nasze śniadanie. Każdy przyniósł potrzebne sprzęty i produkty do wykonania zdrowych i artystycznych kanapek. Podzieliliśmy się na grupy i wspólnie pracowaliśmy, aby osiągnąć kulinarny sukces. Kiedy każdy zespół zakończył pracę, wspólnie posprzątaliśmy i nakryliśmy do stołu. Nasze kolorowe kanapki prezentowały się bardzo pięknie na talerzach. Pani Ela pochwaliła nas za pracowitość i zmysł artystyczny i nagle w klasie "zagrzmiało". Jednak, to nie burza nad Szczecinem - to burczało w naszych brzuchach ! Zabraliśmy się więc, do wspólnego pałaszowania nadzwyczajnych efektów naszej pracy. Patrzyliśmy ze zdumieniem na Weronikę - największego niejadka klasowego ! Pierwszy raz jadła z takim apetytem i tyle w sobie pomieściła !

     Zastanawiamy się nad tym, czy ktoś z naszej klasy zostanie w przyszłości szefem kuchni. Tymczasem, mamy zadanie domowe - przygotować kolację dla rodziny lub śniadanie do łóżka dla rodziców. Swoją drogą, jak bardzo teraz doceniamy słowa modlitwy przed jedzeniem : ,, ...pobłogosław ten posiłek i tych, którzy go przygotowali..."


PRZJDŹ DO GALERII
27-04-2015 - Wycieczka do Morynia kl.IV


     Był to 27 kwietnia, czyli dzień wycieczki. Wsiedliśmy do autokaru, w którym o wszystkim, co mijaliśmy, opowiadał nam dziadek Stasia, pan Andrzej Piotrowski. Ma on niesamowitą wiedzę o Polsce i przyrodzie. Dojechaliśmy do Morynia. Bawiliśmy się z metalowym rakiem, który stał naprzeciw Geoparku (ośrodek przyrodniczy z wielkim parkiem). Następnie weszliśmy do ośrodka, gdzie zobaczyliśmy prezentację ,,Gdy nad Polską szumiały prehistoryczne morza”, którą wykonały dzieci. Później z panią przewodnik przeszliśmy przez mur otaczający Moryń i oglądaliśmy głazy. Doszliśmy do namiotu, w którym prowadząca wyjaśniła nam różnicę pomiędzy minerałem a skałą, pokazując  różne piękne minerały i skałki. Niektórzy zjedli grochówkę. Później wszyscy piekliśmy kiełbaski i pieczywo. Chętni uczniowie poszli wykonać ,,Rysunki na kredowych cegłach”. Braliśmy cegły zrobione z kredy, pan rysował ołówkiem to, co sobie zażyczyliśmy, a następnie specjalnymi narzędziami wyryliśmy ślady ołówka. Potem poszliśmy na długi spacer, podczas którego spotkaliśmy zwierzęta (niestety sztuczne). Odwiedziliśmy  plażę i wróciliśmy autokarem do szkoły.


PRZJDŹ DO GALERII
22-04-2015 - Dni Teatru i Książki

   

Teatr i książka … powinny zajmować ważne miejsce w życiu każdego człowieka. Obcowanie z nimi sprawia, że nasze życie nabiera barw. Postanowiliśmy o tym przypomnieć naszej szkolnej społeczności. W dniach 21-23 kwietnia uczestniczyliśmy w obchodach Dni Teatru i Książki. Gościliśmy w naszych szkolnych murach aktorów z Teatru Polskiego, którzy w bardzo ciekawy sposób starali się przekazać chociaż namiastkę wiedzy związanej z teatrem. Uczniowie mogli stanąć u boku aktorów w prawdziwych strojach teatralnych i wziąć do ręki rekwizyty ze ,,spiżarni” Teatru Polskiego. Każda klasa przygotowała inscenizację wybranego wiersza Jana Brzechwy. Poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkim upominkiem. Wielu uczniów wzięło udział w konkursie recytatorskim i popisało się talentem aktorskim. Pani Magda zaprezentowała pouczającą prelekcję na temat historii książki. Młodsze dzieci wysłuchały wzorowego czytania w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek. Tradycyjnie odbyła się również wymiana książek. Wielu uczniów wróciło do domu z nową lekturą. Piękną pamiątką są wykonane przez uczniów zakładki do książek. Takich nie kupicie w żadnym sklepie, są niepowtarzalne i wyjątkowe.

PRZJDŹ DO GALERII
24-04-2015 - Turniej w Płotach

W dniach 24-26 kwietnia gościliśmy w urokliwych Płotach na eliminacjach wojewódzkich XLIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Na zawody przyjechały najlepsze zachodniopomorskie drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach miejskich i powiatowych.

 

Podczas konkursu sprawdzano naszą wiedzę o Szczecinie, województwie zachodniopomorskim, Polsce, ale również z topografii, przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy, historii PTTK. Do konkurencji praktycznych należały: rajd na orientację, rozpoznawanie liści drzew, kolarski tor przeszkód, udzielanie I pomocy, gra azymutowa.

 

Obie drużyny osiągnęły dobre, zadowalające wyniki. Zespół w składzie: Ola, Ewa i Karolina zajął III miejsce a drugi: Hania, Maciej i Bartek uplasował się na miejscu V.

 

Gratuluję i dziękuję wszystkim zawodnikom za olbrzymi wkład pracy i wspaniałą postawę podczas konkursu.

                                                                                     

                                                                                            

PRZJDŹ DO GALERII
23-04-2015 - Konkurs dla trzecioklasistów


Tego pięknego, wiosennego dnia w Szkole Podstawowej nr 54  odbywał się XIV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Szczecinie dla klas trzecich „Szczecin i okolice – znam ich tajemnice”. Chociaż konkurs ma długą tradycję - pierwszy raz zdecydowaliśmy się spróbować w nim swoich sił.

   Katolicką SP reprezentowali najlepsi znawcy Grodu Gryfa spośród naszych trzecioklasistów, Ksawery i Mateusz z klasy III b. W drodze na konkurs mieliśmy okazję podziwiać cudownie kwitnące magnolie, z których słynie nasze miasto.

    Dziękuję bardzo Rodzinom chłopców za pomoc w przygotowaniu a samym uczniom za podjęty trud, szeroką wiedzę i godną postawę podczas zmagań.

PRZJDŹ DO GALERII
19-04-2015 - Marsz dla życia


   W piękną, słoneczną niedzielę, 19 kwietnia, przeszedł ulicami naszego miasta XIII Szczeciński Marsz dla Życia. Jego hasło "Kobieta jest piękna” nawiązywało do listu św. Jana PawłaII pt. "Godność kobiety”.

   Podobnie jak w ubiegłych latach, wzięliśmy udział w tej ważnej i potrzebnej inicjatywie. Wcześniej wielu z nas, starszych uczniów i nauczycieli, kolejny raz podjęło duchową adopcję dziecka poczętego.

    Nasza wiara, chrześcijaństwo, zobowiązuje nas do szanowania i chronienia życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Duchowa adopcja czy udział w marszu są tego wyrazami.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzinom, które przybyły na tę radosną imprezę i wędrowały z nami pod szyldem „Katolickiej SP”.

PRZJDŹ DO GALERII
16-04-2015 - Sukces na XV Festiwalu Piosenki Angielskiej


Dnia 16 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej Nr 51 odbył się XV Festiwal Piosenki Angielskiej. Uczennica naszej szkoły – EMILIA ŻYGIS - śpiewając piosenkę CUP SONG zajęła w nim PIERWSZE MIEJSCE!

Serdecznie gratulujemy!

13-04-2015 - Wdrówka po Szczecinie kl.II

Wędrówka po Szczecinie to już rytuał tropicieli.

Tym razem ze wspaniałą przewodnik- Panią Ulą i mapą w ręku, przeszliśmy drogą wśród pomników upamiętniających ważne dla naszego miasta wydarzenia. Trasa prosta jak „drut” zaczynając od Placu Grunwaldzkiego, Aleją Jana Pawła II, wokół Urzędu Miejskiego – wsłuchując się w hejnał Szczecina, zawędrowaliśmy na Jasne Błonia pod Pomnik Jana Pawła II i Pomnik Czynu Polaków. Największa niespodzianka jednak czekała na nas w Parku Kasprowicza- pomników więcej niż w jakimkolwiek miejscu. Przywitały nas bowiem platany - niezwykłe pomniki przyrody w naszym kochanym mieście. Dziś nucąc nasz uroczy szczeciński hejnał spacerujemy z rodzicami alejkami parku i wspominamy tę wspólną wyprawę.

PRZJDŹ DO GALERII
08-04-2015 - Dzieciaki sadzeniaki


     Gdy wiosna budzi świat wokół nas  najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyruszyli na warsztaty „Dzieciaki sadzeniaki” organizowane przez sklep Leroy Merlin. W temat wprowadziła młodych przyrodników prezentacja multimedialna, z której dowiedzieli się między innymi, że jedna sosna produkuje dziennie tlen dla 4 dorosłych osób, a największy kwiat na świecie jest cięższy od każdego z uczniów zerówki. Mogli też popisać się swoją wiedzą rozwiązując zagadki.

     Potem mieli możliwość zwiedzenia sklepu (również tych miejsc, gdzie normalnie wchodzenie jest zabronione). Największą atrakcją okazało się „wypróbowywanie” wystawionych toalet i traktorków ogrodniczych.

     Następnie uczniowie nauczyli się przesadzać kwiatki do większych doniczek. Okazało się, że nie jest to wcale trudne. Każde dziecko zabrało swojego „zielonego podopiecznego” do domu i obiecało dbać dalej o niego. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do szkoły. Już czekamy na nową wyprawę!

PRZJDŹ DO GALERII