home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2014/2015 - Maj

18-05-2015 - Projekty klasy II

Pierwszy raz Tropiciele z klasy 2 wybrali się w tak długą podróż: Dookoła Świata.
I to nie tylko palcem po mapie.

Zainspirowani przygotowaniami do Dnia Języków Obcych podjęliśmy się samodzielnej realizacji projektów grupowych. Tematem była wspólna wyprawa dookoła świata. I tak przewędrowaliśmy przez wszystkie kontynenty. W niektórych miejscach czekały na nas posiłki regeneracyjne: w Argentynie soki ze świeżo wyciskanych cytrusów, w Niemczech pod bramą Brandenburską– frankfurterki z bułką i sosem curry, w Hiszpanii raczyliśmy się zielonymi i czarnymi oliwkami , a po podróży czekał na nas przepyszny deser w postaci babeczek przystrojonych flagami państw, które odwiedziliśmy. Z wielkim wzruszeniem wspominamy naszą podróż oglądając film o magicznej Nowej Zelandii, kołysani melodią hymnu tego kraju i szumem oceanu.

PRZJDŹ DO GALERII
28-05-2015 - 1b u strażaków


Klasa Ib wybrała się z wizytą do strażaków. Atrakcji było co niemiara. Najbardziej podobała nam się przejażdżka drabiną strażacką. Może ktoś z nas zostanie strażakiem.

PRZJDŹ DO GALERII
16-05-2015 - Majowy rajd

Tym razem pieszy rajd zaczynaliśmy przy zabytkowym kościele pw. Chrystusa Króla w dalekim Skolwinie. Wstanie w wolny dzień o świcie by dojechać na zbiórkę o godz. 8.15 wymagało wielkiego heroizmu, dlatego gorąco dziękuję wszystkim, którzy zdobyli się na ten wyczyn!

Podczas spaceru poznaliśmy wybitną postać Generała Wojska Polskiego Mieczysława Ludwika Boruty-Spiechowicza, który przez prawie 20 lat mieszkał w tej peryferyjnej dzielnicy naszego miasta. Poza tym mieliśmy okazję obserwować niesamowicie bujną przyrodę, słuchać śpiewu ptaków, podziwiać piękno wiosennych kwiatów. Tereny Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Wodozbiór” obserwowaliśmy ze specjalnej platformy widokowej.

Pokonaliśmy 11 km, ale już nie starczyło nam siły by wziąć udział w licznych konkursach sprawnościowych, które na mecie przygotowali organizatorzy rajdu. Może następnym razem, na który już teraz serdecznie zapraszam…

 

                                                                                                                       

22-05-2015 - Międzyszkolne zmagania o certyfikat Znawcy Szczecina

To pierwszy finał w nieco zmienionej formule, z większą ilością uczestników.            W takim gronie, poszerzonym o nowe szkoły, spotkaliśmy się na Placu Lotników. Po powitaniach i wspólnej modlitwie poznaliśmy zagmatwaną historię pomnika Colleoniego oraz akcenty rzeźbiarskie, które zdobią plac. Następnie odwiedziliśmy Archiwum Państwowe, konkretnie bibliotekę, gdzie usłyszeliśmy wiele ciekawostek o pracy tej instytucji, gromadzonych dokumentach, itp. Kolejne przystanki to Pomnik Marynarza oraz akcenty rzeźbiarskie Placu Grunwaldzkiego i Alei Jana Pawła II.  

     Przy Urzędzie Miasta wylosowaliśmy składy zespołów i uczestnicy, wyposażeni w karty pracy, ruszyli w teren.  Pracowali z naprawdę dużym zaangażowaniem…

     Podczas kiedy komisja sprawdzała efekty tej pracy, uczniowie odpoczywali przy Jeziorze Rusałka. Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród miało miejsce w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec. 

To wspaniale, że mieliśmy okazję się spotkać, poznać i w miłej atmosferze poszerzyć wiedzę o Szczecinie. Gorąco dziękujemy wszystkim szkołom, które przyjęły nasze zaproszenie.


PRZJDŹ DO GALERII
11-05-2015 - Znamy finalistów konkursu o Szczecinie

 

„Wielkimi krokami” zbliża się finał VI edycji Międzyszkolnego Konkursu „Szczecin – moja mała ojczyzna”. Odbyły się już eliminacje szkolne, dzięki którym stało się jasne, kto spośród uczniów KSP ma największą wiedzę o naszym pięknym mieście. 

Klasy młodsze: Michał M. (kl. II), Mateusz i Ksawery (kl. III b)

Klasy starsze: Ola (kl. IV), Maciej (kl. V b) i Bartek (kl. VI) 

Gratulujemy wszystkim finalistom i życzmy powodzenia w międzyszkolnym etapie, który odbędzie się 22 maja na Placu Lotników w Szczecinie.