home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2013/2014 - Czerwiec

13-06-2014 - Wyprawa na Arkonę kl.III 13.06.2014


     13 czerwca 2014 roku klasa III i pani Ania Śmietana wyruszyła na Rugię. Na początku zebraliśmy się przy autokarze. Wsiedliśmy do niego i pojechaliśmy .   Mój dziadek opowiadał nam dużo ciekawostek i  był przewodnikiem. W Dołujach Antek pokazywał mi swój domek i las do którego chodzi. Później byliśmy już w Niemczech.  

    W Strzałowie (Stralsund) przejechaliśmy przez ogromny most, którym przejechaliśmy na wyspę Rugię. Mój dziadek opowiadał nam o powstaniu Rugii i o Arkonie do której zmierzaliśmy. W końcu wysiedliśmy na małym przystanku. Przyjechała do nas mała ciuchcia z wagonami do których wsiedliśmy. Gdy wysiedliśmy okazało się , że jesteśmy na Arkonie. Mój dziadek opowiadał nam o upadku Arkony i o nawróceniu tu chrześcijaństwa. Potem zeszliśmy a klifów na plażę po której doszliśmy do restauracji. W niej zjedliśmy, zaczął padać deszcz i schroniliśmy się w kościele. Po ulewie poszliśmy do ciuchci i pojechaliśmy do autokaru.Później pani kupiła nam lody i mieliśmy czas na kupienie pamiątek.
    Z uśmiechami na twarzy pojechaliśmy do kościoła w Altenkirchen. Zwiedzaliśmy go 15 minut i pojechaliśmy na obiecaną niespodziankę.Okazało się że były to fantastyczne sanki, które jechały z prędkością ponad 40 km na godzinę. Po udanej zabawie pojechaliśmy do domu.
   To była genialna wyprawa.
                                                                                                                                                     
  Stachu Piotrowski z Klasy III

         


13 czerwca 2014 r. (piątek) wybraliśmy się na klasową wycieczkę. Oprócz dzieci ze szkoły pojechali również nasi rodzice i osoby zaprzyjaźnione z naszą klasą.

Podróż rozpoczęliśmy wcześnie rano. Już w autokarze dziadek Stasia Piotrowskiego (ucznia klasy III) przedstawił uczestnikom cel wyprawy. Pani Ania rozdała nam przewodniki „Wyprawa na Arkonę” przygotowane przez panów Piotrowskich. Po przybyciu na Arkonę, dawny gród na wyspie Rugia, nasz przewodnik opowiadał o historii grodu, świątyni Svantewita oraz o początkach chrześcijaństwa na tych terenach. Po wysłuchaniu interesujących opowieści, poszliśmy na spacer brzegiem morza. Plaża na wyspie Rugia jest kamienista. Zbieraliśmy ciekawe okazy skalne, zobaczyliśmy gniazda jaskółek brzegówek i podziwialiśmy klifowy brzeg. Kolejnym punktem wyprawy było zwiedzanie kościoła znajdującego się w wiosce rybackiej na wzgórzu, na którym kiedyś rodziny żegnały rybaków udających się na połowy. Po wizycie w świątyni pojechaliśmy „pociążkiem” na trochę smaczny obiad. Nie zabrakło również pysznych lodów. Był też czas na zabawę i zakupy. Każdy mógł nabyć jakąś pamiątkę. Przewodnik zabrał nas też do kościoła, w którym mogliśmy zobaczyć m. in. rysunek dzika – symbol grzechów. W Bergen jeździliśmy na sankach po metalowych szynach. Było dużo śmiechu. Po dobrej zabawie, autokarem wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka na wyspę Rugię była bardzo udana, pełna ciekawych opowieści przewodnika. Wszyscy bawili się świetnie i zastanawiali się, dokąd następnym razem zabierze nas dziadek Stasia.


Tomek Kujawa

PRZJDŹ DO GALERII
06-06-2014 - DZIEŃ SPORTU


Dnia 6-go czerwca 2014r. o godz. 9.00 odbył się Dzień Sportu dla klas 0 - VI.

Dzieci, zarówno młodsze, jak i te starsze, miały do przejścia VII stacji z różnymi konkurencjami sportowymi, m.in.: wyścig z "sadzeniem" ziemniaków, bieg z "zakupami", łączony rzut piłką lekarską oburącz w przód zza głowy, przejście w parach kilkumetrowego odcinka na nartach letnich i inne. Były także pytania z pierwszej pomocy nawiązujące do odbywającego się w szkole Tygodnia Bezpieczeństwa.

Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom dopisywał dobry nastrój, a słońce nie opuszczało nas nawet na krótką chwilę.

Po konkurencjach sportowych dziewczynki z klasy IVa i IVb zaprezentowały układ taneczny. Swoimi umiejętnościami tanecznymi wykazały się również Wiktoria Gołos, Marcelina Wajdziak i Hania Kaźmierczak z klasy VI.

W międzyczasie był też czas na posiłek w postaci krzepiącej zupy i znikającej w błyskawicznym tempie smakowitej pizzy.

 

Na końcu przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców i wręczenie zasłużonych nagród. I choć najbardziej lukratywne nagrody przypadły tym, którzy zdobyli największą ilość punktów w swojej kategorii wiekowej, to jednak przegranych nie było, ponieważ nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy tegorocznej imprezy sportowej.

Agnieszka Jelonek

PRZJDŹ DO GALERII