home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2014/2015 - Styczeń

03-01-2015 - Wycieczka szkoleniowa


W sobotnie przedpołudnie, 3 stycznia, gdy wielu uczniów naszej szkoły jeszcze smacznie spało, szóstoklasiści startujący w turnieju turystyczno-krajoznawczym ruszyli w teren. Nie był to jednak zwykły spacerek czy rajd…

 

Wyszliśmy, aby się szkolić, przypomnieć sobie najważniejsze wiadomości o naszym mieście oraz jak wyglądają obiekty znajdujące się na Miejskim Szlaku Turystycznym. Uczyliśmy się tego w ubiegłym roku, ale wiedza bardzo szybko umyka, a przed nami najważniejsza część eliminacji miejskich naszego konkursu. Najważniejsza, bo sprawdzająca wiedzę o Szczecinie i województwie zachodniopomorskim.

 

Na razie, po dwóch etapach rywalizacji, zajmujemy dwa najwyższe miejsca, ale przed nami jeszcze wiele pracy. Trzymajcie za nas kciuki, zwłaszcza 15 stycznia J

 

                                  

12-01-2015 - Wizyta gościa z Australii

     W ostatnim tygodniu przed feriami odwiedził naszą szkołę Joseph, który pochodzi z Hong Kongu i studiuje w Australii w Sydney. Joseph przybliżył dzieciom kulturę Australii, opowiedział o ciekawych miejscach, architekturze i zwierzętach. Uczniowie naszej szkoły poznali też wiele ciekawostek o Chinach. A wszystko to po angielsku ! :) 

19-01-2015 - Półkolonie z Koziołkiem Matołkiem 19 - 23.01.15Koziołek Matołek naszym idolem!

     Nie przypuszczaliśmy, że ten ,,staruszek” tak poruszy serca dzieci, które uczestniczyły w półkolonii zimowej organizowanej w naszej szkole. Dlaczego ,,staruszek”? Otóż nasz koziołeczek w tym roku skończy 82 lata.

     Dzieci tak zaprzyjaźniły się z bohaterem znanej historyjki obrazkowej, że postanowiły przygotować dla niego niespodziankę. Przystąpiły do organizacji uroczystości urodzinowej dla kochanego  Matołka. Nasz wędrowny koziołek, który dzięki białemu futerku i czerwonym spodenkom stał się naszym symbolem narodowym, zapoznał nas ze swoimi najciekawszymi przygodami. Poszliśmy razem  do kina, robiliśmy doświadczenia naukowe, osłodziliśmy sobie czas  warsztatami ,,Słodkiej Cytrynki”, wychodziliśmy na spacery, graliśmy w piłkę, dekorowaliśmy ciasteczka, które niestety nie doczekały się wizyty w naszych domach, ponieważ od razu zostały skonsumowane.

     Po kilku dniach wspólnej zabawy, w piątek, na zbiórkę nie wstawiły się znane nam dotychczas dzieci. Przybyli prawie wszyscy bohaterowie ,,Przygód Koziołka Matołka”, m.in. czarownice, złodzieje, żołnierze, księżniczki, leśne zwierzęta. Wspólnie bawili się na balu z okazji 82. urodzin Koziołka Matołka, na początku którego skosztowali pyszny tort z wizerunkiem naszego nowego przyjaciela.

16-01-2015 - Dzień Babci i Dziadka


   W tym roku tradycyjnie zaprosiliśmy Kochane Babcie i Kochanych Dziadków na uroczystą Mszę świętą w ich intencji.  Potem najmłodsi uczniowie wcielili się w swoje Babcie i Dziadków w przedstawieniu dla gości. Zapraszamy do fotogalerii.

PRZJDŹ DO GALERII