home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2015/2016 - Luty

21-02-2016 - Na tropie bobrów

 

Był to rajd nieco inny niż wcześniejsze, ponieważ tym razem wędrowaliśmy po rzadko odwiedzanych wyspach. Naszą trasę można podzielić na dwa wyraźnie różniące się etapy.

Pierwsza część to spacer po Wyspie Puckiej (której oficjalna, urzędowa nazwa brzmi „Regalickie Łęgi”). Idąc wałem przeciwpowodziowym wzdłuż sztucznie stworzonego kanału – Przekopu Parnickiego, następnie Odry, mogliśmy oglądać Pomorzany z zupełnie innej perspektywy. Udało się rozpoznać wszystkie charakterystyczne budynki.

Po odpoczynku na terenie miejskiego kąpieliska „Dziewoklicz” przenieśliśmy się w naprawdę „inny świat”, na wyspę „Zaleskie Łęgi”, która w tej części ma charakter podmokły i bagienny.

To królestwo różnych zwierząt, np. bobrów. Widzieliśmy ich żeremia i mnóstwo drzew, ściętych w charakterystyczny sposób. Bobry to największe gryzonie Europy. Choć nie zapadają w sen zimowy, nie mogliśmy ich zobaczyć. W dzień śpią i odpoczywają w swoich norach, aktywne stają się dopiero nocą. To bardzo ciekawe zwierzęta, inteligentni konstruktorzy, można rzec „prawdziwi inżynierowie”.

Gratuluję wszystkim, którzy pokonali tę niełatwą, chwilami podmokłą trasę. Do zobaczenia na kolejnych wycieczkach, na które już teraz zapraszam.

 

                                                                                                           U. Kolada

                                                                                              opiekun koła turystycznego

 

PRZJDŹ DO GALERII
17-02-2016 - Dzień kota

   W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Kota. Ponieważ w naszych domach mieszkają różne zwierzęta i kochamy nie tylko koty, w tym tygodniu poświeciliśmy więcej uwagi wszystkim naszym „braciom mniejszym”.

   To jak ważni są dla nas nasi czworonożni (i nie tylko) przyjaciele pokazała wystawa fotograficzna przygotowana w holu szkoły. Oczywiście znalazło się na niej najwięcej podobizn psów i kotów, ale nie zabrakło też chomików, rybek i … konia. Wszyscy podziwiali zdjęcia naszych milusińskich, a ci którzy nie mogą sami opiekować się jakimś zwierzątkiem, oglądali niekiedy fotografie z zazdrością.

    Nie zapomnieliśmy również o najbardziej potrzebujących zwierzętach – w akcję zbierania karmy włączyło się wiele osób. Serdecznie dziękujemy! Trafi ona do szczecińskiego schroniska dla zwierząt.

   W środę 17 lutego 2016 r. czekała na wszystkich od rana jeszcze jedna niespodzianka. Marysia i Weronika z klasy szóstej pod przewodnictwem pani Małgosi Piwko ozdabiały twarze chętnych uczniów wizerunkami zwierząt. I tak klasy i korytarze zapełniły się „kotkami”, „pieskami” i innymi zwierzakami.

   Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli jeszcze w warsztatach z dwoma pięknymi i mądrymi labradorami Bubą i Aurą. Ich opiekunka pokazała, do czego można wykorzystywać psy, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia. Wszystkich zaskoczyła ich wielka inteligencja i nawet ci, którzy wcześniej bali się psów często przełamywali swoje opory. Wrażenia z tego spotkania na długo zostaną w pamięci wszystkich dzieci! 

PRZJDŹ DO GALERII