home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2015/2016 - Marzec

14-03-2016 - Warsztaty klas pierwszych w Radowie

     14 marca 2016 klasy I A i B z wyjechały na wycieczkę do Radowa Małego na bardzo ciekawe warsztaty. Na zajęciach ,,Od ziarenka do bochenka uczyliśmy się jak powstaje chleb w teorii i praktyce. Poznaliśmy wszystkie rodzaje zbóż i pieczywa oraz jak się wyrabia ciasto. Kiedy pięknie wyrosło, staraliśmy się nadać mu jak najpiękniejsze kształty. Naszym zadaniem było upiec chlebek do wielkanocnego koszyczka. Ozdabialiśmy go różnymi ziarnami.

     Na warsztatach czerpanego papieru, zapoznaliśmy się z historią papieru i po zakasaniu rękawów, każdy z nas czerpał własną kartkę z wielkiej kadzi. Po wyciśnięciu z nich wody za pomocą prasy, zajęliśmy się wykonaniem pięknych kartek świątecznych z wykorzystaniem gotowych elementów ze czerpanego papieru oraz suchego mchu. Byliśmy dumni ze swojej pracy. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną, a wiadomości teoretyczne utrwalone w praktyce z pewnością będą lepiej zapamiętane.

                                                                         

PRZJDŹ DO GALERII
12-03-2016 - Gra miejska


W sobotnie przedpołudnie wzięliśmy udział w V, ostatnim, etapie eliminacji miejskich 44 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.

 

     Gra miejska jest plenerową zabawą, która polega na znalezieniu wyznaczonych obiektów czy miejsc i wykonaniu związanych z nimi zadań. Wymaga od uczestników wiedzy, ale również pomysłowości, spostrzegawczości, dokładności, właściwego rozplanowania czasu (by zmieścić się w przewidzianym limicie).

 

      Jak zwykle organizatorzy konkursu postarali się o szeroką tematykę i „różnorodność gatunkową” zadań, które tym razem dotyczyły m.in. Centrum Edukacji Zdroje, Jeziora Szmaragdowego, Groty za Łukami, Ogrodu Pamięci i Zadumy im. Dietricha Bonhoeffera.

 

     Z podziękowaniem dla Oli, Agnieszki i Kornelki za wkład pracy i poświęcony czas…

 

                                                                                                    opiekun drużyny

                                                                                                    Urszula Kolada

 

PRZJDŹ DO GALERII
13-03-2016 - W poszukiwaniu wiosny

 

     W niedzielne przedpołudnie wyruszyliśmy wspólnie na Rajd Artylerzystów, zorganizowany już po raz 35. przez Klub Turystów Pieszych „Wiercipięty” i Regionalny Oddział Szczeciński PTTK im. Stefana Kaczmarka.

     Oprócz uczniów, mam i tatusiów, na wycieczkę wybrali się również jedna babcia, jeden dziadek i jeden dorosły brat. W takim urozmaiconym, rodzinnym gronie przemierzaliśmy szlaki Puszczy Bukowej, która jest piękna o każdej porze roku.

      Dwa najważniejsze miejsca, które odwiedziliśmy to Jezioro Szmaragdowe i Szwedzki Młyn.

    Jezioro nie jest naturalnym zbiornikiem. Powstało 16.07.1925 r. na skutek wypadku, gdy wyrobisko odkrywkowej kopalni kredy zostało zalane przez wody podziemne.

Szwedzki Młyn był poruszany siłą wód strumienia Chojnówka. Istniał w tym miejscu już w XIII wieku i pracował kilka stuleci. Pozostało niewiele: ślady fundamentów przylegające do podnóża Młyńskiej Góry, resztki zastawki na strumieniu, zarośnięta misa stawu młynarskiego. Niezmiernie urokliwe miejsce.

     Na mecie chętni wzięli udział w konkursach i upiekli kiełbaski przy ognisku. Szczególne gratulacje dla tych, którzy wędrowali z nami pierwszy raz – Marty, Klaudii oraz Antka.

    Z nadzieją spotkania na kolejnych wycieczkach…

                                                                                                                

                                                                                               U. Kolada

                                                                      opiekun koła krajoznawczo-turystycznego

 

07-03-2016 - Rekolekcje klasy IV-VI


    7 marca klasy starsze wyjechały na rekolekcje do Trzęsacza. Spędziliśmy tam 3 dni. Chodziliśmy na nauki rekolekcyjne, które prowadził ks. Marcin Smoliga.

     Układał rapy na temat historii biblijnych. Pani Iwona Żelazny prowadziła ciekawe zajęcia z każdą klasą. Często chodziliśmy nad morze. Po porannej modlitwie nad morzem głodni szliśmy na pyszne śniadanie. Wieczorami graliśmy w różne gry i oglądaliśmy filmy.

     Rekolekcje w Trzęsaczu były świetne. Mogliśmy spędzać wspólnie czas. Każda minuta była wspaniale wykorzystana. Mam nadzieję, że w następnym roku rekolekcje będą równie wesołe i ciekawe jak w tym.

                                                                                    Ola kl. 5

 

      Dnia 7 marca klasy starsze (4-6) pojechały na Rekolekcje Wielkopostne do Trzęsacza. Dzieci spędziły tam trzy dni (do 9 marca).

      Pierwszego dnia poszliśmy do kościoła na konferencję z księdzem Marcinem, rekolekcjonistą. Usłyszeliśmy coś, czego nie słyszy się na normalnych Mszach Św. lub katechezach. Nasz ksiądz rekolekcjonista zaczął nam rapować o Abrahamie!! Nie będę pisała Wam całego tekstu, ale przynajmniej przytoczę refren:

,,A Abraham pełen wiary, nie zrobi Bogu siary"

I tak samo powtarzaliśmy cztery razy.

     Pierwszego dnia odbyła się również Msza Św. i Droga Krzyżowa, którą przygotowały klasy szóste. Wieczorem obejrzeliśmy film pt. ,,Podaj dalej". I właśnie tak zakończył się pierwszy dzień. Następny dzień zaczęliśmy od porannej modlitwy obok ruin starego kościoła. Tego samego dnia również był Dzień Kobiet i wszystkie dziewczyny dostały pięknie bransoletki z różnymi przywieszkami np. podkową, sercem. Po śniadaniu niektórzy uczniowie pisali konkurs przyrodniczy. Reszta osób poszła do Rewala brzegiem morza zbierając bursztyny. Podobnie jak wczoraj usłyszeliśmy kolejną rapowa piosenkę naszego księdza rekolekcjonisty, ale tym razem o Naamanie. Dnia 8 marca o godzinie 16: 30 mieliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu. Pod koniec dnia odbyły się ,,rywalizacje" między klasami. Wieczorem oglądaliśmy film godny polecenia, czyli ,,Pan od muzyki”.

     Trzeci dzień zaczęliśmy od porannej modlitwy. Potem poszliśmy na śniadanie, Mszę Św. Następnie mieliśmy czas na pakowanie i wyjście z wychowawcami nad morze.

      Szczęśliwie wróciliśmy do Szczecina. Czas rekolekcji wspominam bardzo dobrze, były one wesołe. W przyszłym roku przeżyjemy je razem.

                                                                                                       Pola kl.5

PRZJDŹ DO GALERII
01-03-2016 - Budka dla ptaków i Mrówki


Już niedługo wiosna! 

W tym roku „Mrówki” z klas drugich z pomocą nieocenionego pana woźnego Andrzeja przygotowały „niespodziankę” dla skrzydlatych przyjaciół wracających z ciepłych krajów. Na jednych z drzew przy szkolnym placu zabaw została powieszona budka lęgowa. Mamy nadzieję, że spodoba się ona jakiejś ptasiej rodzinie i zechce w niej zamieszkać.

 Z niecierpliwością i zaciekawieniem będziemy obserwować, czy tak się stanie!PRZJDŹ DO GALERII