home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2015/2016 - Kwiecień

28-04-2016 - Sukcesy na XVI Festiwalu Piosenki Angielskiej


     W dniu 28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 51 odbył się XVI Festiwal Piosenki Angielskiej. Był to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych.  Jury oceniało poziom języka angielskiego, umiejętności wokalne i sceniczne. Miło nam poinformować, że zespół naszej szkoły w składzie: Ola Lubkowska, Amelia Grzesik i Emilia Żygis zajął II Miejsce! Serdecznie gratulujemy wykonawcom, a tacie Amelii za dowóz, zrobienie zdjęć i pyszny poczęstunek w postaci pączków.

25-04-2016 - Nagrody w konkursie „10 nagród dla 10 bibliotek”


   W kwietniu nasza biblioteka zgłosiła się do konkursu ogłoszonego przez wydawnictwo „Lustro Biblioteki”. Spośród 380 zgłoszeń tylko 10 bibliotek mogło otrzymać książkowe nagrody. Wybór był naprawdę trudny. Miło nam poinformować, że nasza biblioteka została laureatem i wygrała 4 książki z serii „Basia”. Zapraszamy do wypożyczania i życzymy miłej lektury. Na pierwsze cztery osoby, które przyjdą do biblioteki po wymienione pozycje czekają naklejki z tytułową bohaterką Basią.


24-04-2016 - Zawody w Chojnie


W dniach 22-24 kwietnia gościliśmy w urokliwej Chojnie na eliminacjach wojewódzkich XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Na zawody przyjechały najlepsze zachodniopomorskie drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach miejskich i powiatowych.

Podczas konkursu sprawdzano naszą wiedzę o kraju, Szczecinie, województwie zachodniopomorskim, ale również z topografii, przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pomocy przedmedycznej, historii turystyki i PTTK. Do konkurencji praktycznych należały: rajd na orientację, gra azymutowa, rozpoznawanie roślin (na żywych okazach), kolarski tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy, szacowanie odległości. Był też czas na poznanie najcenniejszych zabytków miasta, wycieczkę po okolicy i ognisko.

Wygraliśmy te zawody! Dlatego przechodzimy do kolejnego etapu, to znaczy, jako reprezentacja naszego województwa jedziemy na Finał Ogólnopolski, który odbędzie się na początku czerwca w Rybniku (woj. śląskie).

Dziękuję Oli, Agnieszce i Kornelce za wspaniałą postawę podczas turnieju oraz gratuluję wspaniałego wyniku.     

                                                                                          opiekun zespołu U. Kolada

20-04-2016 - MRÓWKI, MROWISKO I MROWIE KŁOPOTÓW… czyli instrumenty perkusyjne w ciekawej opowieści.


   Dnia 20 kwietnia klasy 0 – III mogły wysłuchać muzycznej baśni o tym, jak pewna królowa mrówek postanowiła mieć człowieka za służącego. Baśń momentami mrożąca krew w żyłach, nie pozbawiona była sporej dawki humoru i, oczywiście, szczęśliwego zakończenia.

   Całość  ilustrowana była pięknie brzmieniem instrumentów – uczniowie mogli usłyszeć i zobaczyć „na żywo”: ksylofon, gong i gitarę elektryczną.
    Muzykom i aktorom serdecznie dziękujemy!

PRZJDŹ DO GALERII
19-04-2016 - Uczniowie klasy 2b w ferworze prac ogrodowych

Kopiemy, grabimy, siejemy... Czy wyrośnie nam rzodkiewka?

PRZJDŹ DO GALERII
15-04-2016 - Żonkile dla hospicjum

     Od wielu już lat nasza szkoła wspiera szczecińskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, co roku część zysków z festynów szkolnych przekazywana jest na ten szczytny cel.

     Podobnie jak w ubiegłym roku najmłodsi uczniowie KSP włączyli się w ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”, polegającą na zbiórce funduszy na rzecz hospicjów przez sprzedaż żonkili. Przygotowywali się do niej już jesienią sadząc cebulki tych kwiatów. Teraz, gdy zakwitły można było je sprzedawać. Jak zwykle nie zawiedliśmy się na szczodrości uczniów i ich rodziców – dzięki Ich wsparciu zebraliśmy prawie pięćset złoty! Serdecznie wszystkim dziękujemy!               

     Jednocześnie najmłodsi uczniowie spotkali się z panią Miłką z Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, która przeczytała im historię Zosi, zwanej Niezapominajką i jej zmagań z ciężką chorobą. W ten przystępny sposób wprowadziła dzieci w trudny temat ludzi chorych i cierpiących oraz niesienia im pomocy.

Jesteśmy pewni, że takie akcje i spotkania będą nadal uwrażliwiały uczniów naszej szkoły na potrzeby innych.

                                                     


PRZJDŹ DO GALERII
13-04-2016 - Mrówki i pszczoły


Murarka to gatunek polskiej dziko żyjącej pszczoły. Co prawda nie robi miodu, ale jest bardzo pożytecznym owadem – doskonale zapyla rośliny. Na dodatek jest całkowicie niegroźna dla ludzi - nie żądli i nie gryzie!

W kwietniu uczniowie ze szkolnego KLUBU CIEKAWSKIEJ MRÓWKI zajęli się tym bardzo pożytecznym owadem. Na jednym z drzew w okolicy szkoły zamontowano „hotel dla pszczół” zbudowany z rurek trzcinowych. Mamy nadzieję, że w pustych łodygach samice zaczynają „murować gniazdo” tworząc ścianki z wilgotnej gliny zmieszanej ze śliną – stąd ich nazwa „murarki”. Złożone tam jaja dadzą początek nowemu pokoleniu.

Aby mieć pewność, że murarki na pewno u nas zagoszczą w pobliżu ich „hotelu” zawiesiliśmy pojemnik z kokonami. Murarki nie dały nam długo czekać!  Na naszych oczach zaczęły się „wygryzać” ze swoich dotychczasowych osłonek!

Pamiętajmy! Owadów wokół nas jest coraz mniej, a to, że możemy jeść jabłka, czy pomidory zawdzięczamy pośrednio właśnie ich pracy!

12-04-2016 - Klasa 1b w Mieście Nauki


Dnia 12 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy 1b mieli możliwość wzięcia udziału w interaktywnej wystawie Miasto Nauki. Każde z dzieci mogło przeprowadzać doświadczenia i zbadać zjawiska z różnych dziedzin nauki.

Szczególne wrażenie zrobił na wszystkich pokaz Szalonego Naukowca wykonującego na naszych oczach doświadczenia z wysokim napięciem i z użyciem ciekłego azotu. Mrożącym krew w żyłach był moment, kiedy Julek trzymał w swoich dłoniach prawdziwą „kulę ognia”.

Wszyscy byli zachwyceni takim sposobem poszerzania swojej wiedzy!

PRZJDŹ DO GALERII
11-04-2016 - Najlepsi w Szczecinie

 

Najlepsi… hmm, w zasadzie najlepsze, bo w tym roku KSP reprezentują same dziewczęta. Drużyna naszej szkoły w składzie: Ola, Kornelia i Agnieszka (klasa V) zajęła I miejsce w eliminacjach miejskich XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK.

 

Zawody rozpoczęły się w październiku i trwały kilka miesięcy (tak jest od lat, że eliminacje miejskie w Szczecinie są bardzo rozbudowane). Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród miało miejsce w Pałacu Młodzieży Pomorskim Centrum Edukacji. 

 

Szczęśliwie doczekaliśmy finału najniższego etapu, ale to jeszcze nie koniec rozgrywek. Wkrótce jedziemy do Chojny na eliminacje wojewódzkie. Jeszcze raz dziękuję naszym zawodniczkom za olbrzymi wkład pracy a Panu Markowi Madele za udostępnienie zdjęć z uroczystości. 

 

                                                                                 Urszula Kolada, opiekun drużyny