home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2017/2018 - Październik

31-10-2017 - Bal Wszystkich Świętych 2017 - Bal w Niebie


 31 października odbył się w naszej szkole bal Wszystkich Świętych.

Uczniowie bawili się w trzech turach. Najmłodszych poprowadziła do tańca i zabawy p. Małgosia Zawadzka (Anioł!), wśród nieco starszych - kl. III - IV wodzirejem była p. Ela Augustyniuk - Patryn, która zagrzewała energicznie Świętych konkurujących ze sobą w różnych wyścigach i konkursach, a wśród najstarszych z klas V - VII zabawę dyskotekową poprowadziła p. Ula Kolada.

Tańce przy dobrej muzyce i ciekawe konkursy dostarczyły nam wiele radości, z żalem wracaliśmy na lekcje, które w dalszej części dnia odbywały się wg planu.

Nie były to jednak zupełnie zwykłe lekcje, bo przecież w ławkach siedzieli sami Święci! Uczniowie z młodszych klas, jak zwykle popisali się niezwykłymi, pomysłowymi strojami, które upodobniły ich do wybranych Świętych. Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania! Zabawę uważamy za udaną, już myślimy, za kogo przebierzemy się w przyszłym roku...

PRZJDŹ DO GALERII
30-10-2017 - Od uprawy do potrawy kl.2

W poniedziałek 30 października uczestniczyliśmy w niezwykłych warsztatach. Wybraliśmy się do supermarketu TESCO, aby uczyć się zdrowo odżywiać.

Po powitaniu z przemiłą panią Kasią naszą podróż rozpoczęliśmy w dziale warzywno – owocowym. Próbowaliśmy jak smakują pomidorki koktajlowe, szpinak, roszponka a nawet seler naciowy. Niektóre suszone owoce okazały się słodsze od zwykłych słodyczy. Prawie wszystkim udało się zjeść plasterek cytryny z uśmiechem na twarzy. Rozpoznawaliśmy cudowne zapachy aromatycznych roślin przyprawowych. Rozpoznaliśmy wszystkie!

Odwiedziliśmy sklepową piekarnię. Widzieliśmy wielką jak pralka maszynę do mieszania ciasta, sprawdzaliśmy jak ciasto wyrasta, spróbowaliśmy pyszny, ciemny chleb.

Przy dziale z nabiałem dowiedzieliśmy się, co oznaczają cyfry, które widać na skorupkach jaj i jak wybierać najzdrowsze z nich.

Podczas wędrówki pomiędzy działami ze zdrowymi produktami zbieraliśmy ukryte naklejki, które potem posłużyły nam do uzupełnienia piramidy żywienia.

Ogromne wrażenie zrobił na nas magazyn. Wszystko wydawało się tam olbrzymie: regały, kartony, maszyny. Z hali magazynu przeszliśmy do sklepu internetowego. Poznaliśmy drogę od zamówienia online do przyjazdu gotowych zakupów do domu.

Zwieńczeniem całego dnia było przygotowanie pysznego jogurtu z ulubionymi owocami i orzechami z posypką z gorzkiej czekolady. Wracając do szkoły kilkoro z nas zapowiedziało, że w domu przygotuje taki sam pyszny i zdrowy deser. Wiem, że jedna z tych obietnic została spełniona jeszcze tego samego dnia. I O TO CHODZIŁO!

PRZJDŹ DO GALERII
27-10-2017 - Wizyta ks.Jeremiego

W dniu 27.10 2017r. gościliśmy w naszej szkole ks. Cabuga Jeremy proboszczaparafii pw. św. Pawła Apostoła w Kipsing w Kenii.

                Ksiądz jest Afrykańczykiem. Ma 37 lat. W swojej parafii ma 14 małych wspólnot chrześcijańskich.  Są to plemiona Samburu - wędrowni pasterze. Współpracuje z Siostrami Felicjankami, które od 2 lat prowadzą tam swoja placówkę. Jest ona bardzo uboga, a parafia bardzo obszerna. Najdalsze miejsca oddalone są o 60 km. Życie zależy od pogody. Nie ma pracy. Opieką objętych jest 150 uczniów szkoły podstawowej i 35 przedszkolaków. Jest również szkoła średnia. Wspieramy tę placówkę od marca 2017 roku i mamy duchową adopcję uczennicy Aose Leserite, która rozpoczęła edukację w klasie V.

                Ojciec Jeremy, okazał się bardzo radosnym, ciepłym, serdecznym człowiekiem. Opowiadał dzieciom o swoim kapłaństwie, o tym, jak żyją i jakie mają obowiązki po szkole dzieci z Kenii. Dziękował wszystkim Polakom za pomoc. Mówił, że dzieci w jego placówkach dzięki naszej pomocy mają, co jeść i w co się ubrać. Dzielił się swoim doświadczeniem i przybliżał życie w Kipsing.

                Prosił, aby nasi uczniowie po powrocie do domu podziękowali Rodzicom za wszelką pomoc na rzecz misji. Mówił również, że w Kenii kochają Polaków i cieszą się, że tak ofiarnie im pomagają. W języku swahili uczył nas piosenki o Bożej miłości do człowieka

                                                                                                      

PRZJDŹ DO GALERII
21-10-2017 - Rajd pieszy "To już jesień"

W zasadzie za relację z tego rajdu może posłużyć jego motto (wymyślone przez organizatorów): „Nasze jesienne wędrówki przez wkrzańskie górki, prowadzą naszą grupę całą na Polanę Białą”.

Polana Biała znajduje się w Puszczy Wkrzańskiej, niedaleko Jeziora Głębokiego. Do wspomnianej mety dotarliśmy bez żadnych problemów, w dobrych humorach i przy sprzyjającej pogodzie, pierwszy raz pod opieką przodownika turystyki pieszej, p. Romana Urbaniaka. Wzięliśmy udział w licznych konkursach sprawnościowych, a także w wokalnym, zaś przy ognisku upiekliśmy to i owo (na świeżym powietrzu smakowało świetnie!).

Z podziękowaniem za wspólnie spędzony czas


PRZJDŹ DO GALERII
13-10-2017 - Święto Edukacji Narodowej

W naszej szkole wielkie dziwy, cóż to za dzień życzliwy?

 Belfry ku swojej radości przyjmują ogrom miłości.

Wielki gwar jest w szkole a w sercach naszych ogromny żar!

To przecież nic innego jak dzień nasz szczęśliwy.

Dzień Nauczyciela, uczniowskiego przyjaciela.

 

Z tej to okazji przemiłej wnet niespodzianka, prawie jak niebiańska owsianka!

Przed nami teatrzyk Klakier, cudny jak kolorowy lakier.

Aktorzy przebrani, maski zakładali, niezwykłe szaty przywdziewali.

Na koniec piosnką pożegnali, przy wtórze gitary śpiewali.

Były i brawa, i wielki entuzjazm, na naszych twarzach zagościł uśmiech.

Nagle rzecz ważna się zdarzyła i niejednemu by się marzyła.

Otóż nastąpił moment istotny i nad wyraz lotny.

Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego; ci są prawie od wszystkiego.

Na nich to można liczyć w każdej chwili a ponadto są bardzo mili.

I tak zakończył się dzień szczęśliwy, pełen dobroci i łakoci.

 

Na koniec jak to zwykle bywa wierszyk puentą się okrywa.

Ten dzień na długo zostanie w pamięci, bo uszczęśliwia wszystkie dzieci.

Więc pamiętajcie wszyscy Drodzy Przyjaciele takich chwil mamy w życiu niewiele.

Szkoła to nie tylko piękny budynek, który się mieni jak cudny bursztynek.

Szkoła to ludzie, którzy kochają i zawsze się wspierają!


PRZJDŹ DO GALERII
13-10-2017 - Pasowanie klasy pierwszej

„PUK, PUK – TO JA MAŁY UCZEŃ PIERWSZACZEK…”

Nieśmiało stanęli na scenie i ostrożnie podając sobie mikrofon recytowali, czego się nauczyli – o Polsce, o drodze, o szkole i życiu… Test, jaki przeprowadzili pierwszakom czwartoklasiści wypadł znakomicie! Brawom nie było końca. I tak pewnie oklaski trwałyby do dzisiaj, gdyby nie pyszny tort, który starannie rozdzielony przez Panią Dyrektor powędrował do rąk zachwyconych gości. Dziękujemy wszystkim dorosłym za wsparcie w przygotowaniu do tej niepowtarzalnej chwili…

 

 „Bo co może, co może mały człowiek,

Tak jak ja, albo Ty,

Może Pani, a może Pan podpowie,

My zgodzimy się z tym…”

PRZJDŹ DO GALERII
13-10-2017 - Szkolenie na zwiadowcę kl.3b

Po raz kolejny uczniowie klasy 3b odwiedzili Puszczę Bukową i wzięli udział w „Podstawowym szkoleniu na zwiadowcę”. Wszyscy musieli przejść tor szkoleniowy, na którym mieli możliwość rozładować swoją energię na ćwiczeniu z oponami, sprawdzić swoją elastyczność na polu z zasiekami, poćwiczyć celność w rzucie granatem, czyli balonikami wypełnionymi wodą. Odbyły się również wyścigi na deskach i przeciąganie liny. Znalazł się czas na wspólne swobodne zabawy i klasowe „zdobycie” najwyższego szczytu w okolicy. Ponieważ pogoda wyjątkowo dopisała jak na obecną porę roku, mogliśmy w pełni napawać się pięknem natury, choć niektórzy byli trochę rozczarowani tym, że nie mogli wyczołgać się w błocie. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Kolejna wyprawa już niedługo! 

PRZJDŹ DO GALERII
10-10-2017 - Na morskich szlakach Wikingów


"Na morskich szlakach Wikingów" to nazwa warsztatów, w których z przyjemnością brali udział uczniowie klas 4a i 4b. Podczas warsztatów, które miały miejsce 10 października 2017 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, wyruszyliśmy w niesamowitą podróż szlakiem Wikingów. W czasie lekcji muzealnej dowiedzieliśmy się, kim byli Wikingowie i mogliśmy samodzielnie spróbować nawigacji niczym XI - wieczny Wiking. Na wystawie zobaczyliśmy również symulatory nawigacyjne oraz inne wspaniałe obiekty muzealne.

 


PRZJDŹ DO GALERII
05-10-2017 - Klasa IIIa w muzeum na lekcji o świetle

5.10.2017 klasa IIIa wybrała się do Muzeum Narodowego na lekcję o świetle. Była to bajka naukowa pt. "Dawno temu, człowiek rozświetlił mroki nocy". Dowiedzieliśmy się, jak człowiek na przestrzeni dziejów radził sobie z ciemnościami, jakich narzędzi używał i w jaki sposób udoskonalał technikę oświetlania przestrzeni wokół siebie. Próbowaliśmy krzesać ogień za pomocą krzemieni i krzesiwa, obejrzeliśmy różne rodzaje lamp od kaganków do współczesnych, związanych z elektrycznością. Była to ciekawa lekcja, którą polecamy naszym kolegom.

PRZJDŹ DO GALERII