home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2015/2016 - Listopad

30-11-2015 - POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA


     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II  MIĘDZYSZKOLNYM RODZINNYM KONKURSIE ARTYSTYCZNYM  "POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA". Konkurs ten skierowany jest do uczniów z klas 0 - III. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentować będzie: Marysia Kogut z klasy IIB, Hania Posadzy z klasy IIB, Hubert Rogulski z klasy IIB, Amelka Wróblewska z klasy IIB, Kamila Staniul z klasy IIB, Pola Kankowska z klasy IIB, Hania i Zosia Hoły z klasy IIA i IIB, Julia Wiercińska z klasy III, Nikodem Juchnik - Juchnicki z klasy III.

                                                        Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia

28-11-2015 - 925. Leśna Sobota
        W mroźny, sobotni, poranek stawiliśmy się na starcie w Zdrojach by wziąć udział w rajdzie, zwanym „Leśną Sobotą”. To cykliczna impreza, organizowana od wielu lat, obecnie przez Pałac Młodzieży Pomorskie Centrum Edukacji. 

     Podczas wędrówki mieliśmy okazję przekonać się, że Puszcza Bukowa jest urokliwa  o każdej porze roku, również obecnie, kiedy nie ma już liści na drzewach.  Wspólnymi siłami pokonaliśmy około 10 km. Kiedy powróciliśmy do centrum Szczecina – miasto powitało nas padającym śniegiem.

     Szczególne gratulacje dla najmłodszych uczestników wycieczki. Następny spacer odbędzie się dopiero w 2016 roku, w styczniu. Już teraz gorąco zapraszam…

                                                                                 opiekun koła turystycznego
                                                                                 U. Kolada

PRZJDŹ DO GALERII
07-11-2015 - Poznajemy tajemnice Cmentarza Centralnego

     Podobnie jak w minionych latach, wybraliśmy się w listopadzie na cmentarz by wspólnie pomodlić się za zmarłych i ofiarować za nich odpust.

     Tegoroczny spacer przybrał nieco patriotyczny charakter, gdyż po drodze do głównych punktów, odwiedziliśmy kilka miejsc pamięci narodowej: pomnik „W Hołdzie Bohaterom Września 1939”, „Pamięci Sybiraków”, Krzyż Katyński oraz pomnik „Na Chwałę Armii Krajowej”.

     Ponownie zachwyciła nas rzeźba nagrobna Toni Meister, przez wielu uważana za najpiękniejszą na Cmentarzu Centralnym. Swoistą niespodzianką okazały się ruiny fortu ćwiczebnego z przełomu XIX i XX wieku, znajdujące się na terenie dawnego poligonu wojskowego. Pierwszy raz stanęliśmy przy grobie prof. Piotra Zaremby, pełniącego urząd prezydenta Szczecina w najtrudniejszym czasie - latach tuż po II wojnie światowej.

     U stóp „Matki Ziemi” poznaliśmy nieco zagmatwaną historię tej rzeźby. Obecna jest kopią dzieła Ernesta Barlacha (sławnego niemieckiego artysty), które niegdyś zdobiło szczecińska nekropolię.

     Rozważania modlitewne w wybranych miejscach poprowadził prefekt szkoły, ks. Marcin Duda.  Naszą wycieczkę zakończyliśmy przy grobie ks. Wojtka Manelskiego, gdzie ks. Marcin podzielił się osobistymi wspomnieniami o śp. Dyrektorze szkół katolickich.

PRZJDŹ DO GALERII
06-11-2015 - Musztra z żołnierzami


      Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości przybyli do naszej szkoły niecodzienni goście – żołnierze z jednostki wojskowej. Zostali zaproszeni, aby pokazać wszystkim uczniom, jak wygląda prawdziwa wojskowa musztra.

     Każda klasa przez godzinę uczyła się odliczania, maszerowania, biegania i reagowania na wojskowe komendy. Żołnierze okazali się wspaniałymi nauczycielami, a dzieci były zachwycone, że mogą pobawić się w prawdziwe wojsko.

 

 

 

PRZJDŹ DO GALERII
06-11-2015 - Koncert Pieśni Patriotycznych

     Dnia 6 listopada odbył się  szkolny Koncert  Pieśni Patriotycznych z okazji Święta Niepodległości.

     To był jak co roku niezapomniany koncert. Niezapomniany, bo uczniowie przygotowują sie do niego dużo wcześniej, potem jeszcze długo słychać na korytarzach znane melodie, a być może też przez całe życie dzieci pamietać będą te piekne patriotyczne pieśni, których  uczyły się w szkole.

Każda klasa przygotowała utwór pochodzący z różnych lat naszej historii. Rozpoczęli najmłodsi uczniowie i zaśpiewali wszystkie zwrotki „Płynie Wisła, płynie", a po nich, machając biało-czerwonymi flagami, klasa 3 wykonała utwór „Flaga". Klasa 6b, przy akompaniamencie dwóch flecistek zaśpiewała „Pierwszą Kadrową", a klasa 5, jak profesjonalny chór „Warszawiankę". Potem była klasa 2b i tanecznym krokiem „Jeszcze jeden mazur dzisiaj", a klasa 1a w żołnierskich strojach zaśpiewała „Serce w plecaku". Klasa 4a nostalgicznie wykonała „Białe róże", a do łez wzruszyły nas piosenki klasy 4b „Dnia pierwszego września", klasy 2a „Warszawo ma" i klasy 1b „Dzis idę walczyć mamo". Ostatnią piosenką były „Mury", zaśpiewane przez klasę 6a, przy akompaniamencie skrzypiec i gitary.

     Na zakończenie dwoje najmłodszych uczniów wyrecytowało wiersz „Kto ty jesteś". Wszystkie piosenki przeplatane były fragmentami pięknej, patriotycznej poezji, czytanej przez uczniów z kółka teatralnego, a na ekranie mogliśmy podziwiać obrazy polskich malarzy i rysowników.

   Aranżacja, stroje i rekwizyty zachwyciły wszystkich, ale prawdziwie nasze serca poruszyła interpretacja,  gdy widzieliśmy, jak dzieci autentycznie przeżywały słowa, które śpiewały.

     To piękna lekcja historii i patriotyzmu, aby kolejne pokolenie Polaków pamiętało o naszych bohaterach i modliło się za tych, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju.

     Bardzo dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za piękne, wzruszajace widowisko „ku pokrzepieniu serc".

 

PRZJDŹ DO GALERII
06-11-2015 - Krokusowa rewolucja

  

   Dzień 6 listopada 2015 był w naszej szkole naprawdę wyjątkowy. Po przedpołudniowej musztrze  z żołnierzami i Koncercie Pieśni Patriotycznej odwiedzili nas reporterzy z Kuriera Szczecińskiego. Przywieźli ze sobą 500 cebulek krokusów, które zostały posadzone przez dzieci, rodziców i nauczycieli na trawnikach wokół szkoły. W ten sposób włączyliśmy się w akcję Krokusowa Rewolucja.

    Efekty tych działań zobaczymy dopiero wiosną, ale już teraz wspólne spędzanie czasu sprawiło  wszystkim wiele radości!

PRZJDŹ DO GALERII