home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2015/2016 - Grudzień

22-12-2015 - Rozśpiewane Jasełka


Na 22 grudnia uczniowie klasy 2a i 2b zgodnie z tradycją przygotowali Bożonarodzeniową opowieść słowno-muzyczną "Hej pastorałka, hej". Zaprezentowali ją dla społeczności naszej szkoły wprowadzając tym w nastrój świąteczny. Przygrywali im: Pani Magda na gitarze i Pan Michał na skrzypcach.

8 grudnia o godz. 17.00 wystąpili ponownie dla rodziców i krewnych.

Następnie przy herbatce i ciastku wszyscy goście  wspólnie śpiewali kolędy. Towarzyszyły im dźwięki gitary, na której grała Pani Magda.

To był udany wieczór.

PRZJDŹ DO GALERII
18-12-2015 - Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny to już nasza szkolna tradycja i jak co roku również okazja, aby pokazywać i odkrywać nowe talenty: dekoratorskie, kulinarne, taneczne, aktorskie, muzyczne i wiele innych.

W tym roku, 18-go grudnia po Mszy Świętej cały parter szkoły wypełniły stoiska, a na nich wszystko, co jest związane z Bożym Narodzeniem. Były: choinki, pierniczki, stroiki, świece, biżuteria, bombki, aniołki, książki i mnóstwo pomysłów na prezenty.

Dwie utalentowane Weroniki (z trzeciej i z piątej klasy) miały nawet własne stoiska, a na nich piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby.

Loteria fantowa jak zawsze skończyła się najszybciej, bo fanty „szły jak świeże bułeczki".

W kawiarence też był duży tłok, bo ciasta przygotowane przez mamy i babcie były przepyszne. Klasy szóste rewelacyjnie przygotowały barek z pysznymi goframi i tostami, ale najdłuższa kolejka stała do popcornu, robionego na miejscu przez Kubę z 6a.

Na ślicznie udekorowanej sali gimnastycznej mogliśmy podziwiać talenty artystyczne naszych uczniów: pięknie grające, śpiewające i tańczące dzieci budziły dumę i podziw.

Hitem dnia okazała się licytacja doków z piernika. Trzy domki: serduszkowy, migdałowy i gwiazdkowy miały wielu chetnych nabywców, a zwyciezcy licytacji dumnie pozowali do zdjęć ze swoimi zdobyczami.

 Odwiedzili nas tego dnia nawet absolwenci i ich rodzice, aby kupić coś pięknego do swoich domów.

            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jakikolwiek sposób w przygotowanie i przebieg naszego kiermaszu!  Liczymy na Was za rok!!!

 

PRZJDŹ DO GALERII
16-12-2015 - Finał Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej

    

    W dniach 15-16 grudnia 2015, w Szkole Podstawowej nr 35 odbył się finał XVII Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej.  Spośród uczniów naszej szkoły wiele zostało nagrodzonych, a mianowicie:

 - duet: Natalka Adamska i Melania Stachnik za „Niebieską kolędę” – III MIEJSCE

- Emilia Żygis za występ solowy  - kolędę „Mizerna cicha” – II MIEJSCE

- duet Emilia Żygis i Weronika Żygis za wykonanie utworu: „ Sianko na stół” – III MIEJSCE

- zespół w składzie: Aleksandra Lubkowska, Emilia Jodko, Zosia Gołębiowska, Hanna Nowicka, Małgorzata Pałczak, Natalia Kowalska, Emilia Żygis, Agnieszka Wąs za wykonanie pastorałki „Pasterze mili” – WYRÓZNIENIE.

Wszystkim wykonawcom SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

PRZJDŹ DO GALERII
09-12-2015 - II miejsce dla szkoły w konkursie PTTK


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze już od osiemnastu lat organizuje konkurs na najbardziej aktywne szkolne koło turystyczne w województwie. Oceniane są nie tylko szkoły podstawowe, ale również przedszkola, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, zespoły szkół, ośrodki szkolno-wychowawcze.

 

Podsumowano już ubiegły rok szkolny. Uroczysta gala wręczenia nagród, z udziałem władz miasta i województwa, odbyła się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. 

 

Miło mi donieść, że w kategorii „szkoły podstawowe” zajęliśmy bardzo wysokie, II miejsce. Moi Drodzy Młodzi Turyści, to Wasz sukces! Wy uczestniczycie w rajdach i innych wyjściach, Wy tak chętnie poznajecie Szczecin, zbieracie odznaki i startujecie w konkursach krajoznawczo-turystycznych.

 

Dziękuję Wam wszystkim za wspaniałe zaangażowanie i gratuluję!

 

                                                                            opiekun koła turystycznego

                                                                                          U. Kolada

 

PS. Na stronie „Kuriera Szczecińskiego” zamieszczono artykuł i zdjęcia z tej gali: 

       http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/najlepsi-szkolni-turysci/

PRZJDŹ DO GALERII
06-12-2015 - Akcja "Szlachetna paczka"


     W tym roku już po raz czwarty do naszej szkoły dotarły listy dzieci z Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD w Darżu, Bielicach i Maszewie. To wielkie serce dzieci i rodziców z Katolickiej Szkoły Podstawowej sprawiło, że na ich twarzach pojawił się uśmiech, a w sercach wiara, że ktoś o nich pamięta.

     W imieniu obdarowanych dzieci dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka" i przynosili zabawki, książki, słodycze, a szczególnie wszystkim tym, którzy spełnili marzenia dzieci i wykonali 42 paczki. Zostały zawiezione 6 grudnia wraz z małymi Elfami, czyli uczniami klasy czwartej - Sarą, klasy piątej - Polą, Amelką i Kornelką oraz klasy szóstych - Bartkiem, Mikołajem, Jagodą M., Julią. Zuzią i Rachelą oraz mami, które pomogły nam tam dotrzeć. Bardzo dziękuję Pani Sylwii Potaman i Pani Monice Rać.

PRZJDŹ DO GALERII
07-12-2015 - Spotkanie z Mikołajem w Pleciudze

   7 grudnia 2015 roku, w dzień po mikołajkach, uczniowie klasy Ib odwiedzili Pleciugę. Obejrzeli przedstawienie pt. „Kraina Śpiochów”, które wywołało uśmiechy na wszystkich buziach.

    Po spektaklu czekała na dzieci jeszcze jedna atrakcja  - spotkanie z Mikołajem. Najpierw okazało się, że tak wyczekiwany gość… zasnął na scenie (chyba wcześniej oglądał za kulisami bajkę o królestwie Śpiochów). Widzom jednak udało się szybko obudzić go gromkimi okrzykami.

   W konkursach zorganizowanych przez Mikołaja – powlekaniu poduszek i śpiewaniu kolędy – wzięli udział także uczniowie naszej klasy: Mela, Błażej i Julek.

    Na koniec Mikołaj wręczył paczkę z upominkami dla wszystkich! Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

PRZJDŹ DO GALERII
04-12-2015 - Eliminacje do XVII Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej

 

  W piątek 4.12.15 w SP55 odbyły się eliminacje do XVII Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej.  

   Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowały Natalka Adamska i Mela Stachnik z utworem „Niebieska kolęda”, a w kategorii klas IV-VI Emilka Żygis śpiewająca indywidualnie kolędę „Mizerna, cicha” i w duecie z siostrą Weroniką „ Sianko na stół” oraz zespół w składzie Emilka Jodko,  Zosia Gołębiowska, Ola Lubkowska, Hania Nowicka, Małgosia Pałczak, Natalka Kowalska, Agnieszka Wąs i Emilka Żygis  śpiewający kolędę „Pasterze mili”.

   Ku wielkiej radości wszystkich artystek jury zakwalifikowało do finału wszystkich naszych reprezentantów!

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rywalizacji finałowej! 

PRZJDŹ DO GALERII
01-12-2015 - Filharmonia - poznajemy instrumenty perkusyjne kl.Ib


   1 grudnia 2015 roku uczniowie klasy 1b mogli po raz kolejny spotkać się w Filharmonii z DoNutą, sympatyczną znawczynią muzyki. Tym razem zostaliśmy wprowadzeni w świat instrumentów perkusyjnych.

  Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że pierwszym instrumentem perkusyjnym było… ciało człowieka. Mogliśmy wysłuchać utworu  wykonywanego przez trzech muzyków właśnie za pomocą tylko dłoni, nóg i… brzuchów. Zrobiło to na wszystkich ogromne wrażenie.

  Poznaliśmy też inne, bardziej skomplikowane instrumenty: m.in. perkusję, webel, wibrafon i marimbę. Słuchając granych na nich utworów niektórym z nas naprawdę trudno było usiedzieć spokojnie na swoich miejscach.

    Muzycy zaprosili do współpracy również kilku uczniów z widowni, a po koncercie udało nam wszystkim dostać się na scenę, gdzie mogliśmy zadać pytania muzykom i DoNucie oraz wypróbować niektórych instrumentów.

    Wszyscy bawili się doskonale, a wielu z uczniów uznało koncert na instrumenty perkusyjne za najciekawszy z wszystkich dotychczas obejrzanych. Już cieszymy się na kolejną wizytę w Filharmonii!

 

PRZJDŹ DO GALERII