home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2015/2016 - Czerwiec

19-06-2016 - Zakończenie sezonu rajdowego


Naszą niedzielną wędrówkę rozpoczęliśmy u podnóża Wieży Goławskiej. Szkoda, że ten atrakcyjnie położony zabytek nie spełnia już swoich dawnych funkcji, to znaczy, nie można podziwiać okolicy z widokowego tarasu.                                                            

           Budowla jest jedną z ponad dwustu wież, które powstały na przełomie XIX i XX wieku na cześć księcia Ottona von Bismarcka. Do dziś zachowały się 173 wieże (w tym 17 na terenie naszego kraju).

Po drodze było sporo wody, tej w kałużach po niedawnych deszczach, ale również tej w stawach, bagnie i towarzyszącym nam długo strumyku. Patrząc na niewielki Gręziniec, trudno uwierzyć, że jest dopływem Odry. Piękna, soczysta zieleń mijanych lasów „poczęstowała” nas chmarą komarów, co dla niektórych okazało się nieco bolesne.

Po pokonaniu dziewięciu kilometrów szczęśliwie dotarliśmy do mety - kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego na Warszewie. Tą wyprawą zamknęliśmy sezon rajdowy  2015/2016.

Serdecznie dziękuję wszystkim Małym i Dużym Turystom za wspólne, całoroczne odkrywanie piękna szczecińskiej ziemi.  Z życzeniami wspaniałych odkryć wakacyjnych                 

                                                                                     opiekun koła krajoznawczo-turystycznego

                                                                                                        U. Kolada

17-06-2016 - Nagrody dla najlepszych turystów w szkole


   Koniec czerwca to czas podsumowań oraz nagradzania za osiągnięcia mijającego roku szkolnego. Wielu uczestników zajęć koła krajoznawczo-turystycznego „Ciekawi świata” wykazało się wspaniałą aktywnością, co zaowocowało zdobyciem odznak turystycznych (nadawanych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze).

    Wśród młodszych uczniów odznakę turystyki pieszej „Siedmiomilowe buty” zdobyli:

Maciek (kl. II b), Luiza i Basia (II a), Asia (kl.0). Najlepszy wynik, tym samym tytuł „Superwędrowca 2016”, osiągnęła Marianka (kl. I b).

   W starszej grupie do posiadaczy odznaki turystyki pieszej w stopniu popularnym dołączyli:  

Weronika, Kornelia i Tomek (kl.V), Ksawery (IV b), Michał P. (IV a), Rachela (VI b), Jagoda (VI a). Jako jedyny odznakę w stopniu brązowym i tytuł „Superwędrowca 2016” zdobył Mikołaj (kl. VI a).

    Odznakę „Turysta przyrodnik” do swojej kolekcji włączyły Ola, Kornelia i Agnieszka (kl.V).                       

   Gorąco gratuluję wszystkim Młodym Turystom i zapraszam do kontynuowania przygody turystycznej w czasie wakacji i w kolejnym roku szkolnym.

 

                                                                                               opiekun koła

                                                                                                  U. Kolada

PRZJDŹ DO GALERII
15-06-2016 - Dni bezpieczeństwa


Jakie znasz domowe sposoby na ukąszenia owadów, poparzenia słoneczne

 i stłuczenia? Co zrobić, aby uniknąć zatrucia pokarmowego w podróży?

Na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedź podczas tegorocznej szkolnej akcji: Bezpieczne Wakacje 2016.

Dowiedzieliśmy się również, że czarnej flagi na kąpieliskach strzeżonych już nie zobaczymy, została zarezerwowana dla piratów. To czerwona oznacza zakaz wejścia do wody. O tym jak trzeba zachować się w takich miejscach i w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej opowiadali nam ratownicy z WOPR-u. Mogliśmy przećwiczyć rzucanie linką ratunkową, resuscytację krążeniowo- oddechową, dotknąć koła ratunkowego, bojek oraz tak zwanej pamelki - bojki ratowniczej. Z ciekawością wysłuchaliśmy jak wygląda praca ratownika na miejskim Kąpielisku Arkonka.

Dziękujemy za przeszkolenie

Do zobaczenia w terenie- dzielni ratownicy!

PRZJDŹ DO GALERII
05-06-2016 - Śląskie zmagania z najlepszymi w kraju


W dniach 2-5 czerwca gościliśmy w Rybniku na Finale Centralnym XLIV edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. W konkursie kolejny raz wzięły udział setki uczniów z całego kraju, ze wszystkich województw. Do Rybnika zjechali najlepsi z najlepszych (laureaci eliminacji wojewódzkich).

 

Wraz z Pałacem Młodzieży i LO XIII mieliśmy zaszczyt reprezentować woj. zachodniopomorskie. To piąty Finał Centralny, w którym uczestniczyła nasza szkoła.

 

Konkurencje turniejowe podobne jak na etapie wojewódzkim w Chojnie, tyle, że o wyższym stopniu trudności. Nowością były ścianka wspinaczkowa i gwara śląska. Podczas zawodów nie tylko sprawdzaliśmy swoją wiedzę i umiejętności. Był też czas na wycieczkę po okolicy, ognisko, obejrzenie występów miejscowych zespołów taneczno-wokalnych.

 

Tradycyjnie dziękuję całej drużynie (Oli, Kornelce i Agnieszce) za olbrzymi wkład pracy i godną postawę podczas zawodów. Udział w turnieju to fascynująca przygoda, której ciąg dalszy z pewnością nastąpi…

                                                                                                               opiekun zespołu

                                                                                                                Urszula Kolada

01-06-2016 - Dzień sportu


       Dnia 1-go czerwca 2016r. we wtorek o godzinie 9.00 odbył się w naszej szkole Dzień Sportu z podziałem na klasy 0-III i IV-VI.

     Dzieci klas młodszych brały udział w szeregu rozmaitych konkurencjach, mających na celu zebranie punktów na rzecz klasy. Uczniowie klas starszych mieli możliwość, poza konkurencjami indywidualnymi z lekkoatletyki, sprawdzenia się w umiejętności wchodzenia na skrzynie, jak najwyżej w stronę nieba.

    Reprezentacja dziewcząt klas IV-VI wzięła udział w turnieju ping-ponga, a chłopcy w tym czasie zagrali mecz piłki nożnej.

    Miłym i słodkim akcentem dla wszystkich uczniów była serwowana wata cukrowa.

     Cała impreza przebiegła bardzo sprawnie i w przyjemnej atmosferze, której towarzyszyły uśmiechy i radość dzieci, a nagrody okazały się zwieńczenie całości.

                                                             

PRZJDŹ DO GALERII