home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2016/2017 - Styczeń

20-01-2017 - Zielona kraina -warsztaty zdrowego żywienia

 

  „Zielona Kraina” to projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja uczniów w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania.

    W ubiegły piątek nasi czwartoklasiści mieli okazję przenieść się do Zielonej Krainy. Odziani w kuchenne fartuchy (niczym uczestnicy programu Master Chef) z wielkim entuzjazmem przygotowywali pyszne zielone koktajle, smakowite sałatki i zdrowe desery na bazie naturalnych składników.

PRZJDŹ DO GALERII
24-01-2017 - Motylek i mrówki

 

    Wykorzystując jeden z cieplejszych dni stycznia dziewczęta z Klubu Ciekawskiej Mrówki wybrały się na obserwacje przyrodnicze.

     Ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich na chodniku obok zaśnieżonego trawnika znalazłyśmy... motyla. Z początku niektóre z nas miały wątpliwość, czy to w ogóle motyl, gdyż był łudząco podobny do zielonego listka. Potem z niepokojem zadawałyśmy sobie pytanie - „czy on żyje?”. Całe szczęście motyl po chwili zaczął się poruszać.

     Zabrałyśmy go do klasy i postanowiłyśmy odszukać w Internecie informacji na jego temat. Szybko udało nam się ustalić, ze nasz motyl to pospolity w całej Polsce LATOLISTEK CYTRYNEK, jedyny europejski motyl zimujący w opadłych liściach. Stwierdziłyśmy też, że nasz „Cytrynek” to chłopak, bo ma intensywny zielonkawy kolor skrzydeł, a „motylkowe dziewczyny” są prawie białe.

    Mimo, wielu obaw o przyszłość naszego motylka i chęci jego „hodowania” w klasie, został on wypuszczony na dwór. Mamy nadzieję, że uda mu się przeczekać do wiosny w bezpiecznym miejscu.

    I tak oto, mimo planów obserwacji dokarmianych przez nas ptaków, mieliśmy styczniowe zajęcia o motylach!

 

20-01-2017 - Dzień Babci i Dziadka

„Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr,

żyją nam babcie i dziadkowie 100 lat.”

Z takim hasłem na transparentach rozpoczęliśmy uroczystości z okazji Święta Babci i Dziadka.

Dzieci z zerówki, aby udowodnić jak bardzo cenią swoich przodków postanowiły ogłosić wybory króla i królowej spośród zebranych Babć i Dziadków.

„Bo na świecie nie znajdziecie,

takich bajek i zagadek,

jakie wnukom opowiada

moja Babcia i mój Dziadek.”

Propozycji było tyle ilu wnuków, a bohaterowie dnia, skromnie, z delikatnym uśmiechem na twarzach obserwowali pojawiające się coraz liczniej transparenty. Wierszem, tańcem i piosenką mali uczniowie przekonywali widzów do swoich kandydatów, aż przyszedł finał i nasi goście usłyszeli jednomyślny werdykt . Nastąpiła koronacja i pamiątkowe zdjęcie z królewskimi parami.

„Kochana Babciu, Kochany Dziadku, dzisiaj z okazji Waszego święta

mianują Was Królem i Królową dziecięcych serc,

wszystkie obecne tutaj wnuczęta.”

Uściskom i radościom nie było końca.

PRZJDŹ DO GALERII
22-01-2017 - Rajd na raty wokół Szczecina

   Na styczniową wędrówkę udaliśmy się wraz z zaprzyjaźnionym Klubem Turystów Pieszych PTTK „Wiercipięty”. Tym razem nie do lasów szczecińskich, ale, dla odmiany, zupełnie poza miasto.

  Piękne są okolice Szczecina, to atrakcyjne, zróżnicowane tereny, ciekawe krajobrazy, które aż „się proszą” by podziwiać je podczas takich spacerów. Bardzo cieszyły nas resztki śniegu, udało się nawet ulepić bałwana, wprawdzie małego, ale jednak. Żałowaliśmy, że nie ma mrozu, bo wędrowanie po rozmokniętych polach rzepaku nie należy do łatwych.

  Ciekawostki na trasie: kamienny kościół w Będargowie, z wielkimi przyporami, które tak naprawdę są fragmentami ścian bocznych rozebranej w 1863 r. wieży oraz pozostałości kościoła w Karwowie, który został poważnie uszkodzony pod koniec II wojny i od tamtego czasu jest trwałą ruiną.


PRZJDŹ DO GALERII
09-01-2017 - Patyczaki

   W styczniu 2017 r. w klasie 3a zagościły patyczaki. Na początku były trzy, ale z dnia na dzień zaczęło ich przybywać, i tak powstała mała hodowla. Uczniowie bardzo się z nimi "zaprzyjaźnili".

    Dbali o prawidłowe nawilżanie, prawidłową temperaturę pomieszczenia ( są ciepłolubne), oraz przynosili świeże listki, jako pożywienie. Oczywiście nie zabrakło rozpieszczania tych małych stworzonek. Były noszone na rękach, na każdej przerwie. Jeśli zasnęły, to był pretekst, aby przemycić je na sobie podczas lekcji. Ta hodowla jeszcze bardziej zintegrowała grupę i przysporzyła wiele pozytywnych wrażeń. Dzisiaj nikt nie boi się patyczaków.

PRZJDŹ DO GALERII