home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2016/2017 - Marzec

31-03-2017 - Moc Naukowców - warsztaty chemiczne.

   W ostatni dzień marca uczniowie klasy pierwszej i obydwu klas drugich wzięły udział w warsztatach chemicznych na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w ramach akcji MOC NAUKOWCÓW.

    Uczniowie klasy 2b poznawali świat enzymów w prawdziwym laboratorium chemicznym na warsztatach „Ananasy z naszej klasy, czyli zabawy enzymatyczne”. Wykonywali różne doświadczenia np. łącząc ze sobą soki z owoców i warzyw i substancje chemiczne. Szczególnie podobało się „pipetowanie” prawdziwa pipetą.  

   Szczególne podziękowania należą się paniom prowadzącym zajęcia za ich zaangażowanie we wprowadzenie dzieci w niełatwy temat enzymów.

PRZJDŹ DO GALERII
29-03-2017 - Stanęliśmy na podium


 Drużyna naszej szkoły w składzie: Ola, Kornelia i Agnieszka (klasa VI) zajęła wysokie, II miejsce w eliminacjach miejskich XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK.

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w tych prestiżowych, interdyscyplinarnych zmaganiach i ponownie z sukcesem! Należy tu wykazać się szeregiem umiejętności, ale przede wszystkim bardzo szeroką wiedzą krajoznawczą, topograficzną, przyrodniczą, znajomością przepisów ruchu drogowego i zasad I pomocy.

Zawody rozpoczęły się w październiku i trwały kilka miesięcy. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród miało miejsce w Klubie XIII Muz. 

To nie koniec rozgrywek. Wkrótce jedziemy do Reptowa na eliminacje wojewódzkie, gdzie powalczymy o wyjazd w Bieszczady. Trzymajcie kciuki…

 

                                                                                

PRZJDŹ DO GALERII
03-03-2017 - Turniej Piłkarzyków Klas Drugich

Zakończył się trwający niemal miesiąc Turniej Piłkarzyków Klas Drugich. Podczas tych zawodów rozegraliśmy  aż  120 meczów. Rywalizacja „każdy  z każdym” pozwoliła sprawdzić swoje siły z różnymi zawodnikami, ale przede wszystkim wyłoniła tych najlepszych.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, zwłaszcza dziewczętom, za to, że odważnie podjęły rywalizację z chłopcami w tej raczej „męskiej dyscyplinie”. Gratuluję wszystkim młodym sportowcom, zwłaszcza Mistrzowi – Stasiowi Igrasowi (kl. II a) oraz Wicemistrzom, Mateuszowi, Henrykowi (II a)      i Adamowi (II b).


 

PRZJDŹ DO GALERII
21-03-2017 - Mrówki i aksamitki


     Wreszcie wiosna! Tym razem „Ciekawskie Mrówki” siały nasiona aksamitek. Wcześniej jednak samodzielnie przygotowały „recyklingowe” doniczki ze zużytych butelek po wodzie. Teraz wystarczy uzbroić się w cierpliwość i systematycznie doglądać zasiewów, by po około dwóch miesiącach cieszyć się z kwitnących roślinek.


18-03-2017 - Rajdowe powitanie wiosny


   Pełni nadziei wybraliśmy się w sobotni poranek do Puszczy Bukowej by wspólnie szukać śladów wiosny, by w symboliczny sposób ją powitać. Niestety, od samego początku aura nam nie sprzyjała, niemal cała trasa okazała się „tańcem z deszczem”. Padało prawie non stop… Na szczęście na mecie mogliśmy ogrzać się przy ognisku, upiec kiełbaski, wziąć udział w loterii.

  Ciekawostką dla wielu było spalenie marzanny. Dawny, powszechny zwyczaj topienia marzany obecnie zanika, poza tym, ze względów ekologicznych, nie można już wrzucać do rzek żadnych „śmieci”. Tak więc marzanna, szmaciana kukła symbolizująca zimę, została spalona.

  Z nadzieją spotkania na kolejnych spacerach, już przy korzystniejszej pogodzie…

PRZJDŹ DO GALERII
11-03-2017 - Gra miejska


W sobotnie przedpołudnie reprezentacja naszej szkoły, czyli drużyna w składzie Agnieszka, Kornelia i Ola (kl. VI), wzięła udział w ostatnim etapie eliminacji miejskich XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Gra miejska jest plenerową zabawą, która polega na znalezieniu wyznaczonych obiektów czy miejsc i wykonaniu związanych z nimi zadań. Wymaga od uczestników wiedzy, ale również pomysłowości, spostrzegawczości, dokładności, właściwego rozplanowania czasu (by zmieścić się w przewidzianym limicie).

Organizatorzy konkursu – Oddział Zachodniopomorski PTTK - postarali się o szeroką tematykę i „różnorodność gatunkową” zadań, które tym razem dotyczyły okolic Zamku Książąt Pomorskich oraz rozpoznawania liści drzew  i krzewów.                                                                            

 

PRZJDŹ DO GALERII
18-03-2017 - Poczet Sztandarowy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Katedrze

 

Poczet Sztandarowy Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Chorąży Michał Dębniak, przyboczne: Aleksandra Lubkowska i Vanessa Kuleszo, w dniu 25 marca br. reprezentował naszą szkolną wspólnotę, w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 25. rocznicy powstania Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej. Odbyła się ona, z udziałem Księży Biskupów z naszej Metropolii, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00. Podczas liturgii wierni mogli również podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.


PRZJDŹ DO GALERII