home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2016/2017 - Kwiecień

26-04-2017 - Wymiana książek

   Z okazji Światowego Dnia Książki tradycyjnie już odbył się w naszej szkole mały kiermasz.     Dzieci przynosiły przeczytane, ale zachowane w dobrym stanie domowe egzemplarze, i wymieniały się nimi z kolegami i koleżankami. Emocji jak zwykle było sporo, a na niektóre powieści „polowało” kilka osób.

   Książki rozeszły się jak ciepłe bułeczki i teraz cieszą nowych właścicieli. Wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu serdecznie dziękujemy.


PRZJDŹ DO GALERII
25-04-2017 - Eliminacje konkursu o Szczecinie

Dobiegł końca I etap eliminacji organizowanego przez nas Międzyszkolnego Konkursu „Szczecin – moja mała ojczyzna” (to już VIII edycja). Wiadomo już, kto spośród uczniów KSP im. Św. Rodziny ma największą wiedzę o naszym pięknym mieście.

Klasy młodsze: Julia Kostrzewa i Hania Olszewska (kl. IIb), Zosia Hoły (kl. III b)

Klasy starsze: Ola Lubkowska i Kornelia Madeła (kl. VI), Ksawery Grzechulski (kl. V b)

Gratulujemy wszystkim finalistom i życzmy powodzenia w międzyszkolnym etapie, który odbędzie się 19 maja w zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

21-04-2017 - Jedziemy w Bieszczady!

W dniach 21-23 kwietnia gościliśmy w podszczecińskim Reptowie na eliminacjach wojewódzkich XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Na zawody przyjechały najlepsze zachodniopomorskie drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach miejskich i powiatowych.

Podczas konkursu sprawdzano naszą wiedzę o Szczecinie, wybranych miejscowościach i atrakcjach przyrodniczych Polski, ale również z topografii, przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy, odznakach i historii PTTK. Do konkurencji praktycznych należały: rajd na orientację, rozpoznawanie roślin i zabytków woj. podkarpackiego, kolarski tor przeszkód, udzielanie I pomocy, gra azymutowa. Podczas wycieczki krajoznawczej zwiedzaliśmy Stargard.

Wygraliśmy te zawody! Dlatego już wkrótce będziemy reprezentować nasze województwo na finale ogólnopolskim konkursu. A finał odbędzie się dokładnie na przeciwległym krańcu Polski, w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie).

Dziękuję Oli, Agnieszce i Kornelce za olbrzymi wkład pracy i wspaniałą postawę podczas konkursu.

                                                                                     

                                                                                            opiekun drużyny U. Kolada

PRZJDŹ DO GALERII
10-04-2017 - Rekolekcje klasy 0-III

W dniach 10 i 11.04.17 odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne dla młodszych klas. Pierwszego dnia spotkały się z ks. Marcinem klasy 0 - II A, a drugiego klasy II B - III. Tematem rekolekcji była " FATIMA 1917".  Dzieci obejrzały film o historii objawienia Matki Bożej w Fatimie, modliły się słowami modlitwy przekazanej przez Maryję i śpiewały piosenki. W klasach, pod opieką wychowawczyń, uczniowie wykonywali prace plastyczne związane z tematem.

PRZJDŹ DO GALERII
10-04-2017 - Kraszanki, pisanki….

   W poniedziałek 10 kwietnia 2017r. odwiedziła nas Pani Henryka Naumowicz.

Podczas zajęć świetlicowych, w nawiązaniu do tradycji wielkanocnych, przeprowadziła zajęcia ręcznego malowania jajek. Dzieci za pomocą specjalnego narzędzia, na skorupce rysowały gorącym, roztopionym woskiem wzory. Następnie zanurzały jajka w barwnikach. Było przy tym dużo zabawy.
PRZJDŹ DO GALERII
08-04-2017 - Zawody pływackie
  Dnia 8.04 br. odbyły się zawody z cyklu sobota pływacka. Naszą szkołę reprezentowały dwie zawodniczki: Amelia Kieczka i Zuzanna Michnik. Amelka w stylu dowolnym na dystansie 50m zajęła 13 miejsce z czasem 52,57s, na tym samym dystansie, ale w stylu klasycznym uplasowała się na 12 miejscu z czasem 1:06. Zuzia płynęła na dystansie 50m stylem grzbietowym. Zawody ukończyła na 12 miejscu z czasem 56,29s.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

04-05-2017 - Spotkanie z Afryką i warsztaty w pizzerii klasy II a


Do Afryki daleko i drogo, ale klasa II A znalazła na to sposób!  Udało nam się dojechać tam tramwajem. Pytacie, jak to możliwe? Jeśli tylko wykupi się bilet do Muzeum Narodowego w Szczecinie... , a w dodatku umówi się na lekcję pt. "Życie codzienne w Afryce" to można się tam przenieść, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. 15 białych ludzi z białą panią Elą i Sylwią (mamą Wiktorii) wylądowało w środku czarnego lądu. Odwiedziliśmy prawdziwą afrykańską chatę, targ z egzotycznymi towarami i mnóstwo ciekawych masek, totemów, figurek, naczyń i narzędzi. O wszystkim ciekawie opowiadała przewodniczka, a na koniec przeczytała nam afrykańską bajkę. Wyszliśmy z muzeum z materiałami do kolorowania, ale i z pewnym niedosytem, bowiem były tam jeszcze różne zakamarki, do których można zajrzeć na innych lekcjach. Pewnie w trzeciej klasie znowu pojedziemy tramwajem do Afryki...

           Po wyjściu wszyscy byli już bardzo głodni, ale to dlatego, że dobrze wiedzieliśmy, dokąd poniosą nas dalej nogi. Pani Sylwia, mama naszej koleżanki Wiktorii, zaprosiła nas do pizzerii. Nie była to jednak zwykła wizyta konsumpcyjna. Udaliśmy się do zaprzyjaźnionego lokalu, w którym sami musieliśmy przygotować nasze pizze. Każda trójka dostała swoją kulkę ciasta i różne dodatki do wyboru i do roboty! Ach, jaka to była fajna robota..., a jak smakowało! Na koniec upiekliśmy wielką pizzę w kształcie serca.

To był niezwykły dzień nauki, kolorowy i smaczny. Dziękujemy pani Sylwii za zaproszenie całej klasy na rewelacyjne warsztaty kulinarne.

PRZJDŹ DO GALERII
03-04-2017 - Rekolekcje klasy IV-VI

      Dnia 3 kwietnia 2017 roku klasy 4-6 Katolickiej Szkoły im. Świętej Rodziny wyjechały na rekolekcje do Trzęsacza. Tam nocowaliśmy w Ośrodku Młodzieżowo-Szkoleniowym. Rekolekcje trwały 3 dni, czyli do 5 kwietnia.

       Codziennie rano wychodziliśmy na spacer do ruin kościoła, aby tam pomodlić się przez chwilę. Każdego dnia mieliśmy także Mszę św. W poniedziałek i wtorek wysłuchaliśmy konferencji na temat życia św. Brata Alberta Chmielowskiego. W poniedziałek mieliśmy także Drogę Krzyżową, a we wtorek adorację i spowiedź św. Wszystko to prowadził ks. Marcin Szmuc, dyrektor Caritasu. Kilka razy byliśmy w sklepie i na plaży.  W czasie jednego ze spacerów nad morzem szukaliśmy bursztynów. Niektórzy zebrali ich całkiem sporo.

       We wtorek oglądaliśmy wieczorem film. Opowiadał on o dziesięcioletniej dziewczynce, która została cudownie uzdrowiona. Tego samego dnia mieliśmy klasowe zajęcia integracyjne z panią Iwonką Żelazny. Oprócz tego byliśmy także na Orliku. Obok znajduje się stajnia i zagroda dla koni oraz dla strusia i kozy. Oczywiście mieliśmy jeszcze trochę czasu wolnego dla siebie nawzajem:)

       Rekolekcje uważam za udane. Konferencje i kazania były bardzo ciekawe. Ks. Maciej prowadził je interesująco i humorystycznie. Bardzo spodobały mi się także zajęcia integracyjne i wyjścia na plażę. Jedynym minusem było to, że wszystko działo się za szybko i za szybko się skończyło!

                                                         

PRZJDŹ DO GALERII
07-04-2017 - ADOPCJA Z KIPSING – KENIA

Aose Lesirite, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Kipsing, diecezja Isiolo, Kenia.

Patronat nad tym projektem objął Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitarnej w Szczecinie z opieką siostry Agnieszki Piątkowskiej – felicjanki oraz księdza dr Pawła Płaczka.

Projekt ten był efektem powrotu 14 katechetów z naszej diecezji, którzy pojechali do Kenii, gdzie zawieźli z sobą 300 kg pomocy medycznych i szkolnych, wózek inwalidzki dla chorej na raka, przekazali również dwa tysiące dolarów m.in. na materace do internatu dla dzieci w Kipsing i kukurydzę.

Początkowo planowano zaadoptować na odległość 130 dzieci w Kenii.

Wiele szkół włączyło się do tej akcji przeszło 60 zachodniopomorskich szkół, dlatego też w efekcie zostało zaadoptowanych 157 dzieciaków – to maluchy uczące się w szkole w Kipsing w afrykańskim buszu i sieroty z Embu. Otrzymali oni wsparcie finansowe na dalszą edukację. Roczne utrzymanie dziecka w zależności od tego czy jest to tylko edukacja, czy również internat waha się od 30 do 150 dolarów rocznie.

W dzieło Adopcji na odległość włączyła się również nasza szkoła. Mamy adoptowaną uczennicę Aosę Lesirite, która dzięki szybkiej pomocy powróciła do szkoły i dzisiaj chodzi do czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Kipsing. Może to będzie nie jedyne dziecko, któremu pomożemy w dostępie do edukacji. To wszystko zależy od naszych wielkich serc.

Na koniec pragnę zacytować słowa księdza dr Pawła Płaczka dyrektora Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

„„Nie mogę pozostać obojętny wobec tego, co widziałem i czego doświadczyłem w Kipsing. Nie potrafię zapomnieć o tym miejscu i spotkanych tam dzieciach. Muszę o tym głośno mówić, bo one same nie powiedzą Ci o swoich potrzebach i marzeniach”

Dołącz do ludzi, którzy przejmują się słowami Chrystusa:

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili.” Mt 25,40