home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2016/2017 - Maj

30-05-2017 - Klasa 2a zwiedza Szczecin śladami Jana Pawła II

30. 05. 2017  zwiedzaliśmy nasze miasto szukając śladów z wizyty papieża Jana Pawła II.  Pani Ula wraz z p. Elą oprowadziły nas po Bazylice Katedralnej pw. Św. Jakuba. Mieliśmy za zadanie odnaleźć tu pamiątki po naszym kochanym papieżu. Odkryliśmy różne ciekawe kaplice i z przejęciem oglądaliśmy zgromadzone kości. Katedra była ciekawa w środku, ale najbardziej czekaliśmy na wjazd windą na wieżę. Większość z nas była tu po raz pierwszy.

Widok z góry zapierał dech w piersi! Nasze miasto jest piękne! Po obejrzeniu otoczenia Bazyliki, pani Ula zrobiła nam egzamin ze zdobytej wiedzy. Chętnych do odpowiedzi było wielu, bo nagrodą były cukierki w jej kieszeni. Następnie pomaszerowaliśmy na Plac Orła Białego. Fontanna z Orłem niestety nie była czynna, ale i tak się wszystkim podobała. Odpoczęliśmy u stóp Flory i podziwialiśmy Pałac pod Globusem. W drodze powrotnej do szkoły odbyła się lekcja meteorologii i prawdziwy wyścig z burzą. Wygraliśmy! Burza nas goniła, ale pierwsze krople spadły, gdy zamknęliśmy za sobą drzwi.

Przy akompaniamencie grzmotów i piorunów pałaszowaliśmy smaczny obiad w naszej stołówce. Wycieczka bardzo nam się podobała. Ciekawe, dokąd wybierzemy się w przyszłym roku?

PRZJDŹ DO GALERII
30-05-2017 - Klasa 2b i trampoliny

 

Zbliża się koniec roku szkolnego i wszyscy z utęsknieniem wyczekują wakacji. Klasa 2b miała możliwość poczuć przedsmak wakacyjnych szaleństw podczas wspólnych zabaw w parku trampolin. Radości było co nie miara, co poświadczy każdy z uczniów i ich wychowawczyni!

PRZJDŹ DO GALERII
29-05-2017 - Klasa 3b na Wałach Chrobrego

Czy znamy Szczecin? Wydaje nam się, że tak. Jednak podczas wycieczki z Panią Ulą zawsze możemy odkryć coś nowego i poznać tajemnice Szczecina. Tym razem odbyliśmy spacer wokół Wałów Chrobrego. Zatrzymaliśmy się przy pomnikach, które zwykle mijamy, wstąpiliśmy do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, a że pogoda i dopisała, bawiliśmy się świetnie.

PRZJDŹ DO GALERII
27-05-2017 - Muzyczny Piknik Rodzinny

Sobota 27 maja 2017r. była udanym dniem!

Już skoro świt przywitało nas piękne słońce, które zapraszało uczniów, rodziców i przyjaciół KSP do odwiedzenia szkoły, mimo wolnego dnia. Spotkaliśmy się na boisku szkolnym z okazji Dnia Mamy i Taty na Muzycznym Pikniku Rodzinnym. Na początku przywitało nas Szkolne Koło Teatralne pod kierunkiem p. Iwony i p. Kasi z przedstawieniem "Czerwone Kapturki" (to nie błąd!) - Interpretacja znanej baśni niezwykła, kto nie widział - niech żałuje!

Po uczcie dla ducha, nastąpiła uczta dla ciała... Nasza wspaniała szkolna kuchnia, czyli p. Jola, Sylwia, Beata i pan Maciek, przygotowali dla wszystkich wspaniały bigos i różne smakołyki na grila: szaszłyki, kiełbaski, kaszaneczki, karkóweczki...

W kawiarence uwijały się panie Iwona, Beata, Ewa i Grażynka, krojąc ciasta upieczone przez niezawodnych rodziców ze wszystkich klas i przygotowując kawy, herbaty i soki.

Dzieci oblegały nasze kochane panie sprzątające: Ewę i Mariolę, które w pocie czoła, ale z wielkim uśmiechem kręciły watę cukrową. Rodzice integrowali się przy stolikach w cieniu drzew, a dzieci buszowały po całym placu, korzystając z różnych zabaw i konkurencji sportowych. Pani Małgosia i Mariola ozdabiały chętne buźki pięknymi malunkami. W końcu trzeba było spalić trochę kalorii i prowadząca festyn p. Ela zwołała wszystkich chętnych małych i dużych do nauki skocznego tańca "belgijki". Ekspertem w tej dziedzinie była p. Natalia, która z wdziękiem poprowadziła taneczny korowód. Potem rodzice mieli okazję posłuchać występów wszystkich klas w ramach Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Pani Kasia i pan Michał czuwali cały czas nad oprawą muzyczną imprezy, a panie: Marta, Małgosia i Mariola przygotowały piękną dekorację. W roli fotoreportera sprawdziła się pani Irenka. Pani Ania Ś. koordynowała i spięła całość organizacyjnie. Wszystkim zaangażowanym w pracę nad przygotowaniem festynu (także tym nieobecnym) - BARDZO DZIĘKUJEMY!

To dzięki Waszej pracy, tak świetnie się bawiliśmy!

Do zobaczenia za rok...                                                                                                          

PRZJDŹ DO GALERII
23-05-2017 - Klasa 2b poznaje okolice Jasnych Błoni


Wszyscy się zgodzą, że każdy szczecinianin musi być „specjalistą” od swojego rodzinnego miasta. 

23 maja uczniowie klasy 2b zwiedzali okolice Jasnych Błoni. Dzięki niezawodnej pani Uli dowiedzieli się między innymi tego, kto pracuje w Urzędzie Miasta, co upamiętnia pomnik Św. Jana Pawła II, ile platanów stoi wokół Jasnych Błoni i dlaczego, porównuje się je do żołnierzy. Nagrodziliśmy oklaskami trębacza, który zagrał hejnał Szczecina i poznaliśmy pomnik Chłopca Węgierskiego. Wiele radości sprawiły wszystkim swobodne zabawy na błoniach (odbył się nawet mecz piłki nożnej – dziewczyny kontra chłopaki) oraz oczywiście pyszne lody. W przyszłym roku z pewnością wybierzemy się na inną wycieczkę, by dalej poznawać nasz piękny Szczecin.

PRZJDŹ DO GALERII
22-05-2017 - Klasa 6 w sądzie

22 maja klasa 6 poszła do sądu apelacyjnego w Szczecinie.  

Zaraz po wejściu dostaliśmy plakietki z naszymi imionami i nazwiskami. Przechodziliśmy przez specjalne barierki, które wyczuwają metal. Poszliśmy na salę rozpraw. Dowiedzieliśmy się od dyrektora sądu, że nasza rozprawa odbywała się w przeddzień Dnia Wymiaru Sprawiedliwości. Sędziami były Weronika i Amelka, ławnikami Emilka i Michał Dębniak. Prokuratorem była Ola, Vanessa była aplikantem prokuratorskim. Oskarżony został Tomek, którego profesjonalnie broniła Zuzia wspomagana przez Dominikę- aplikanta adwokackiego. Pola, Kornelia, Antek, Jarek i Pani Ula zeznawali, jako świadkowie. Całą rozprawę protokołowała Agnieszka. Tomek został oskarżony o kradzież, ale został uniewinniony. Rozprawa bardzo podobała się wszystkim z klasy. Byliśmy zadowoleni z tej wycieczki.

PRZJDŹ DO GALERII
19-05-2017 - Finał konkursu „Szczecin – moja mała Ojczyzna”

Tegoroczna rywalizacja finałowa konkursu „Szczecin – moja mała Ojczyzna” miała odbyć się w Zamku Książąt Pomorskich, jednak katastrofa budowlana w skrzydle północnym zamku w ostatniej chwili zweryfikowała te plany. Przenieśliśmy się na plac Solidarności.

Finał to zespołowa gra terenowa, stąd uczestnicy (uczniowie szkół katolickich z regionu) wykonywali zadania podzieleni na sześć drużyn o mieszanych składach, dzięki czemu wszystkie zespoły miały równe szanse. Pytania dotyczyły m.in. Gimnazjum Mariackiego, Bramy Królewskiej, miejsca urodzenia carycy Katarzyny II, Filharmonii, Kościoła pw. św. Piotra i Pawła, Centrum Dialogu „Przełomy”.

Mamy nadzieję, że plenerowa forma zmagań przyczyniła się do nieco innego spojrzenia na miejsca z pozoru znane, pozwoliła poszerzyć wiedzę oraz zachęciła do dalszych odkryć i poszukiwań.

Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnej, IX już edycji konkursu…


PRZJDŹ DO GALERII
14-05-2017 - Pierwsza Komunia Święta


14 maja 2017r. o godz. 14.00 odbyła się uroczysta Masza Św. dla klas 3. To był szczególny czas. Nasi uczniowie po raz pierwszy przyjęli do swego serca Pana Jezusa. Dzień ten był pełen radości i wrażeń.

12-05-2017 - „Każdy może śpiewać”


W dniach 8 kwietnia – 27 maja, w szczecińskim Pałacu Młodzieży, odbywał się konkurs wokalny „Każdy może śpiewać”.  Spośród uczniów naszej szkoły udział wzięli: Kaja Żebiełowicz, Emilia Żygis oraz duet: Agnieszka Jaskuła i Michał Błaszkiewicz. Wszyscy uczestnicy zostali finalistami!

Agnieszka i Michał zdobyli także wyróżnienie w finale, a Emilka została laureatem. Serdeczne gratulacje dla młodych śpiewaków!

21-05-2017 - Marsz dla Życia


Szczecinianie kochają życie!

Już po raz XV ulicami Szczecina przemaszerował największy w Polsce Marsz dla Życia. Kilkanaście tysięcy ludzi szło tym razem pod hasłem „Kocham Cię Życie". Nie mogło nas  zabraknąć tam, gdzie otwarcie broni się życia od poczęcia. I nie zabrakło! Wielu uczniów z całymi rodzinami przybyło, aby pod szyldem Katolickiej Szkoły Podstawowej zamanifestować swoją radość i miłość do życia. Wielu z nich podjęło się już wcześniej duchowej adopcji dziecka poczętego.

Kochane dzieci! Kochani Rodzice! Dziękujemy Wam za to piękne świadectwo! 

PRZJDŹ DO GALERII
12-05-2017 - Tajemnice Wałów Chrobrego poznaje kl.5b

Dnia 12 maja wybraliśmy się wraz z panią Ulą Koladą na krótką wycieczkę po Szczecinie. W jej trakcie mieliśmy okazję zdobyć wiele ciekawych informacji o okolicach Wałów Chrobrego: Cmentarzu Francuskim, „Chatce Grabarza”, Pomniku Latarnika i pomniku Herkulesa walczącego z centaurem.

Bardzo ciekawym miejscem okazał się budynek Urzędu Wojewódzkiego – jego piękne sklepienia, wieża widokowa, sala maszkaronów. Mieliśmy okazję zwiedzić także podziemia urzędu - m.in. magazyny Obrony Cywilnej i rezerwowe stanowiska na wypadek kataklizmu, schron, który powstał w czasie zimnej wojny, a jego sufit jest niemal na równi z jezdnią. Niezapomnianym przeżyciem było zejście 15 metrów pod ziemię.

Ponieważ towarzyszyła nam piękna pogoda, wycieczkę uwieńczyło zjedzenie pysznych lodów. Bardzo dziękujemy pani Uli!

PRZJDŹ DO GALERII
04-05-2017 - Z wizytą u Andersena


Wszyscy znają baśnie Andersena, ale nie wszyscy wiedzą, że ten słynny pisarz jest patronem położonego niedaleko naszej szkoły Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących. Uczniowie klasy 2b, dzięki uprzejmości pani Agaty Błaszkiewicz, mieli możliwość zwiedzenie izby pamięci poświęconej H.Ch. Andersenowi. Poznali szczegóły życia i pamiątki poświęcone baśniopisarzowi i jego dziełom. Mieli też możliwość zwiedzenia ośrodka. Szczególnie duże wrażenie zrobił na dzieciach internat, w którym mieszkają z dala od swoich rodzin uczniowie szkoły, często ich rówieśnicy.

PRZJDŹ DO GALERII
11-05-2016 - Klasa pierwsza na Zamku Książąt Pomorskich

11.05 nasza klasa została zaproszona w wyjątkowe miejsce. Złożyliśmy wizytę księciu Bogusławowi i jego żonie Annie Jagiellonce.  Szanowni gospodarze znaleźli dla nas chwilę i pozwolili zrobić sobie  z nimi pamiątkowe zdjęcie. Potem już pani Ula w imieniu księcia oprowadziła nas po jego zamku. Obejrzeliśmy stajnie, dziwiąc się jak elegancko mieszkały sobie książęce konie. Na dziedzińcach zamkowym spotkaliśmy biskupa Ottona z Bambergu, sprawdziliśmy czy działa armata, podziwialiśmy przepiękny zegar na wieży, wypróbowaliśmy dyby. Udało nam się też zobaczyć salę kinową, nie wszyscy wiedzieli o jej istnieniu. Następnie, jako uzdolnieni detektywi bez problemu odnaleźliśmy ślady zamkowej fosy. U stóp Baszty Siedmiu Płaszczy kolega przypomniał na historię o krawcu i książęcych płaszczach. Niestety czas nas wzywał. Musieliśmy opuścić to piękne miejsce i wracać do szkoły, ale wrócimy tam jeszcze, zapewne nie jeden raz...

PRZJDŹ DO GALERII