home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2016/2017 - Wrzesień

30-09-2016 - Dzień Chłopaka


Z końcem września nam przypada świętowanie Dnia Chłopaka.


Jest wesoło, są życzenia, dużo dobrego jedzenia.


Każda klasa na swój sposób  daje wyraz swoim psotom.


Tam gdzieś pizza, tam zabawy, klocki lego, fajne sprawy.


Chyba każdy nam uwierzy, że dziś zgrana z nas ekipa;


Kiedy każdy chłopak w szkole może zrobić się na vipa.

 

PRZJDŹ DO GALERII
30-09-2016 - Szczecińska wyprawa klasy IV

   

  Uczniowie klasy IV podczas spaceru po swoim mieście mieli okazję spotkać rozmaite postacie: Jana z Kolna, Wyszaka, Herkulesa walczącego z centaurem, Adama Mickiewicza, Latarnika oraz licznych świętych, widniejących na polichromiach w Cerkwi św. Mikołaja.

     Podziwiali Szczecin z tarasu widokowego na wieży Muzeum Narodowego, poznali również przeznaczenie pozostałych gmachów stojących przy Wałach Chrobrego. Wiedzą już, co łączy nas z prawosławnymi braćmi w chrześcijaństwie oraz dlaczego krzyże przy „Domku Grabarza” są pomalowane w barwy Francji.

      Zrobili kolejny, duży krok w odkrywaniu tajemnic stolicy Pomorza Zachodniego…

                                                                                 

PRZJDŹ DO GALERII
29-09-2016 - Anioły w zerówce


     Tegoroczne święto Archaniołów nie odbyło się bez współudziału dzieci z grupy „0”, które przyjęły na patrona swojej szkolnej wędrówki świętego Michała Archanioła. Dziś każde z nich chciało przybrać anielską postać, by choć przez chwilę być bliżej Nieba.

     Święty Michale Archaniele miej nas w opiece.

PRZJDŹ DO GALERII
29-09-2016 - Leśna lekcja klasy 3b


O lesie - w lesie.

 

Uczniowie kl. 3b zabrali książki do plecaków i wyruszyli na lekcje do lasu. Gdzie najlepiej uczyć się o lesie? Oczywiście, że w lesie. Warstwy lasu i jesienne zmiany w przyrodzie widać tu bardzo wyraźnie. A i łańcuch pokarmowy łatwiej wejdzie do głowy. Nie mówiąc już o możliwości rozładowania niespożytych pokładów energii podczas biegów, wspinaczek, skoków i wszelakich innych form ruchu. W przypadku kl. 3b ubytki energii regenerują się w tempie błyskawicznym... :)

25-09-2016 - Rajdowe powitanie jesieni

 


Na wspólne wyjście wybrali się uczniowie, mamy, tatusiowie, babcie i młodsze rodzeństwo (jeszcze przedszkolaki), w sumie 40 osób. W takim urozmaiconym, trzypokoleniowym, gronie, przy pięknej pogodzie, rozpoczęliśmy kolejny sezon rajdowy. Towarzyszył nam także pies Sary i Benka – wyżeł Dunaj.

Piękne szlaki Puszczy Wkrzańskiej przemierzaliśmy pod „czujnym okiem” Prezesa Klubu Turystów Pieszych „Wiercipięty” Mirosława Dudzińskiego. Rozpoczęliśmy na Osowie, starej podszczecińskiej wsi, wzmiankowanej w źródłach pisanych już w 1277 roku (obecnie dzielnicy miasta). Do ciekawych miejsc, mijanych po drodze, z pewnością zaliczyć można również Gubałówkę, Wielecką Górę, relikt Dębu Bogusława X oraz Most Meyera.

Dziękuję wszystkim za obecność, gratuluję młodym turystom, którzy pierwszy raz wzięli udział w rajdzie i dzielnie pokonali całe 10 kilometrów.

Szczególne pozdrowienia kieruję pod adresem Pani Krysi Wesołowskiej, Babci Maćka, która, chociaż wnuczek nie mógł być obecny, przybyła, by z nami spędzić ten czas.

 

            Z nadzieją spotkania na kolejnych spacerach

                                                                                                                                             Urszula Kolada

                                                                          opiekun koła krajoznawczo-turystycznego

 

PRZJDŹ DO GALERII
23-09-2016 - Wybory do Samorządu Szkolnego


Po obiecującej kampanii wyborczej w naszej szkole, dnia 23 września, odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. 

Do Rady Samorządu zostali wybrani przedstawiciele klas 3 – 6.

1.    Vanessa Kuleszo (kl. 6) - przewodniczący

2.    Emilia Jodko  (kl. 5b) – zastępca przewodniczącego

3.    Dominika Crasto (5a)

4.    Michał Jarecki (4)

5.    Hanna Hoły (3a)

6.    Zofia Hoły (3b)

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w swoich postanowieniach!

Tego samego dnia, podczas Mszy Świętej, odbyło się zaprzysiężenie wybranych członków Rady Samorządu.PRZJDŹ DO GALERII
22-09-2016 - Pierwszaki poznają Szczecin


     W czwartek 22 września 2016 r. klasa pierwsza wybrała się na wycieczkę po Szczecinie. Przewodnikiem naszej słonecznej wyprawy była pani Ula. Najpierw obejrzeliśmy budynek Urzędu Miejskiego, który w kolorze szupinkowym prezentował się nadzwyczaj wspaniale. Przypomnieliśmy sobie jak wygląda herb i flaga Szczecina oraz jak nazywa się prezydent naszego miasta. Obejrzeliśmy dokładnie fontannę Chłopca z Harmonią stojącą po drugiej stronie budynku. Najbardziej zainteresowała nas głowa suma, z której wypływała woda do wielkiej, pięknej muszli. Widzieliśmy też pomnik Jana Pawła II i dowiedzieliśmy się, dlaczego stoi na Jasnych Błoniach i gdzie stoi zaklęte wojsko? Zjedliśmy pyszne lody, zrobiliśmy sobie miły piknik i wysłuchaliśmy hejnału szczecińskiego. Wycieczka była wspaniała. Chętnie ją powtórzymy.

PRZJDŹ DO GALERII
22-09-2016 - Mrówki sadzą cebulki kwiatów
    Jak co roku uczniowie z Klubu Ciekawskiej Mrówki przywitali jesień przygotowaniami do wiosny. Dbając o piękno otoczenia naszej szkoły posadziliśmy cebulki różnych kwiatów wiosennych: krokusów, szafirków, narcyzów i tulipanów. 
    Swoje miejsce w pobliżu dzwonu znalazł również krzew budlei - podarunek od zaprzyjaźnionej szkoły w Tantow z okazji 20 - lecia naszej szkoły. Mamy nadzieję, ze efekty naszych prac będziemy mogli podziwiać wiosną.
PRZJDŹ DO GALERII
09-09-2016 - 20-lecie szkoły


   Aż trudno uwierzyć, że ten mały budyneczek, w niczym nieprzypominający z zewnątrz szkoły, już od 20 lat tętni życiem i co roku wypuszcza w świat inteligentnych, mądrych, pełnych entuzjazmu i radości uczniów! Trudno uwierzyć... a jednak!

      9 września obchodziliśmy uroczyście 20-lecie istnienia Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny. Swoją obecnością zaszczycił nas Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, który przewodniczył uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji naszej szkoły.  Po Eucharystii mieliśmy wszyscy przyjemność wysłuchać wielu ciepłych, życzliwych słów wypowiedzianych przez zaproszonych gości. Natomiast Pani Dyrektor Dorota Bednarek wykorzystała ten moment, aby podziękować wszystkim pracownikom szkoły, a zwłaszcza tym, którzy przyczynili się do jej powstania i funkcjonowania przez te wszystkie lata. Zaproszeni goście mieli następnie okazję obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów pt. „20 lat minęło...". Oczywiście, nie mogło zabraknąć tortu i rozmów przy kawie i herbatce.

        Ale to nie koniec świętowania!  17 września, w sobotę, spotkaliśmy się w nieco innym gronie na festynie rodzinnym. Tym razem naszymi gośćmi byli uczniowie- ci obecni, i ci, którzy opuścili mury naszej szkoły rok... dwa lata temu... pięć... A byli i tacy, którzy odeszli jeszcze wcześniej. Wszyscy bawili się doskonale!  Ci młodsi przede wszystkim biorąc udział w różnych konkursach i zabawach sportowych, ci starsi ,,snuli" się po szkole, wspominając dawne lata i odkrywając zmiany, jakie zaszły w budynku. Czasami pojawiła się i łezka w oku, choć zdecydowanie dominowała radość ze spotkania. A przede wszystkim towarzyszyło nam uczucie bliskości i wspólnoty pomimo upływającego czasu.

        Dobrze było się spotkać... Razem świętować, wspominać. Takie chwile pokazują, jak dobro, trud z czasem owocują. Jak pięknie owocują!!!


PRZJDŹ DO GALERII