home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2016/2017 - Październik

28-10-2016 - Bal Wszystkich Świętych

    

  W dniu 28 października w naszej szkole odbył się bal Wszystkich Świętych.

       Organizatorami balu była pani Ula Kolada oraz pani Monika Adamska i pani Monika Tur. Uczniowie przebrani byli za wybranych przez siebie świętych, o których potrafili często bardzo ciekawie opowiedzieć.  

       Bal był okazją do przedstawienia sylwetek wielu świętych, jak również był szansą do uczestniczenia we wspólnej zabawie. Hasłem balu były słowa: Zostań świętym! Już dziś!, które uzmysłowiły uczestnikom imprezy, iż każdy z nas może zostać świętym, musi tylko wybrać tę właściwą drogę.

       Bal był bardzo udany i wszyscy mile będziemy go wspominać.

                                                        

PRZJDŹ DO GALERII
21-10-2016 - Pasowanie na czytelnika kl.I


     W piątek 21.10.016 pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników naszej szkoły. Zapewne już wiecie, że nasze pierwszaki całkiem dobrze czytają, doskonale wiedzą też jak należy obchodzić się z książką i jak zachowywać się w bibliotece. Każdy z uczniów klasy pierwszej znalazł interesującą dla siebie książkę i wypożyczył ją. Największą popularnością wśród dziewczynek cieszyły się "Pięciopsiaczki", chłopcy zainteresowali się książkami o historii. Jestem pewna, że pierwszaki pozostaną wiernymi czytelnikami nie tylko szkolnej biblioteki.

PRZJDŹ DO GALERII
21-10-2016 - Szkolne wyjście na cmentarz

Cisza na cmentarzu


            Czy widziałeś kiedyś groby

            zapomniane i zniszczone?

            Czy widziałeś już mogiły

            przez paprocie ozdobione?

            Czy widziałeś też nagrobki

            z popękaną płytą?

            Czy widziałeś już mogiłę

            tylko mchem okrytą?

 

            Jeśli nie, to zaszyj się

            w najstarszej części cmentarza,

            zaopiekuj się grobami

            i pomódl się za Dusze,

            bo One modlą się za nami.

 

 

     Co roku uczniowie naszej szkoły w październiku idą na cmentarz ze zniczami, grabkami i sprzątają najstarsze i najbardziej zaniedbane groby. Mamy też w zwyczaju po posprzątaniu mogiły pomodlić się chwilkę za Duszę osoby spoczywającej w tym miejscu. Bardzo lubię te nasze szkolne wyprawy. Wspólne sprzątanie,  modlitwa, chwila refleksji.....i tak powstał ten wiersz.

                                                            Zosia Gołębiowska, uczennica kl. 5b

PRZJDŹ DO GALERII
15-10-2016 - Poznajemy tajemnice Parku Brodowskiego


Tym razem na okołolistopadowy spacer wybraliśmy teren Parku Brodowskiego, czyli jeden z dawnych cmentarzy dzielnicy Drzetowo.

Drzetowo, wzmiankowane już w XIII-wiecznych dokumentach, przez wieki było spokojną wsią, ale potem wybudowano na jego terenie wielkie zakłady przemysłowe i już w 1900 r. zostało włączone w granice administracyjne Szczecina.                                       

Komunalny Cmentarz Drzetowski, obecny na mapach już w 1870 r. , funkcjonował do 1946 r. (według innych źródeł do 1949 r.). Nagrobki usunięto w latach 60-tych XX wieku, przekształcając nekropolię w park miejski (z zachowaniem dawnych podziałów kwaterowych).

Dlaczego Brodowski? Tuż po wojnie wobec Drzetowa używano określenia „Brodów” (od niemieckiej nazwy dzielnicy „Bredow”).

PRZJDŹ DO GALERII
08-10-2016 - Rodzinne wyjście do Pleciugi kl.2b


    W sobotnie popołudnie 8 października 2016 r. uczniowie klasy 2b spotkali się w szczecińskim teatrze lalek Pleciuga. Nie była to ich pierwsza wizyta w tym miejscu, ale po raz pierwszy całej klasie towarzyszyli również rodzice i rodzeństwo.

     Spektakl pt. „Nie dość blada królewna”, który wszyscy obejrzeli, jest wyjątkowy. Zachwycił i dorosłych i dzieci. Najmłodsi oczarowani bajkową atmosferą, a rodziców skłonił do refleksji nad wagą rodzicielstwa i jego wpływem na losy pociech. Niektórzy z rodziców mogli też po raz pierwszy odwiedzić jeden ze szczecińskich teatrów i przekonać się, że nie jest on przeznaczony tylko dla dzieci.

     Po spektaklu wszyscy udali się na lody i inne smakołyki, dzieląc się wrażeniami z obejrzanego przedstawienia. 

 

PRZJDŹ DO GALERII
14-10-2016 - Pasowanie pierwszoklasistów


14 października - to Święto Edukacji Narodowej i szczególne święto dla pierwszaków. Tego dnia zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Zanim to nastąpiło udowodnili wszystkim zgromadzonym tego dnia w kościele, że doskonale wiedzą, jak wygląda życie PRAWDZIWEGO UCZNIA. Każdy przyzna, że bywa pełne trudów i obowiązków. Uczeń KSP a na pewno pełen zapału do nauki PIERWSZOKLASISTA (przez duże pe) nie ugnie się przed żadnym ciężarem, nie przerazi się wyzwania, pokona największą trudność.

Moje wspaniałe pierwszaki z humorem, radością i talentem zaprezentowały swoją krótką inscenizację. Pochwaliły się także uzdolnieniami muzycznymi śpiewając piękne piosenki. Nikt nie ma już wątpliwości, że tacy uczniowie to prawdziwy skarb.

 

                                                                                                          Dumna wychowawczyni

                                                                                                               Małgorzata Piwko

PRZJDŹ DO GALERII
14-10-2016 - Święto Edukacji Narodowej

ŚWIĘTO  EDUKACJI NARODOWEJ  to szczególnie uroczysty i ulubiony przez nas dzień w szkole. Wszyscy odświętnie ubrani, nasze panie piękniejsze niż zwykle... Po korytarzach biegają uczniowie w strojach galowych, z kwiatami w rękach w poszukiwaniu poszczególnych nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Po złożeniu życzeń, następuje najfajniejszy ciąg dalszy: NIE MA LEKCJI !  A co jest?  Każda klasa spotkała się ze swoją wychowawczynią na wspólnej słodkiej biesiadzie, mieliśmy musztrę wojskową z prawdziwymi żołnierzami oraz uczestniczyliśmy w koncercie pt. " Z wizytą w Hiszpanii". Muzycy w hiszpańskich strojach grali na saksofonie, gitarze i keyboardzie. Koncert prowadziła pani przebrana za hiszpankę i wprowadziła nas w świat flamenco i corridy. Niektórzy z nas odegrali nawet rolę byka, co przyszło nam wyjątkowo łatwo! Muzycy przypomnieli nam wiele znanych przebojów, a może niektórzy usłyszeli je po raz pierwszy? Koncert z hiszpańską muzyką bardzo nam się podobał.

Najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników szkoły!

PRZJDŹ DO GALERII
14-10-2016 - Święto Edukacji - musztra

     

   Musztra – kilka żołnierskich wskazówek jak wyszkolić grupę w sprawnym wykonywaniu zadań i rozkazów. Taki niezwykły trening kolejny już rok urozmaicił Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole. Maszerowały wszystkie dzieci począwszy od zerówki po klasę szóstą. A nauczyciele zostali przeszkoleni w wydawaniu jasnych i konkretnych komend.

    Okazało się, że mamy bardzo zdyscyplinowanych uczniów i wyjątkowo łagodnych nauczycieli.

 

PRZJDŹ DO GALERII
07-10-2016 - Dzień papieski

   

W piątek 7 października klasa 3a, podczas Mszy Św., wygłosiła krótki apel skierowany do naszej społeczności szkolnej. Apel nawiązywał do XVI obchodów DNIA PAPIESKIEGO, pod hasłem: BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA. Uczniowie zaśpiewali hymn ŚDM "Błogosławieni miłosierni". Przedstawili kilka faktów z Pisma Św. dotyczących uczynków miłosierdzia dokonanych przez Jezusa Chrystusa w czasie pobytu na Ziemi. Po to, abyśmy czynili dobro tak jak On. Apel zakończono ulubioną pieśnią św. Jana Pawła II- "Barką", którą zaśpiewali wszyscy zgromadzeni w Kościele.

PRZJDŹ DO GALERII
03-10-2016 - Tydzień Pięknego Czytania


     Dni Książki w tym roku to 3 ciekawe tygodnie promujące czytelnictwo wśród uczniów. Za nami pierwszy – Tydzień Pięknego Czytania. Codziennie po modlitwie porannej na  przytulnej ławeczce zasiadał zaproszony spośród pracowników szkoły  gość i czytał młodszym uczniom bajkę lub fragment książki. Dzieciom chyba się to bardzo podobało, bo siedziały zapatrzone i wsłuchane w opowieści.

     Na zakończenie tygodnia, w piątek odbył sie konkurs pięknego czytania, w którym wzięli udział chętni uczniowie od klasy pierwszej do szóstej. Dzieci prezentowały umiejętność płynnego czytania z piękną interpretacją. Komisja miała naprawdę duży problem z wybraniem najlepszych.

PRZJDŹ DO GALERII