home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2016/2017 - Grudzień

22-12-2016 - Jasełka

    Tradycja wystawiania przedstawień o tematyce bożonarodzeniowej trwa w Polsce już od kilku wieków. Za twórcę pierwszych tego typu przedstawień uważa się św. Franciszka z Asyżu.

    Również w naszej szkole kultywujemy tę piękną tradycję. W tym roku Jasełka przygotowała klasa 2b i uświetniła nimi ostatni szkolny dzień przed świętami Bożego Narodzenia. Drugoklasiści z wielkim zaangażowaniem wprowadzili wszystkich w czasy Narodzin Pana wcielając się w postacie  Maryi i Józefa, Baby i Dziada odmawiających im gościny, Pasterzy i Aniołów oraz Trzech Króli. Widzowie zobaczyli również Heroda i jego żonę Herodową, Dworzanina oraz Diabła i Śmierć wymierzających karę złemu królowi. Wszystkie sceny przeplatane były śpiewem i tańcem.

    Po zakończonych Jasełkach uczniowie najmłodszych klas wspólnie odśpiewali kilka kolęd. Wszystkim udzielił się nastrój świąt Bożego Narodzenia.

PRZJDŹ DO GALERII
21-12-2016 - Zerówka robi lampiony

Mamy cudownych i utalentowanych rodziców.
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odwiedziła nas Pani Agnieszka- mama Michała, która na co dzień prowadzi niezwykłe atelier i wyczarowuje w nim wyjątkowo bajkowe dekoracje. Właśnie dla nas przeniosła na chwilę to zaczarowane miejsce do naszej sali lekcyjnej. Wspólnie stworzyliśmy niepowtarzalne lampiony metodą decoupage, które dodały uroku naszym pokoikom w ten zimowy, świąteczny czas.
Dziękujemy Pani Agnieszko

Dzieci z klasy 0
PRZJDŹ DO GALERII
16-12-2016 - Kiermasz świąteczny

         16 grudnia 2016 spotkaliśmy się na tradycyjnym w naszej szkole Świątecznym Kiermaszu.

       Atrakcji było bardzo dużo, dla każdego coś dobrego... Zaraz po Mszy Świętej, uczniowie w wielkim pośpiechu ustawiali się w kolejce po losy na loterii fantowej, paczki były w tym roku bardzo bogate i atrakcyjne. Potem wszyscy odwiedzali koleje stoiska z pięknymi dekoracjami świątecznymi wykonanymi przez nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Oprócz przepięknych stroików, choinek, aniołków, świeczników itp. można było zaopatrzyć się w Spiżarni Świętej Rodziny w różne przetwory z domowych spiżarni naszych mam i babć, kupić ręcznie malowane bombki i wylicytować  piernikowy domek, szopkę i bezowy torcik.

        Zmęczeni wrażeniami odpoczywaliśmy w Świątecznej Kawiarence przy kawie, soku i domowych ciastach pieczonych przez rodziców z różnych klas. Podczas kiermaszu odbywał się również Pokaz Talentów z naszej szkoły, każdy chętny i odważny mógł się zaprezentować. Dzieci  nie ominęły oczywiście stoiska z watą cukrową, która jest atrakcyjna w każdym pokoleniu. Przy dźwiękach świątecznej muzyki, krążyły aniołki z koszyczkami pełnymi opłatków i sianka z figurką Dzieciątka.

         Kiermasz uważamy za bardzo udany. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego organizację pracownikom naszej szkoły oraz ofiarnym rodzicom, którzy zaopatrzyli naszą Kawiarenkę i Spiżarnię. Serdecznie dziękujemy za przynoszenie fantów na loterię, która jest zawsze wielką atrakcją dla dzieci. Wielka pochwała dla aktywnych podczas kiermaszu uczniów. Zebrane pieniądze umożliwią zakup nowych, atrakcyjnych pomocy dydaktycznych i zasilą konto hospicjum. Do zobaczenia za rok!

                                                                                                                  

                                                                                                             

PRZJDŹ DO GALERII
14-12-2016 - Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej

     Jak co roku w grudniu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. Był to już XIII festiwal licząc od początku jego powstania, osiągnął więc swoją „pełnoletniość”.

     Przez etap rejonowy zwycięsko przeszedł zespół z klasy IIb (w składzie Natalka Adamska, Julia Bęćkowska, Kuba Brandenburg, Basia Cerkowniak, Julia Kostrzewa, Hania Oleńczuk, Mela Stachnik i Marianna Szpatowicz) z pastorałką „Bóg narodzi się” oraz Emilia Żygis z klasy VI wykonująca utwór „Babci zegar”.  

     W finale konkursu wszystkim naszym artystom udało się wywalczyć zaszczytne II miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Serdecznie gratulujemy!

PRZJDŹ DO GALERII
16-12-2016 - Pierniczki


     W ubiegłym roku szkolnym warsztaty kulinarne cieszyły się dużym powodzeniem, przyniosły wszystkim uczestnikom mnóstwo radości i satysfakcji. Padały pytania, zwłaszcza ze strony najmłodszych cukierników, „Czy za rok też będziemy mogli upiec swoje pierniczki?” Oczywiście! Nadszedł ten piękny czas… W szkole niemal codziennie roznoszą się cudowne aromaty przypraw dodawanych do pierników, kolejne klasy prezentują wychowawcom i rodzicom swoje piękne wyroby.

     Gorąco dziękujemy pracownikom naszej kuchni za trud prowadzenia warsztatów, za cenne rady i towarzyszenie przy tej twórczej pracy.

 


PRZJDŹ DO GALERII
14-12-2016 - Finał Archidiecezjalnego konkursu "Pod Skrzydłami Anioła"

 

     W Archidiecezjalnym konkursie wzięły udział dzieci z klas O - III. Była to Hania Kujawa z O, Dariusz Chańko z kl.I, Luiza Madeła z kl. IIIA, Błażej Kiernożycki z kl. IIB, Hania Kolańczyk z kl. II A, Hania Posadzy z kl. IIIB, Amelka Wróblewska z kl. III B, Janek Tarnowski z kl. IIA.

     Laureatem III Edycji konkursu została Hania Posadzy z klasy III B.

Gratuluję wszystkim dzieciom za udział w konkursie i zapraszam w przyszłym roku szkolnym.

13-12-2016 - Wyjazd do teatru w Schwedt


13 grudnia wybraliśmy się do teatru w Schwedt. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. Aladyn w języku niemieckim. Bardzo nam się podobało.

PRZJDŹ DO GALERII
10-12-2016 - I Ty zostań świętym Mikołajem

                         

       Nasza szkoła już po raz szósty wzięła udział w szczecińskiej akcji MOTO MIKOŁAJE organizowanej przez "Motocyklistów o Wielkim Sercu ".

      Dziękuję bardzo wszystkim rodzicom oraz dzieciom za przyniesione dary. Dzięki Waszej szczodrości 10 grudnia podczas wielkiej imprezy na lodowisku ARKONKA mogliśmy obdarować dzieci ze świetlicy Caritas z Królowej Korony Polskiej, ulicy Barnima, Domu Dziecka z Tanowa oraz TPD z Maszewa, Darża i Bielic. Ich radość, uśmiech były wielką zapłatą za Wasze wielkie serca. Uroczystość naszą odwiedził również Pan Prezydent Piotr Krzystek.

      Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za okazane serce i podzielenie się nim z innymi.

 

06-12-2016 - Mikołajki

Mikołajki – czas prezentów …

   Jest początek grudnia. Dni stają się coraz krótsze, wilgoć i zimno coraz większe. W kościele zaczyna się Adwent.

   Również na początku grudnia czekamy na przybycie z dalekiego kraju – Mirry, świętego biskupa Mikołaja. Bo święty Mikołaj to patron niezwykły i bardzo, ale to bardzo zapracowany.

  Święty Mikołaj z długą siwą brodą, ubrany w czerwony płaszcz z pastorałem w dłoni w towarzystwie śnieżynki odwiedził uczniów naszej szkoły.

PRZJDŹ DO GALERII
01-12-2016 - Igłą i nitką - koło krawieckie

Na warsztatach krawieckich dziewczynki (i jeden chłopiec) uczą się nie tylko szycia ręcznego, ale też zgłębiają tajniki obsługi maszyny do szycia.

PRZJDŹ DO GALERII