home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2017/2018 - Styczeń

19-01-2018 - Piórnik i lizak dla szkoły w Kipsing - Kenia

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny włączyła się do akcji misyjnej "Piórnik i lizak dla szkoły w Kipsing - Kenia". Zebraliśmy ponad 30 piórników z pełnym wyposażeniem plecaki, ołówki, kredki, pisaki i inne przybory szkolne dla kenijskich uczniów, których nie stać na edukację. Patronat nad projektem objął J. E. Ks. Arcybiskup i Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz Rodzicom za tak śliczne piórniki, plecaki i przybory szkolne.

10-01-2018 - Bal karnawałowy

10 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. W klasach 0 - 2 oraz 3 - 4 zabawę prowadziła grupa aktorska p. Wiesławy Gajewskiej. Towarzyszył nam Św. Mikołaj i Cygan marzący o skrzypeczkach, którzy po przedstawieniu wodzili rej w tańcach i prowadzili zabawne konkursy między chłopcami i dziewczętami. Sala była bardzo kolorowa, nie tylko dzięki pięknej dekoracji, ale i strojom uczestników - jak zwykle bardzo pomysłowym i barwnym. Po balu każda klasa miała słodki poczęstunek, a potem normalne lekcje. Jednak nie było w tym dniu zupełnie normalnie, bo w ławkach siedziały księżniczki, rycerze, kowboje, anioły itp. niecodzienne osoby. Klasy starsze 5 - 7 balowały na dyskotece prowadzonej przez profesjonalnego DJ, to była bardzo udana zabawa.

Życzymy wszystkim radosnego karnawału 2018!                

PRZJDŹ DO GALERII
09-01-2018 - Warsztaty fryzjerskie klasy drugiej

9 stycznia uczniowie klasy drugiej poznawali tajniki kolejnego zawodu. Odwiedzili Zespół Szkół Rzemieślniczych. W tej szkole młodzież przygotowuje się między innymi do zawodu fryzjera. Zostaliśmy powitani w pracowni, która na dwie godziny zamieniła się w profesjonalny salon fryzjerski. Dziewczęta i chłopcy w parę chwil zmienili się w modeli z najlepszych katalogów modowych. Każdy miał okazję przez specjalna kamerę obejrzeć swoje włosy. Każdy mógł dowiedzieć się, jaki typ urody reprezentuje i jakie kolory najlepiej mu pasują. Wszyscy chętni mogli uczesać manekina. Największą popularnością cieszył się manekin z brodą, którą też można było uczesać. Piękni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.