home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2017/2018 - Luty

23-02-2018 - Dzień ulubionej książki klasy 3b


W ten marcowy piątek uczniowie klasy trzeciej b z uśmiechem przynosili do szkoły plecaki z książkami nie narzekając na ich ciężar. Prawie wszyscy mieli również ulubione poduszki, kocyki, przytulanki, a niektórzy śpiwory, latarki i namioty.

Wszystko, dlatego że tego dnia nasza sala zamieniła się w magiczne miejsce sprzyjające czytaniu ulubionych książek. Mieliśmy możliwość podzieleniem się opiniami na temat przeczytanych i ulubionych książek, podyskutować na temat wyższości czytania nad oglądaniem telewizji (niestety chyba nie wszyscy dali się przekonać do tej tezy), pooglądać lektury przyniesione przez innych. Był też oczywiście czas na samodzielną lekturę swojej książki. Poznaliśmy również losy bohatera powieści „Cud chłopak” i porównaliśmy je z wrażeniami oglądanego niedawno filmu „Cudowny chłopak”.

Takich dni chcielibyśmy wszyscy więcej w naszej klasie!

PRZJDŹ DO GALERII
18-02-2018 - Bukowy kros górski

18.02.2018r. odbył się piąty bieg z cyklu BUKOWY KROS GÓRSKI im. JERZEGO KORZTA. Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej stanęli na starcie w licznej, ośmioosobowej grupie i w tej samej liczbie zameldowali się na mecie. Gratulujemy znakomitych wyników oraz zapraszamy na ostatni bieg w tym roku szkolnym, który odbędzie się 18.03.2018.

PRZJDŹ DO GALERII
14-02-2018 - Poczta do Przyjaciela


Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Przyjaciela. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę do Przyjaciela. Za jej pośrednictwem uczniowie wszystkich klas wysłali sobie setki kolorowych listów i tysiące ciepłych słów. Rozsyłane były również słodkości i inne drobne podarki. Na przerwach nasi najstarsi koledzy sprzedawali czekoladowe pierniczki, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

 


PRZJDŹ DO GALERII
22-02-2018 - Lekcja rycerska klasy 2
    W czwartek, wcześnie rano (czyli na godzinę przed rozpoczęciem codziennych lekcji) klasa druga bez oznak zmęczenia i zaspania wyruszyła do Muzeum Historii Szczecina do Ratusza Staromiejskiego. Tam czekała na nas pani Ewa, która wprowadziła nas w historię rycerstwa. 
    Dowiedzieliśmy się dlaczego rycerz nie uprawiał roli, dlaczego zbroja była wykuwana na miarę, dlaczego przykrywano ją materiałem, jak długo kandydat na rycerza przygotowywał się do swojej przyszłej roli i najważniejsze... dlaczego dziś nie ma już rycerzy. Opowieści pani Ewy z ogromnym zainteresowaniem słuchali nie tylko chłopcy. 
   Bogatsi o sporą dawkę wiedzy i jednego pasowanego rycerza wróciliśmy do szkoły w bajkowej, zimowej scenerii.
PRZJDŹ DO GALERII
22-02-2018 - Eksperymentalna lekcja kl.3b


Pani Marta, nauczycielka przyrody w starszych klasach to prawdziwa czarodziejka! Zgodzą się z tym wszyscy uczniowie klasy 3b, którzy mogli wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez panią Martę.  To dzięki jej chemicznym czarom sok ze zwykłej czerwonej kapusty zmieniał się w zależności od dodanych do niego składników przybierając prawdziwie tęczowe barwy. Na koniec każdy mógł wywołać w swojej probówce mały wybuch wulkanu. A wszystko po to, by dowiedzieć się, co to są kwasy i zasady i jak działają. Takie lekcje wszystkim się podobają!

PRZJDŹ DO GALERII
22-02-2018 - Przesadzamy prymulki kl.0 i kl.3b


Zerówka i klasa 3b nie od dziś są zaprzyjaźnione, w końcu ich sale ze sobą sąsiadują i dzielą je tylko jedne drzwi. W czwartek 22.02.18 nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili trzecioklasistów i wszyscy wzięli udział w zajęciach przyrodniczych. Przypomnieliśmy sobie jak zbudowane są rośliny i co jest im niezbędne do życia. Potem wszyscy uczniowie mieli możliwość przesadzić do większych bardziej odpowiednich doniczek prymulki. W szkole zagościła wiosna od kolorowych kwiatów.

PRZJDŹ DO GALERII
07-02-2018 - Klasa 3a lekcja Legendy pomorskie


Klasa III A gościła ponownie w Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej. Zachęceni poprzednią wizytą na lekcji "O herbie Szczecina", tym razem wybraliśmy temat zajęć: "Legendy Pomorskie". Przywitała nas p. Krystyna Milewska, a my poczuliśmy się jak na wizycie u dobrej znajomej. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o historii Pomorza i oglądaliśmy różne zbiory muzealne.

Może tu jeszcze wrócimy?

PS Zostaliśmy pochwaleni za wzorowe zachowanie!

PRZJDŹ DO GALERII