home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2017/2018 - Marzec

21-03-2018 - Warsztaty wielkanocne klasy III A

21.03.2018 przed Świętami Wielkanocnymi klasa III A wybrała się do Muzeum na Wałach Chrobrego na bardzo interesujące warsztaty wielkanocne. Poznaliśmy tradycje i obrzędy świąteczne polskiej wsi. Oglądaliśmy zabytkowe sprzęty tradycyjnej kuchni, stare formy do ciast w postaci baranków, maselnice, ręcznie robione misy i dzbany. Najbardziej jednak zaskoczyła nas pisanka z napisem: Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny, która dumnie błyszczała w wytłaczance wśród innych pisanek. NASI TU BYLI!

My wykonaliśmy pisanki z plasteliny na papierze, w których rylcem wyryliśmy wzorki. Ozdobiły one pięknie okna w naszej klasie, przypominając świąteczne witraże.

                                                                 


18-03-2018 - Rekolekcje klasa 7

Jak co roku w marcu pojechaliśmy na rekolekcje. Jednak w tym roku było coś, co odróżniało ten wyjazd od innych. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie i uczennice klas siódmych z innych szkół. Rekolekcje prowadził ks. Wojciech Koladyński. Był czas na modlitwę, zabawę i integrację. W efekcie, z rekolekcji wynieśliśmy coś dla ducha, jednocześnie świetnie się bawiąc i poznając nowych ludzi.

17-03-2018 - Sportowy weekend


W sobotę 16.03.18 odbyły się zawody pływackie, w których wzięła udział 10-osobowa ekipa. Najlepiej spisał się Maks Karbownik z klasy 4a zajmując 2 miejsce. Za tydzień 24.03 w tych samych zawodach będą mieli okazję uczestniczyć starsi uczniowie (rocznik 2004, 2005, 2006).

W niedzielę natomiast odbył się ostatni bieg z cyklu Bukowy Kros Górski. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę we wszystkich sześciu cyklach, a już niedługo odbędzie się uroczyste podsumowanie naszych zmagań.

Gratulujemy serdecznie wszystkim sportowcom!!!

PRZJDŹ DO GALERII
17-03-2018 - Rajdowe powitanie wiosny


    W mroźny sobotni poranek wybraliśmy się do Puszczy Bukowej by wspólnie szukać śladów wiosny, by w symboliczny sposób ją powitać. Podczas spaceru okazało się jednak, że zima wciąż mocno trzyma a przyroda jeszcze nie zaczęła wybudzać się z zimowego snu.

 Ciekawostką dla wielu było spalenie marzanny. Dawny, powszechny zwyczaj topienia marzany obecnie zanika, poza tym, ze względów ekologicznych, nie można już wrzucać do rzek żadnych „śmieci”. Tak więc marzanna, szmaciana kukła symbolizująca zimę, została spalona.

Na mecie upiekliśmy kiełbaski, wzięliśmy udział w poczęstunku i loterii.

Z nadzieją spotkania na kolejnych wycieczkach


 

 


PRZJDŹ DO GALERII
16-03-2018 - Rekolekcje klas trzecich


W piątek 16 marca 2018r. odbyły się w naszej szkole rekolekcje dla klas trzecich. Prowadził je ks. Wojtek Koladyński. Ksiądz opowiadał nam o kilku świętych i błogosławionych: św. Stanisławie Kostce, bł. Karolinie Kózkównie i św. Józefie oraz uczył nas różnych piosenek. Rysowaliśmy flagi pokazujące miłość Pana Boga i serca z ludźmi, których kocha. Na końcu przykrywaliśmy tymi rysunkami ilustracje symbolizujące wszystkie nasze grzechy. Bardzo nam się podobało i wiele się nauczyliśmy.

 

PRZJDŹ DO GALERII
14-03-2018 - Warsztaty fryzjerskie klasy 3b


14 marca 2016r.uczniowie klasy 3b wzięli udział w warsztatach fryzjerskich w Zespole Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie. Uczniowie tej szkoły mogli doskonalić swoje umiejętności tworząc wspaniałe fryzury naszym uczniom. Efektem były loki, fale, upięcia, „wyżelowane” i pokolorowane grzywki oraz fantastyczny „irokez”. Można też było poddać się komputerowemu badaniu skóry głowy i włosów oraz dowiedzieć się jak o nie dbać. Chętni poddawali się analizie kolorystycznej swojej urody i mogli dowiedzieć się, jakie kolory do nich najbardziej pasują. Można też było dać upust swojej wyobraźni fryzjerskiej czesząc manekiny.

Zachwyceni i piękni wracaliśmy do szkoły, chroniąc nasze nowe uczesania przed niesprzyjającą aurą.

PRZJDŹ DO GALERII
07-03-2018 - Rekolekcje wielkopostne klas 4-6


W dniach 7-9 marca, w przepięknej, nadmorskiej miejscowości Trzęsacz, odbyły się rekolekcję wielkopostne dla klas 4-6. W tym roku nauki rekolekcyjne głosiły Siostry Jadwiżanki. Codziennie był czas na modlitwę, naukę, ale również spacery nad morzem oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

PRZJDŹ DO GALERII
14-03-2018 - Klasa III A w TVP 3


14.03.2018 klasa III A z panią Elą wybrała się w odwiedziny do szczecińskiej telewizji TVP3.

Zwiedziliśmy największe studia nagrań i wysłuchaliśmy ciekawych informacji o pracy wielu osób z ekipy telewizyjnej. Z przejęciem oglądaliśmy telewizję "od kuchni". Wygląda to wszystko trochę inaczej niż na ekranie telewizora. Teraz oglądamy Kronikę Szczecińską z większą wyobraźnią i wiedzą o tym, co się dzieje po drugiej stronie kamery.

 

                                                                                      

PRZJDŹ DO GALERII
08-03-2018 - Dzień Kobiet

Radość, podekscytowanie, szczęście, entuzjazm; to uczucia, które towarzyszyły wszystkim dziewczynkom małym i dużym 8 marca 2018r. Skąd tyle powodów do radości? Otóż tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet, który obchodziliśmy również w naszej szkole.

Tego wyjątkowego dnia wszystkie panie otrzymały w dowód sympatii kwiaty, rozmaite słodkości a także wiele przeróżnych upominków. Przemiłym akcentem była także wizyta u szkolnej kosmetyczki i wizażystkiJ Zabawy było, co niemiara.

Bardzo żałujemy, że tego dnia nie mogliśmy spędzić ze wszystkimi szkolnymi koleżankami i naszymi Paniami, które w tym czasie uczestniczyły w wielkopostnych rekolekcjach. Dlatego zaocznie pragniemy im złożyć najlepsze życzenia, pogody ducha, a przede wszystkim mnóstwa zdrowia. Niech radość i uśmiech towarzyszą im każdego dnia, a uczucia przyjaźni i miłości dają spełnienie i satysfakcję w ich życiu. Sto lat Drogie Panie!

 

PRZJDŹ DO GALERII
08-03-2018 - Klasa 3a w programie "Technologia z klasą"


Klasa III A z panią Elą Augustyniuk - Patryn przystąpiła do programu "Technologie z klasą". Organizatorem programu jest Fundacja Uniwersytet dzieci, a partnerem Fundacja Orange.

Po przeprowadzeniu dwóch pierwszych scenariuszy lekcji dotyczących Internetu i bezpieczeństwa w sieci, otrzymaliśmy paczkę od organizatorów z zestawem pomocy "Zaprogramowani na przygodę". Zestaw ten pomoże nam programować w języku Scratch. Otrzymaliśmy planszę z kosmicznym niebem, zestaw planet, postać robota Kodeusza, który nagrał nam płytę z wyjaśnieniem swojej sytuacji i prośbą o pomoc oraz kilka listów. Listy te czyta nam p. Ela na kolejnych lekcjach i dowiadujemy się z nich, jakie zadania musimy wykonać na kolejnych planetach, aby pomóc Kodeuszowi wrócić do domu. Na razie programowaliśmy w ramach lekcji; "Jak porozumiewają się roboty?" oraz "Czy można zaprogramować grę w podchody?" Następne cztery lekcje zrealizujemy w sali komputerowej zapoznając się z językiem Scratch Jr i Scratch. Będą to tematy dotyczące tworzenia projektów i programów gier w tych aplikacjach. Jeżeli dobrze wykonamy swoje zadania, odkryjemy nazwę planety, z której pochodzi Kodeusz i pomożemy mu na nią powrócić, po awarii, którą przeżył w kosmosie. Świetnie się przy tym bawimy!

PRZJDŹ DO GALERII
04-03-2018 - Rajd Promienisty po Puszczy Wkrzańskiej

       

Tym razem na niedzielny spacer wybraliśmy trasę 194 Rajdu Promienistego, organizowanego przez zaprzyjaźniony Klub Turystów Pieszych WIERCIPIĘTY.  Aura jeszcze bardzo zimowa, skute lodem Jezioro Głębokie, mróz, ale i słońce.

       Duża grupa uczestników w miłej atmosferze pokonała 12-kilometrową trasę. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy przybyli.  Do zobaczenia następnym razem…

PRZJDŹ DO GALERII
01-03-2018 - eTwinning

W marcu tego roku nasza szkoła przystąpiła do projektu w ramach eTwinning krajowego. Program ten polega na współpracy społeczności szkolnej za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki, poszerza horyzonty wiedzowe.

W realizację zadań wynikających z programu włączyły się szkoły z Człapy oraz Torunia. Tematem projektu jest „I will show you the monuments in my city (Pokażę Ci zabytki w moim mieście)”.

Celem naszego projektu jest zapoznanie partnerów z zabytkami Torunia i Szczecina. Pragniemy pokazać najciekawsze miejsca, zachęcić do samodzielnych eksploracji obu miast. Za pomocą kodowania nauczymy się poruszać po wirtualnych ulicach miast w języku angielskim.

Jednym z naszych zadań była właśnie wycieczka po Szczecinie, a naszym przewodnikiem była Pani Ula Kolada.