home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2017/2018 - Wrzesień

29-09-2017 - Tydzień Dobrych Manier

Co zrobić, by na naszych buziach pojawił się uśmiech? Wystarczy być dla siebie miłym! Mieliśmy okazję to sprawdzić podczas TYGODNIA DOBRYCH MANIER w naszej szkole. To był wyjątkowy czas i miejmy nadzieję, że na długo zostanie w naszej pamięci.  Tydzień ten uświadomił nam wiele kwestii. Przede wszystkim to, jak ważne i magiczne są słowa „dzień dobry”, „do widzenia”, „proszę” i „dziękuję”. Warto o tym pamiętać, kiedy mijamy się na szkolnym korytarzu. Przecież każdy z nas chce otaczać się wartościowymi i dobrze wychowanymi ludźmi. Dziś wiemy, że dobre słowa nic nie kosztują, a potrafią sprawić, że czujemy się niezwykle.

Ten tydzień uświadomił nam wszystkim jak ważna jest komunikacja, serdeczna komunikacja.  Jak istotne jest to, w jaki sposób się ze sobą komunikujemy, jak się do siebie zwracamy. Warto pamiętać również o tym, w jaki sposób to czynimy. Słowa mają potężną moc, potrafią nas łączyć we wszystkim, co czynimy - w szkole, w pracy, w myśleniu i w tworzeniu. Dobre słowa z pewnością spowodują, że poczujemy się ważni i wyjątkowi. One tylko zbliżają nas do siebie.  

Zatem bądźmy dla siebie życzliwi i mili. Zachęcamy do używania słów, które są naszą wizytówką, dzięki którym czujemy się lepiej i mamy pogodny nastrój. Czynią to właśnie dobre słowa!

PRZJDŹ DO GALERII
29-09-2017 - Dzień Chłopaka

W tym dniu 5 skarbów: Piotruś, Wiktor, Mateusz, Michał i Oliwier, szczególnie chronionych przez zespół 13 dziewczynek z klasy pierwszej, obdarowano mapą skarbów. Chłopcy musieli się nieźle nagłowić i sporo nachodzić, aby odnaleźć swoje prezenty. Radość za to była zwielokrotniona: osiągnięcie celu, wyjątkowa niespodzianka oraz wspólna zabawa i poczęstunek.
27-09-2017 - Gra terenowa "Polegaj jak na Zawiszy"

27 września w Dzień Polskiego Państwa Podziemnego „Wojskowi” - drużyna KSP pod dowództwem Piotrka Roguskiego i opieką Marka Mulewskiego wzięła udział w grze terenowej pod hasłem: „Polegaj jak na Zawiszy!”, której organizatorem był IPN w Szczecinie. Trasa gry - ok. 3 km prowadziła z pętli tramwaju nr 3 w Lesie Arkońskim przez okolice Wieży Quistorpa znajdująca się na szczycie Wzgórza Arkony aż do Leśniczówki Głębokie przy ul. Miodowej. Na trasie były zadania "wiedzowe" i sprawnościowe - podobne do tych, przez które przechodzili Zawiszacy w czasie okupacji. Celem takiej formy zadań - poza poznaniem podstawowych faktów dot. PPP i Szarych Szeregów – była, tak! nauka umiejętnego poszukiwania informacji w sieci. Smartfony poszły w las! Na koniec było harcerskie ognisko, pieczenie kiełbasek a najciekawsze: pan Zbigniew Piasecki, ps. "Czekolada", harcerz Szarych Szeregów, żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, który barwnie i zajmująco opowiedział o swoim udziale z Polskim Państwie Podziemnym.

„WOJSKOWI”   w składzie

Ksawery Grzechulski

Bartłomiej Lachowicz

Mateusz Szachniewicz

Michał Milewski

Gabriel Wilczyński

Damian Momot

Artur Rewak

Hanna Tur

Karolina Tuszkowska

Piotr Roguski

Zajęli drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.


PRZJDŹ DO GALERII
29-09-2017 - Klasa 3b Muzeum Geologicznym
29 września 2017r. uczniowie klasy 3b wybrali się do Muzeum Geologicznego przy Uniwersytecie Szczecińskim. Wzięli udział w warsztatach paleontologicznych i konkursie rysunkowym oraz oglądali zgromadzone eksponaty. Szczególne zainteresowanie wzbudziły minerały fluorescencyjne, które świeciły różnymi kolorami w zależności od długości fal światła oświetlającego je. Uczniowie mieli też możliwość spróbowania jadalnej lawy i niebieskiej soli. Na zakończenie obejrzeli film animowany o historii pewnej skały. Do szkoły wrócili z wykonanymi przez siebie glinianymi odciskami muszli i amonitów.
PRZJDŹ DO GALERII
24-09-2017 - Spacer na powitanie jesieni

   Sezon rajdowy 2017/18 otwarty! Przy pięknej pogodzie, silną liczebnie grupą, weszliśmy w kolejny rok wspólnego wędrowania…

   Rozpoczęliśmy w Kijewie, dawnej podszczecińskiej wsi, obecnie silnie rozbudowującej się dzielnicy naszego miasta. Z pozoru był to zwykły rajd, ale wtajemniczeni wiedzą (i potwierdzą!), że zaliczyliśmy m.in. Mount Everest, bezludną wyspę i wulkan.

  Nie lada wyczynem okazało się pokonanie wielkiego błota i olbrzymich zwalisk drzewnych, występujących na szczęście tylko na części trasy. Z pewnym trudem, ale w radosnej atmosferze pokonaliśmy 13 kilometrów, choć pierwotnie miało być „tylko” 11.

 Cieszymy się, że wśród braci turystycznej KSP pojawiły się nowe twarze. Witamy J

Z nadzieją spotkania na kolejnych wycieczkach

opiekun koła turystycznego

 

PRZJDŹ DO GALERII
25-09-2017 - Koncert SAVOIR VIVRE MUZYCZNY kl.1

Tydzień Dobrych Manier pierwszaki rozpoczęły od lekcji savoir vivru muzycznego w Państwowej Szkole Muzycznej. Od dziś świetnie rozumieją, na czym polega harmonia w muzyce i w… życiu - każdy człowiek jak instrument powinien odpowiednio współbrzmieć z innymi, by stworzyć wyjątkowy zespół i niepowtarzalne dzieło muzyczne i nie tylko…

19-09-2017 - Przygoda klasy III A na kolei


19 września 2017 klasa III A wybrała się na wycieczkę do PKP. Na Dworcu Głównym czekał na nas sympatyczny pan kolejarz, który wręczył wszystkim bilety oraz wybrał dwóch pomocników: Wiktorię i Olka. Otrzymali oni czapki kolejarskie i za pomoc w utrzymaniu porządku w grupie, mieli zaszczyt jechać w kabinie maszynisty. Z Dworca Głównego pojechaliśmy na stację na Pomorzanach, niedaleko naszej szkoły. Tu znajduje się myjnia dla pociągów i hala napraw. Byliśmy w dyspozytorni, oglądaliśmy różne rodzaje pociągów, także muzealne. Najciekawsze jednak było wejście do kanału pod pociąg i zobaczenie, jak wygląda od spodu. Kolejarze z dumą pokazali nam swój nowy "Złoty pociąg", który zwiedziliśmy w każdym zakamarku. W podróży powrotnej na Dworzec Główny nauczyliśmy się kasować bilety jak prawdziwi konduktorzy. Na koniec obejrzeliśmy odremontowany, nowy dworzec i z prezentami od pana kolejarza, niestety już tramwajem wróciliśmy do szkoły.

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną!

22-09-2017 - Ostatnia letnia wyprawa klasy pierwszej

Dokąd buty poniosą mnie
Tam gdzie słońce tonie we mgle
Lato z deszczem odchodzi
Zmyje ślad piaszczysty brzeg

Choć nogi bolą, nieważne to
Wciąż szukam wspomnień i w dzień i w noc
Chcę zatrzymać te chwile
Uśmiech słońca, zapach róż…

Tego roku klasa pierwsza próbowała dogonić odchodzące lato w Ogrodzie Różanym i Ogrodzie dendrologicznym im. Stefana Kownasa, a ponieważ był to międzynarodowy dzień bez samochodu - Lato odchodziło pieszo. Pierwszaki zdążyły jeszcze skraść ostatnie promienie słońca, piękne barwne liście oraz płatki ostatnich przekwitających róż. Małe Bystrzaki dostrzegły już pierwsze ślady jesieni w postaci pierwszych grzybków.

Żegnaj Lato na rok…

14-09-2017 - Słoneczna lekcja języka niemieckiego


Choć za oknem i w kalendarzu lato się kończy, a obowiązków szkolnych przybywa, my w KSP mamy lato stale w naszych sercach!

Na „Słonecznej lekcji języka niemieckiego” było tak promiennie żółto i gorąco jak w lipcu na tropikalnej wyspie. Dzięki szczeremu zaangażowaniu każdego z nas stworzyliśmy małe promienne arcydzieło. Gdy śpiewaliśmy piosenkę o „Słonecznych dzieciach”, której słowa mówiły o tym, by słońce świeciło w naszych sercach tak, byśmy mogli przemieniać ten świat, otrzymaliśmy niesamowitą odpowiedź. Na szarym, zachmurzonym niebie zaświeciło piękne słonko, kierując swoje promyki prosto do naszej klasy. Byliśmy tym oczarowani!

W taki oto sposób poszerzyliśmy nasze słownictwo  z języka niemieckiego, tym razem w żółtych barwach J

Brawo dla Was, dzielni Czwartoklasiści!

Jesteście słonecznie Piękni!

 


04-09-2017 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2017-2018

    4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/ 2018. Jak zawsze, wszyscy byli szczęśliwi-jedni bardziej, inni zaś nieco mniej. Szczególnie radosne były powitania z koleżankami i kolegami, a także z nauczycielami:)

     Pani Dyrektor powitała uroczyście ks. dr. Janusza Gieca-nowego Dyrektora CEASK, ks. Wojciecha Koladyńskiego, który od września pełni funkcję prefekta naszej szkoły, a także nowych nauczycieli. Przede wszystkim jednak wyraziła ogromną radość z powrotu uczniów , bez których szkoła jest smutnym i pustym miejscem.

    Niestety, oprócz powitań nadszedł też czas na pożegnania. Troje uczniów z klasy 7 opuściło mury naszej szkoły.  Wraz z jednym z nich, Tomkiem Kujawą, pożegnaliśmy po 17 latach rodzinę Państwa Kujawów. Wyjątkową rodzinę!  Przez wszystkie te lata byli niezwykle kreatywni i zaangażowani w życie szkoły i poszczególnych klas, do których uczęszczali ich synowie.  Pełni zapału, energii i okazujący wdzięczność, którą wprost otulali nauczycieli. Naprawdę smutno było rozstać się po tylu latach!

     Pożegnaliśmy się również z ks. Marcinem Dudą, który spędził z nami połowę swojego kapłańskiego życia.  Cenne to były lata, ponieważ ksiądz Marcin był nie tylko dla nas przyjacielem obdarowującym nas uśmiechem, pomocą i życzliwością, ale przede wszystkim był naszym duszpasterzem. Jak dobry pasterz zabiegał o nasze dusze. W porę i nie w porę przypominał, że celem naszej wędrówki jest zbawienie. Często powtarzał, że nie wszystko od nas zależy i trzeba zawierzyć to Panu Bogu.

    Dlatego właśnie ... zawierzamy Panu Bogu: tych, z którymi przyszło nam się rozstać ; tych, którzy dołączyli do naszego grona i całą naszą wspólnotę, mając nadzieję, że zawiązane więzi nadal nas będą łączyć i pogłębiać się z czasem. A nowy rok szkolny przysporzy nam wszystkim wiele radości i satysfakcji!

PRZJDŹ DO GALERII