Home  I  KONTAKT
Do góry

Kronika szkolna

22/11/2017 - MotoMikołaje

22 listopada 2017r. odwiedzili naszą szkołę niecodzienni goście - Moto Mikołaje. Jest to grupa szczecińskich motocyklistów, którzy co roku obdarowują około tysiąca najbardziej potrzebujących i chorych dzieci z ośrodków szkolno – wychowawczych oraz świetlic TPD. Również nasza szkoła po raz kolejny wsparła tę szlachetną akcję przygotowując paczki dla potrzebujących.

Jednocześnie niektórym dzieciom udało się, mimo bardzo niesprzyjającej aury, dosiąść wspaniałych pojazdów naszych gości, co było dla wszystkich ogromną atrakcją.

Włączenie się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenia Motocykliści dla Dzieci jest jedna z form pomocy potrzebującym, które wspierają uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny.

20/11/2017 - Ekspedycja smaku kl.3b

20 listopada 2017 r. uczniowie klasy 3b wyruszyli na swoją Ekspedycję Smaków do pobliskiego sklepu Tesco. Podczas tej wyprawy dzieci miały możliwość spróbowania znanych, a często dla nich oryginalnych produktów – warzyw i owoców. Dowiedziały się też z jakich rejonów świata one pochodzą. Próbując wody z sokami wyciśniętymi z owoców cytrusowych przekonały się jak łatwo przygotować zdrowy napój. Szczególnie podobała się wszystkim możliwość zwiedzenia takich miejsc w sklepie, do których nie mają wstępu zwykli klienci – piekarni, magazynu i działu zamówień internetowych.

Na zakończenie wspólnie uzupełniono piramidę zdrowia oraz wykonano pyszne i zdrowe desery z jogurtu naturalnego i owoców. Jeśli będzie taka możliwość, chętnie weźmiemy udział w podobnych warsztatach za rok.

16/11/2017 - Sadzimy krokusy

Szczecińska akcja Krokusowa rewolucja nie ominęła naszej szkoły. W czwartek 16.11.17 uczniowie drugiej i trzecich klas zasadzili wokół szkoły kilkadziesiąt cebulek krokusów. Okazało się to wcale niełatwym zadaniem, bo ziemia była o wiele twardsza niż w piaskownicy, a dołek na każdą cebulkę musiał być odpowiedniej głębokości. Jednak dzięki wytrwałości i pomocy dziewczynek z czwartej klasy zadanie udało się wykonać. Efekty zobaczymy już za parę miesięcy – wiosną. 

10/11/2017 - Koncert pieśni patriotycznych

Piękną tradycję naszej szkoły stanowią coroczne koncerty Pieśni Patriotycznych. Poszczególne utwory wykonywane są z wielkim zaangażowaniem przez poszczególne klasy.

Tegoroczny koncert odbył się 10 listopada i składał się z dwóch części.

W pierwszej części wzruszającego koncertu uczniowie klas młodszych zaprezentowali w barwnie dobranych strojach tradycyjne oraz współczesne utwory nawiązujące do historii. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, usłyszeliśmy utwór „Pierwsza kadrowa”, wyśpiewany przez naszych najmłodszych uczniów z „zerówki”. Po nim usłyszeliśmy równie chwytające za serce interpretacje pieśni „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, którą zaśpiewała klasa pierwsza. Po niej wystąpili dzielni i dziarscy drugoklasiści, wykonując „Konspirację”. Szczyptę uśmiechu na naszych twarzach wnieśli uczniowie klasy IIIa z interpretacją utworu „Sanitariuszka Małgorzatka”. Wzruszeń i refleksji dostarczyli uczniowie klasy IIIb, wykonując utwór „Przysięga” Andrzeja Kołakowskiego.

W drugiej części koncertu wystąpili uczniowie klas starszych.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego wystąpili uczniowie klasy IVa w pięknej interpretacji utworu „Pierwsza brygada”. Moc wzruszeń dostarczyli uczniowie klasy IVb w nostalgicznym odtworzeniu pieśni „Wojenko, wojenko”. Następnie uczniowie klasy V wykonali utwór „Dzień dobry, biały ptaku”. Klasa VIa dostarczyła moc patriotycznych wzruszeń, interpretując pieśń „Marsz Polonia”. Klasa VI b z kolei wyśpiewała z mocą poruszający struny serca utwór „Mury”. Koncert zakończyli nasi siódmoklasiści w pięknie wykonując pieśń „O mój rozmarynie”.