home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2017/2018 - Listopad

29-11-2017 - Wizyta w aptece kl.2

29 listopada klasa druga wybrała się na lekcję do apteki. Pani farmaceutka (prywatnie mama naszej koleżanki) odpowiedziała nam na mnóstwo pytań dotyczących jej pracy. Dowiedzieliśmy się między innymi jaką uczelnię należy skończyć, by zostać farmaceutą, skąd się biorą leki, dlaczego niektóre leki są na receptę. Później mieliśmy okazję zajrzeć na zaplecze - to naprawdę rzadka okazja. Zobaczyliśmy biuro i maleńką pracownię, w której "ukręciliśmy" w specjalnej maszynie krem do rąk dla p. Małgosi. Na zakończenie p. Aneta obdarowała nas drobnymi upominkami. Wszystkim życzymy TAKICH wizyt w aptece.

PRZJDŹ DO GALERII
27-11-2017 - Klasa III a w Muzeum Herbu Szczecina 27.11.2017


O historii herbu naszego miasta najwięcej można się dowiedzieć w Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej. Klasa III A umówiła się tam na spotkanie z p. Krystyną Milewską, która przeniosła nas swoją opowieścią w dawne czasy Pomorza. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek o herbach różnych rodów na tym terenie i poznaliśmy historię znanego nam Gryfa. Oglądaliśmy również zbiory muzealne, wyszukując różne herby na starych monetach. Wizyta w muzeum bardzo nam się podobała. Ciekawie jest uczyć się historii w historycznym miejscu!

PRZJDŹ DO GALERII
22-11-2017 - MotoMikołaje

22 listopada 2017r. odwiedzili naszą szkołę niecodzienni goście - Moto Mikołaje. Jest to grupa szczecińskich motocyklistów, którzy co roku obdarowują około tysiąca najbardziej potrzebujących i chorych dzieci z ośrodków szkolno – wychowawczych oraz świetlic TPD. Również nasza szkoła po raz kolejny wsparła tę szlachetną akcję przygotowując paczki dla potrzebujących.

Jednocześnie niektórym dzieciom udało się, mimo bardzo niesprzyjającej aury, dosiąść wspaniałych pojazdów naszych gości, co było dla wszystkich ogromną atrakcją.

Włączenie się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenia Motocykliści dla Dzieci jest jedna z form pomocy potrzebującym, które wspierają uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny.

PRZJDŹ DO GALERII
20-11-2017 - Ekspedycja smaku kl.3b

20 listopada 2017 r. uczniowie klasy 3b wyruszyli na swoją Ekspedycję Smaków do pobliskiego sklepu Tesco. Podczas tej wyprawy dzieci miały możliwość spróbowania znanych, a często dla nich oryginalnych produktów – warzyw i owoców. Dowiedziały się też z jakich rejonów świata one pochodzą. Próbując wody z sokami wyciśniętymi z owoców cytrusowych przekonały się jak łatwo przygotować zdrowy napój. Szczególnie podobała się wszystkim możliwość zwiedzenia takich miejsc w sklepie, do których nie mają wstępu zwykli klienci – piekarni, magazynu i działu zamówień internetowych.

Na zakończenie wspólnie uzupełniono piramidę zdrowia oraz wykonano pyszne i zdrowe desery z jogurtu naturalnego i owoców. Jeśli będzie taka możliwość, chętnie weźmiemy udział w podobnych warsztatach za rok.

PRZJDŹ DO GALERII
16-11-2017 - Sadzimy krokusy

Szczecińska akcja Krokusowa rewolucja nie ominęła naszej szkoły. W czwartek 16.11.17 uczniowie drugiej i trzecich klas zasadzili wokół szkoły kilkadziesiąt cebulek krokusów. Okazało się to wcale niełatwym zadaniem, bo ziemia była o wiele twardsza niż w piaskownicy, a dołek na każdą cebulkę musiał być odpowiedniej głębokości. Jednak dzięki wytrwałości i pomocy dziewczynek z czwartej klasy zadanie udało się wykonać. Efekty zobaczymy już za parę miesięcy – wiosną. 

PRZJDŹ DO GALERII
10-11-2017 - Koncert pieśni patriotycznych

Piękną tradycję naszej szkoły stanowią coroczne koncerty Pieśni Patriotycznych. Poszczególne utwory wykonywane są z wielkim zaangażowaniem przez poszczególne klasy.

Tegoroczny koncert odbył się 10 listopada i składał się z dwóch części.

W pierwszej części wzruszającego koncertu uczniowie klas młodszych zaprezentowali w barwnie dobranych strojach tradycyjne oraz współczesne utwory nawiązujące do historii. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, usłyszeliśmy utwór „Pierwsza kadrowa”, wyśpiewany przez naszych najmłodszych uczniów z „zerówki”. Po nim usłyszeliśmy równie chwytające za serce interpretacje pieśni „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, którą zaśpiewała klasa pierwsza. Po niej wystąpili dzielni i dziarscy drugoklasiści, wykonując „Konspirację”. Szczyptę uśmiechu na naszych twarzach wnieśli uczniowie klasy IIIa z interpretacją utworu „Sanitariuszka Małgorzatka”. Wzruszeń i refleksji dostarczyli uczniowie klasy IIIb, wykonując utwór „Przysięga” Andrzeja Kołakowskiego.

W drugiej części koncertu wystąpili uczniowie klas starszych.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego wystąpili uczniowie klasy IVa w pięknej interpretacji utworu „Pierwsza brygada”. Moc wzruszeń dostarczyli uczniowie klasy IVb w nostalgicznym odtworzeniu pieśni „Wojenko, wojenko”. Następnie uczniowie klasy V wykonali utwór „Dzień dobry, biały ptaku”. Klasa VIa dostarczyła moc patriotycznych wzruszeń, interpretując pieśń „Marsz Polonia”. Klasa VI b z kolei wyśpiewała z mocą poruszający struny serca utwór „Mury”. Koncert zakończyli nasi siódmoklasiści w pięknie wykonując pieśń „O mój rozmarynie”.

PRZJDŹ DO GALERII
24-11-2017 - Dzień Misia


"Niech Miś będzie z Tobą" - pod tym hasłem 24 listopada 2017r. świętowaliśmy 118 urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji, tuż po pysznym słodkim śniadanku, do naszej szkoły przybył sam Kubuś Puchatek prosto ze Stumilowego Lasu! Uczniowie klas młodszych przywitali go bardzo serdecznie śpiewając wesołe piosenki o misiach. Zachwycony Kubuś opowiedział dzieciom jedną ze swoich zabawnych przygód, a na koniec rozdał urodzinowe małe co nieco. Puchatek towarzyszył nam również podczas Quizu o Misiach. Wszystkie klasy od 0 do 3 spisały się na medal, wykazując się bardzo dobrą wiedzą na temat pluszowych przyjaciół.

Starsze klasy również pamiętały o Dniu Misia. Z tej okazji uczyły się Miś-matyki, rozwiązując niezwykle zawiłe zadania matematyczne oraz Pluszyrody, na której poznały przyrodnicze aspekty życia niedźwiadków.

PRZJDŹ DO GALERII
04-11-2017 - Poznajemy tajemnice Cmentarza Centralnego

 Podczas tegorocznego spaceru modlitewnego po cmentarzu odwiedziliśmy mogiły kilku ważnych dla Szczecina postaci. Rozpoczęliśmy od wątku osobistego, postaci ważnej dla nas, czyli śp. Ks. Dyrektora Wojtka Manelskiego.

Po II wojnie światowej Cmentarz Centralny, podobnie jak inne cmentarze poniemieckie, uległ znacznej dewastacji. Na szczęście nie zniszczono wszystkiego, zachowało się kilka nagrobków ważnych postaci. Do takowych ludzi, wartych przypomnienia, z pewnością należą Hermann Haken (rządzący miastem, jako nadburmistrz przez niemal 30 lat) oraz Wilhelm Meyer-Schwartau (twórca Cmentarza Centralnego, Wałów Chrobrego, rektoratu PUM i wielu innych ważnych budynków).

Oprócz wyżej wymienionych, zatrzymaliśmy się również przy mogiłach Stanisławy Engelówny i Floriana Krygiera, Pomniku 357 Pułku Piechoty, Kaplicy Głównej, drzewkach pamięci i dawnym alpinarium.

Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę


PRZJDŹ DO GALERII