home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2017/2018 - Grudzień

22-12-2017 - Jasełka

22 grudnia ostatni dzień szkole przed feriami jest zawsze pełen atrakcji. W każdej klasie odbywają się wigilie klasowe, składamy sobie życzenia, kolędujemy, częstujemy się przyniesionymi przysmakami. Dla klasy drugiej był to szczególny dzień, ponieważ po raz pierwszy występowała przed wszystkimi uczniami w przedstawieniu jasełkowym "Co odmieniło naszą klasę?". Była to historia niezbyt grzecznej klasy, którą przemienia wizyta w Betlejem. Młodzi aktorzy okazali się bardzo utalentowani i prawie całkowicie odporni na tremę. Wręcz widać było, że świetnie bawią się grając w jasełkach. Wspaniała rola anioła, diabła i pani, humorystyczne role dzieci, wzruszający Józef, Maryja, dziewczynki - pastuszki, królowie - wszyscy spisali się na medal! Publiczność też była tego zdania i nagrodziła ich gromkimi brawami.

PRZJDŹ DO GALERII
21-12-2017 - Dzień śpiocha


21 grudnia 2017 świętowaliśmy w naszej szkole początek astronomicznej zimy i tym samym najkrótszy dzień w roku. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w piżamy, szlafroki lub śpiochy oraz przynieśli ze sobą mięciutkie poduszki lub ulubione przytulanki. W tym dniu po szkole chodziliśmy w kapciach :-) Klasy wyposażone w "śpiochowe" elementy mogły uciąć sobie drzemkę na wybranej lekcji. Wszyscy na długo zapamiętamy ten leniwy dzień.

PRZJDŹ DO GALERII
21-12-2017 - Warsztaty Miodowe klas czwartych


21 grudnia klasy 4a oraz 4b uczestniczyły w Warsztatach Miodowych zorganizowanych przez Instytut Technologii Chemicznej Organicznej w Szczecinie.  W ramach warsztatów nasi uczniowie przygotowywali pachnące kule do kąpieli oraz kremy z dodatkiem wosku pszczelego. Obserwowaliśmy również różne fascynujące doświadczenia. Na koniec wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie o pszczołach. Dla najlepszych czekały atrakcyjne nagrody. W dowód uznania za fantastyczne odkrycia w laboratorium wszyscy uczniowie otrzymali dyplom uczestnictwa w warsztatach oraz pachnące kosmetyki i smakowity miodek.

PRZJDŹ DO GALERII
19-12-2017 - Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej - finał


W dniach 19-21 grudnia 2017 w SP 35 odbył się FINAŁ Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. Naszą szkołę reprezentowały: w klasach 1-3 - Helenka Lenczewska z kl.2 z pastorałką „Jam jest dudka”, Mela Stachnik z kl.3b śpiewająca „Grajmy Panu” oraz zespół z kl. 3b w składzie: Natalka Adamska, Julia Bęćkowska, Hania Feledyk, Marysia Jendrzejczak, Julia Kostrzewa, Hania Oleńczuk i Ola Tkaczuk z utworem „Kolęda barokowa”.

W kategorii klas siódmych i gimnazjów wystąpiła Emilia Żygis wykonująca kolędę „Mizerna, cicha”.

Wszystkie finalistki zaśpiewały pięknie, a dodatkowo zauważone i nagrodzone zostały:

- Helenka Lenczewska – WYRÓŻNIENIE

- zespół z klasy 3b – III MIEJSCE

- Emilia Żygis – II MIEJSCE

Wszystkim młodym artystkom gratulujemy udanych występów!

16-12-2017 - Spacer z kolędą

Tym razem, zupełnie inaczej niż zawsze, wybraliśmy się na spacer wieczorową porą. Był to XVIII już „Spacer z Kolędą”, organizowany przez klub Turystów Pieszych „Wiercipięty”. Wyruszyliśmy z pętli tramwajowej w Lesie Arkońskim by ostatecznie dotrzeć na Polanę Sportową w pobliżu Jeziora Głębokiego.

Zwykle nikt nie chodzi nocą po lesie, bo po zapadnięciu zmroku to zupełnie inny, tajemniczy świat, stąd wielu z nas towarzyszył dreszczyk emocji.  Na szczęście byliśmy wyposażeni w latarki, lampiony i pochodnie.

Na mecie, już przy ognisku, zaśpiewaliśmy wspólnie kilka kolęd. Dzięki tym tradycyjnym pieśniom, w niesamowitej scenerii ciemnego lasu i cudnie rozgwieżdżonego nieba, poczuliśmy klimat zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

Z najlepszymi życzeniami


 

 

 


 

 

14-12-2017 - Zdobywcy odznak turystycznych PTTK

Podsumowaliśmy dokonania turystyczne ostatnich miesięcy. Dzięki systematycznemu uczęszczaniu na rajdy kilkoro uczniów dołączyło do zaszczytnego grona zdobywców odznaki turystyki pieszej o wdzięcznej nazwie „Siedmiomilowe buty”. Pani dyrektor wręczyła wszystkim książeczki z odznakami i drobne upominki.

„Siedmiomilowe buty” w stopniu srebrnym zdobyli: Staś Koniarski, Henio i Helenka Bulak, Kostek Zakrzewski, Martynka Paszkiewicz, Oktawian Grzechulski. Wyższym stopniem odznaki, czyli złotymi butami mogą pochwalić się Marianna Szpatowicz oraz Basia i Asia Tamborskie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym turystom. Zapraszamy do kontynuowania wspólnej wędrówki po pięknych podszczecińskich lasach. Z nadzieją spotkania na szlaku…

                                                                                 

PRZJDŹ DO GALERII
11-12-2017 - Najaktywniejsze szkolne koło krajoznawczo-turystyczne

Tego chłodnego, zimowego dnia delegacja KSP udała się do Pałacu Młodzieży by uczestniczyć w uroczystym podsumowania miejskiego konkursu na „najaktywniejsze szkolne koło krajoznawczo-turystyczne” w roku szkolnym 2016/2017.

 Gala miała miejsce w pałacowej auli.  Przed rozdaniem nagród i wyróżnień, zebrani przedstawiciele szkół oraz goście wysłuchali koncertu młodzieży z pracowni wokalnej PM.

Jury, oceniając ubiegłoroczne dokonania szczecińskich szkół, brało pod uwagę m.in. ilość uczestników na rajdach, zdobyte odznaki, osiągnięcia w konkursach krajoznawczych. Szkoda, że nie wzięto pod uwagę wielkości placówek. Mimo nie uwzględnienia tego istotnego kryterium, zajęliśmy wysokie 8. miejsce.

Z podziękowaniem wszystkim uczestnikom naszego SKKT


10-12-2017 - BUKOWY KROS GÓRSKI im. JERZEGO KORZTA
To już trzeci bieg z cyklu BUKOWY KROS GÓRSKI im. JERZEGO KORZTA. Niska temperatura nie wystraszyła naszych biegaczy i na starcie stanęło 10 uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny. Gratulujemy znakomitych wyników oraz zapraszamy na kolejny bieg, który odbędzie się w ferie zimowe. 
09-12-2017 - MOTOMIKOŁAJE

     9 grudnia już po raz siódmy włączyliśmy się do wielkiej akcji organizowanej przez Motocyklistów o Wielkich Sercach na Arkonce. Akcję tę poprzedziła zbiórka słodyczy w naszej szkole. Dziękuję wszystkim Rodzicom oraz Dzieciom za tak wielkie serca, ponieważ zebranych słodyczy było tak dużo że mogliśmy z nich przygotować 40 paczek dla dzieci TPD Maszewa, Bielic i Darża.

       Podczas sobotniej imprezy spotkaliśmy się z Panem Prezydentem - Piotrem Krzystkiem (był honorowym gościem). Radość i uśmiech dzieci był nie do opisania. Wspólnie bawiliśmy się strzelając na strzelnicy, jeżdżąc na motocyklach, quadach, samochodami terenowymi, łyżwach oraz oglądając pokazy Straży Pożarnej, WOPR-u, Policji, korzystając z gastronomii, muzyki i wiele, wiele innych atrakcji.

     Dziękuję za wspólnie spędzoną sobotę Patrykowi Roguskiemu z tatą, Antkowi, Tosi, Zosi, Gabrysiowi Wilczyńskim z rodzicami oraz Madzi i Hani Tur z mamą.

      Dziękuję i zapraszam za rok do wspólnej akcji już po raz ósmy, a III edycji MOTOMIKOŁAJÓW.

08-12-2017 - Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej - etap rejonowy

8 grudnia 2017 w SP 55 odbyły się eliminacje rejonowe Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. Naszą szkołę reprezentowały Helenka Lenczewska z kl.2 z pastorałką „Jam jest dudka”, Mela Stachnik z kl.3b śpiewająca „Grajmy Panu”, Karolina Truszkowska z kl.5 z piosenką „W kropki zielone”, Emilka Jodko z kl.6b z utworem „Sianko na stół” oraz Emilia Żygis z kl.7 z kolędą „Mizerna cicha”. Utwór „Kolęda barokowa” zaprezentował zespół z kl. 3b w składzie Natalka Adamska, Julia Bęćkowska, Hania Feledyk, Marysia Jendrzejczak, Julia Kostrzewa, Hania Oleńczuk i Ola Tkaczuk.

Mimo tremy i nerwów wszystkie artystki doskonale sobie poradziły, a do kolejnego etapu zakwalifikowały się Helenka, Mela i zespół z klasy 3b w kategorii klas 1-3 oraz Emilka Żygis w kategorii klas siódmych i gimnazjum.

Wszystkim młodym artystkom gratulujemy udanych występów i życzymy powodzenia w finale festiwalu.

PRZJDŹ DO GALERII
06-12-2017 - Mikołajki

I w końcu nastał ten upragniony i wyczekiwany dzień. Dzień szczególny, bo 6 grudnia 2017 r. Tego dnia obchodzimy imieniny św. Mikołaja - orędownika biednych, pobożnego biskupa, który umiłował sobie ludzi i chętnie pomagał ubogim.

Imieniny św. Mikołaja są doskonałą okazją do oderwania się od szkolnej codzienności. Tak stało się i tym razem. Chociaż za oknami ponuro i deszczowo  nastrój świąteczny udzielał się wszystkim uczniom i pracownikom   naszej szkoły.

Ogrom radości i uśmiechów sprawiły nam odwiedziny naszego osobistego Mikołaja i towarzyszącej mu urodziwej śnieżynki. Święty obdarował nas dobrym słowem, słodkościami i uściskami, za co jesteśmy mu szczególnie wdzięczni.

Dodatkowymi atrakcjami dla uczniów było wyjście do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na koncert kameralny pt. „ DoNuta taktuje- Na dwa” a także wyjazd do Schwedt na niemiecko-polski spektakl pt. „Karzeł długonos”. Oba wydarzenia kulturalne dostarczyły widzom ogromu niesamowitych wrażeń.

Spotkanie z muzyką na żywo były dla dzieci okazją do obcowania z brzmieniem instrumentów symfonicznych. Natomiast niemieccy i polscy artyści zaimponowali nam niesamowitą grą aktorską. Uczniowie mogli podziwiać piękne stroje, wspaniałą inscenizację i scenografię a także dbałość o każdy sceniczny detal.

Tegoroczny 6 grudnia na długo pozostanie w naszej pamięci.  Bardzo dziękujemy św. Mikołajowi za niespodzianki.


PRZJDŹ DO GALERII