home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2012/2013 - Marzec

27-03-2013 - Wielkanocne świętowanie
Jak co roku ostatniego dnia przed przerwą świąteczną każda klasa zabiera się za przygotowywanie wielkanocnego stołu. Najważniejsze miejsce zajął talerz z poświęconym podczas modlitwy porannej jajkiem. Uroczystości klasowe rozpoczęliśmy wspólną modlitwą oraz życzeniami potem przeszliśmy do słodkiej części spotkania. Mazurki, czekoladowe baby, przepiórcze jajeczka, babeczki z rodzynkami - pyszności można wymieniać bez końca. W salach a potem i w korytarzach całej szkoły unosił się słodki zapach wielkanocnych specjałów. Po uczcie wszyscy udaliśmy się na Mszę świętą, podczas której wspominaliśmy rozważania z rekolekcji wielkopostnych. Jeszcze raz przypomnieliśmy sobie dlaczego te właśnie święta są dla nas takie ważne.
PRZJDŹ DO GALERII
25-03-2013 - Rekolekcje klas młodszych

W Wielkim Tygodniu nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowują się do zbliżających Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przez uczestnictwo w Rekolekcjach Wielkopostnych.

Dzieci klasy drugiej i trzecich wprowadziła w ten czas oczekiwania przypowieść o marnotrawnym synu. Dowiedzieliśmy się, że na każdego z nas czeka Miłosierny Ojciec, który swoim dzieciom wybacza wszystkie przewinienia.

Poczuliśmy się, jak owieczki, którymi zawsze zaopiekuje się Dobry Pasterz. W zrozumieniu tej prawdy pomogła nam odegrana scenka. Wykonaliśmy również postacie owieczek, które powiesiliśmy „na hali” obok Dobrego Pasterza.


Rozważania rekolekcyjne zakończyła wspólna Droga Krzyżowa wokół naszego kościoła, w której nieśliśmy krzyż z naszymi imionami.

Dzięki Rekolekcjom i księdzu Marcinowi każdy uczeń pełniej przygotował się do zbliżających Świąt Zmartwychwstania.

Zobacz w Galerii - klasy 0 - I
PRZJDŹ DO GALERII
25-03-2013 - Ogrodnicy z klasy 2

Tegoroczna wiosna nie rozpieszcza nas. Mimo, że w kalendarzu już koniec marca, to za oknami wciąż widać śnieg.

Klasa druga postanowiła więc przyspieszyć oporną porę roku i zaprosiła wiosnę do siebie. Uczniowie nauczyli się typowo wiosennej czynności - przesadzania kwiatów. Każdy dostał kolorową prymulkę i "przeprowadził" ją do nowego "mieszkanka" w oddzielnych doniczkach. Pięknie zdobiły parapet klasy a potem wielkanocny stół.

Teraz wiosna już musi przyjść!
PRZJDŹ DO GALERII
20-03-2013 - Rekolekcje klas starszych

Z rekolekcji wielkopostnych(szkolnych), najbardziej zapamiętałam wspólne modlitwy z klasą. Było tak miło. Zapamiętałam również konferencje z ks. Michałem i nasze Msze  Święte. Tematem rekolekcji było "Wiara czyni cuda". Tak to prawda, o różnych cudach opowiadał nam też ks. Michał (cuda ze swojego życia). Najbardziej z tych wszystkich zdarzeń zapamiętałam spowiedź świętą. U większości osób na sercu robi się lekko ja jestem jedną z tej większości. Niezapomniane były także spotkania z panią pedagog. Te rekolekcje były cudowne i długo ich nie zapomnę.

Asia Patryn klasa IV 

Wspomnienia z rekolekcji
Czas rekolekcji wielkopostnych wspominam bardzo dobrze, ale muszę się przyznać, że trochę się bałam, ponieważ to był mój pierwszy wyjazd, podczas którego nocowałam bez rodziców. W pokoju byłam razem z Gabrysią i Hanią. Chodziliśmy z Panią Iwonką nad morze i do Rewala. Było naprawdę fajnie!D kościoła chodziliśmy z kocykami, którymi się przykrywaliśmy, żeby nie było nam zimno. W kościele był zabytkowy ołtarz. Naprawdę bardzo ładny. Rekolekcje prowadził ks. Michał Mikołajczak. Podczas nauk rekolekcyjnych usłyszeliśmy różne przypowieści z Pisma Świętego, do których później odgrywaliśmy scenki. Bardzo podobało mi się jak ks. Marcin i Pani Beata oraz dwie dziewczynki z klasy VI, odegrali krótkie przedstawienie o hrabinie Beatrycze. Prezentacja ta pokazała nam wszystkim jak trzeba żyć, żeby zasłużyć na niebo - dobre mieszkanie w niebie.Pod koniec rekolekcji odbyła się w kościele Droga Krzyżowa, przygotowana przez klasy szóste. Podczas niej obejrzeliśmy pokaz slajdów i słuchaliśmy rozważań przygotowanych przez klasy szóste. W czasie rekolekcji oglądaliśmy film pt. " Pan od muzyki". Jestem bardzo zadowolona z naszego klasowego wyjazdu na rekolekcje. W następnym roku też chętnie pojadę.

Agnieszka Młokosiewicz klasa IV  

Moim zdaniem na rekolekcjach było cudownie!
Może nie sprzyjała nam pogoda, bo padał śnieg, ale wierzę, że miało to jakieś znaczenie. Bóg dał nam taką pogodę z jakiegoś powodu. Niech pomyślę .... rzucanie śnieżkami w chłopaków, robienie wielkiej kuli ze śniegu.... Już mam! Zimny śnieg, ciepłe słońce to wymarzona pogoda! Wieczorem był mróz, ale gdy weszliśmy do sali, gdzie były zajęcia z panią pedagog to .... nie da się tego określić. Tak było gorąco! Na zajęciach byyyło baaardzo fajnie. Proszę, dziękuję, przepraszam ...... Zdobyłam aż 6 serduszek! zebrałam dużo bursztynów, ale pewnie każdy też. Oceniam rekolekcję na 6+

Ola Terebecka klasa IV 

" Moje wspomnienia z rekolekcji"
Rekolekcje wspominam bardzo miło. Uważam, że były bardzo ciekawe. Ksiądz Michał poprowadził je bardzo wesoło. Najbardziej zapamiętałam Drogę Krzyżową przygotowaną przez uczniów z klasy szósytej,  miły czas czas spędzany nad morzem, zbieranie muszelek, bursztynów oraz wspólny śpiew Koronki do Miłosierdzia Bożego podczas marszu do Rewala. Ciekawym pomysłem było dla mnie przedstawienie o zabrudzonych szybach. Miło wspominam wieczorne chwile z klasą.Bardzo sympatyczne było rzucanie się śnieżkami oraz mile wspominam ciekawy film, który  chętnie obejrzałabym jeszcze raz.

Zosia Burchard klasa IV
PRZJDŹ DO GALERII
21-03-2013 - Pierwszy dzień wiosny

Wiosna to taka pora w roku , kiedy w każdym człowieku - bez wyjątku – małym czy dużym budzi się drzemiący w duszy artysta.

Przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego stwierdzili, że Pierwszy Dzień Wiosny jest najlepszy by pokazać swojego artystę światu, najlepiej przez sztukę. I choć za oknami sroga zima, w oknach sal lekcyjnych i oknach dziecięcych serc pojawiły się niezwykle kolorowe zwiastuny WIOSNY.

Wyjątkowo twórcze i wiosennie wiosenne ikebany przygotowane przez wszystkie klasy młodsze,  są przykładem doskonale opanowanej sztuki układania bukietów i sztuki kompromisu.

Przesympatyczne  wizerunki Pani Wiosny w stworzonych przez plastyków kolażach pt: „Pani Wiosna” zapewniają nas z plakatów o tym, że tegoroczna wiosna przyniesie radość, przyjaźń i ciepło do wszystkich małych i wielkich serc.  
PRZJDŹ DO GALERII
15-03-2013 - Edukacja teatralna - scenografia teatralna
,,Teatr to magia”- takie słowa padły z ust pani Niny Grudnik, która była gościem piątkowej lekcji teatralnej. Pani Nina wie, co mówi, ponieważ sama jest ,,czarodziejką”, która dokonuje rewolucji na scenie. Odkryła przed nami tajemnice pracy scenografa. Scenograf to dekorator, mistrz, który nie może się mylić. Jest inżynierem sceny, który decyduje nie tylko o tym, jak będzie ona wyglądała, ale również kreuje postać. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak wiele o aktorze mówi jego wygląd. Kostium i makijaż informują widza o stanie majątkowym postaci oraz jej cechach charakteru.     


Pani Nina przybliżyła nam sylwetki znanych scenografów: Tadeusza Kantora, Andrzeja Stopki oraz Krystyny Zachwatowicz.     


Po krótkim wstępie teoretycznym, nadszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie mogli włożyć na siebie stroje z innej epoki oraz peruki. Mogliśmy zobaczyć, jak z kawałka materiału można stworzyć karocę, w której podróżowała książęca para. Następnie z tego samego czerwonego płótna powstał stół, przy którym miała miejsce wykwintna uczta. Na stole pojawił się pieczony prosiaczek, tort owocowy i królewski kielich.     


Osoby znajdujące się na widowni mogły pozazdrościć uczniom, którzy na chwilę mogli poczuć się prawdziwymi aktorami.
PRZJDŹ DO GALERII