home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2012/2013 - Kwiecień

26-04-2013 - Warsztaty teatralne w Chociwlu

Nadszedł weekend, na który uczniowie z koła teatralnego klas starszych czekali z utęsknieniem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas bardzo dużo pracy przed premierą spektaklu, ale połączonej ze wspaniałą zabawą.  Postanowiliśmy wyjechać na warsztaty teatralne do Chociwla. Skorzystaliśmy z zaproszenia pani Ani  Pikul, która zaproponowała nam nocleg w swoim pięknym domku, położonym w pobliżu jeziora.     

Spędziliśmy w Chociwlu trzy pogodne dni, pełne wrażeń. Próby spektaklu odbywały się na łonie natury w otoczeniu kwitnących kwiatów i przy akompaniamencie ptasiej orkiestry. Wszyscy z zaangażowaniem deklamowali swoje role. Dziewczynki w wolnym czasie samodzielnie malowały na płótnach dekoracje. Kosztowało je to wiele wysiłku i poświęcenia swoich czyściutkich ubranek :). Efekt końcowy był zdumiewający. Oczywiście próby i przygotowania do spektaklu nie wypełniły nam całego czasu. Spacerując zwiedzaliśmy okolicę, wieczorami braliśmy udział w zabawach integracyjnych i organizowaliśmy wieczory filmowe. Kochani Rodzice nie martwcie się, nie głodowaliśmy. Wspólnie przyrządzaliśmy śniadania i kolacje, a obiadki spożywaliśmy w miejscowej restauracji. W tym samym czasie do Chociwla przyjechał cyrkowy kram, więc zawarliśmy nowe znajomości. Zaprzyjaźniliśmy się z kucykiem i wielbłądem.     

To był bardzo mile oraz pożytecznie spędzony czas i mamy nadzieję, że pani Paulinka zabierze nas na warsztaty kolejny raz.  
26-04-2013 - Warsztaty mydlane po raz drugi
WARSZTATY MYDLANE 26.04.2013      

Tym razem uczniowie wszystkich klas wzięli udział w mydlanym szaleństwie. Zapach piany mydlanej unosił się nad gmachem naszej szkoły i kusił przechodniów.

Każdy uczestnik warsztatów stworzył swoje własne mydełko. Miał do dyspozycji mnóstwo foremek, ozdób, kolorów i zapachów, żeby wyprodukować jedyny i niepowtarzalny projekt.

Zastygłe mydełka zostały przez organizatorów pięknie zapakowane i stały się wspaniałym, oryginalnym prezentem.
PRZJDŹ DO GALERII
24-04-2013 - "Małpia szkoła" - przedstawienie Koła Teatralnego klas I-III
Po raz kolejny Koło Teatralne klas młodszych z paniami prowadzącymi p. Anią Śmietaną i p. Iwoną Sadowską - Żelazny zachwycili nas pięknym przedstawieniem "Małpia szkoła". W tytułowej szkole małpki uczyły się bardzo ważnych rzeczy. Wiedziały, że warto być koleżeńskim, posłusznym wobec dorosłych. Dzięki wesołym małpką wszystkie maluchy z naszej szkoły przypomniały sobie, że to właśnie w szkole zdobywają wiedzę która na pewno przyda się im w przyszłości.
PRZJDŹ DO GALERII