home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2012/2013 - Maj

18-05-2013 - Dzień Mamy i Taty
Dzień Mamy i Taty      

Takiej uroczystości w naszej szkole jeszcze nie było! Dnia 18 maja 2013 roku spotkaliśmy się wszyscy, tzn. uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele, w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. W tym roku, zamiast festynu rodzinnego, zapragnęliśmy inaczej świętować Dzień Mamy i Taty. Chcieliśmy, aby rodzice zobaczyli swoje dzieci w akcji, podczas występów. Wiadomo bowiem, że dumny ze swej pociechy rodzic, to szczęśliwy rodzic! A powodów do dumy naprawdę nie brakowało.       

Podczas pierwszej części uroczystości dumni mogli być rodzice uczniów klasy 5 i 4. Ich pociechy należące do szkolnego kółka teatralnego przedstawiły spektakl pt. ,,Baśń o grającym imbryku”. Nasi aktorzy zagrali wspaniale, odkrywając przed nami swoje liczne talenty: recytatorskie, muzyczne, taneczne i plastyczne- sami przygotowali piękną dekorację. Widzowie dobrze się bawili, śledząc losy bohaterów, a dialogi muchy i konia wzbudzały często salwy śmiechu. Kółko teatralne pokazało, że jest zgranym zespołem, a Pani Dyrektor może być dumna ze swojej pracownicy- Pani Paulinki  Ryhanycz, która przygotowała z uczniami spektakl. Zresztą nie sama- pomagała Jej owocnie Pani Iwona Gacparska. Po zakończeniu przedstawienia długo rozlegały się oklaski wdzięcznej widowni.         

Podczas drugiej części uroczystości byli już dumni wszyscy rodzice, każda bowiem klasa zaprezentowała krótki program artystyczny. Jedni śpiewali, drudzy tańczyli, jeszcze inni przedstawili skecze. Bawili się wszyscy, zarówno rodzice, jak i uczniowie. Na zakończenie występów poszczególnych klas wszystkie dzieci z naszej szkoły  wyszły na scenę  i wspólnie zaśpiewały rodzicom życzenia. To był naprawdę wzruszający moment.  I to nie tylko dla rodziców, dla nauczycieli także. W takich chwilach czujemy, że jesteśmy Wspólnotą, i to niepowtarzalną!         


Kiedy dzieci opuściły już teatralną scenę, nastąpił kolejny wzruszający moment. Każda pociecha wręczyła rodzicom podarunek. Klasy starsze- wiersze: własne, pisane sercem i czasami z wielkim poświęceniem. Dzieci z klas młodszych podarowały albumy z baśniami, rysunkami. Tego dnia każdy prezent przyjmowany był ze wzruszeniem i łezką w oku.         

Jakże potrzebne są takie uroczystości, kiedy jesteśmy razem i wspólnie świętujemy!
PRZJDŹ DO GALERII
17-05-2013 - Choreografia i muzyka w teatrze - warsztaty teatralne
WARSZTATY TEATRALNE : CHOREOGRAFIA I MUZYKA W TEATRZE

 Zamknięte oczy, cisza, skupienie… Wszyscy wsłuchują się w dźwięki muzyki operowej. Tak rozpoczęła się kolejna lekcja teatralna, na której dowiedzieliśmy się jak duże znaczenie odgrywa w przedstawieniu teatralnym muzyka i choreografia.

Odbyliśmy podróż do lasów tropikalnych, na pustynię, sawannę. Egzotyka otaczała nas ze wszystkich stron. Zmysłem, który odegrał najważniejszą rolę podczas tej lekcji  był słuch. Rozpoznawaliśmy różnego rodzaju dźwięki. Byliśmy świadkami emocjonującej walki na szpady. Przenieśliśmy się do  świata Baltazara Gąbki i obejrzeliśmy widowiskowe wykonanie bajkowych piosenek.     

Weseli, rozśpiewani, tanecznym krokiem rozpoczęliśmy weekend