home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2012/2013 - Listopad

29-11-2012 - Dzień Misia


Niedawno w naszej szkole obchodzono Dzień Misia. Odbył się on 26 listopada.

Na początku, o godzinie 10.00 pani Małgosia Zawadzka, która była organizatorką całego dnia, zaprosiła nas wszystkich do sali gimnastycznej na karaoke o znanych misiach. Śpiewaliśmy piosenki o Kubusiu Puchatku, o misiu Yogim i o wielu innych. Oczywiście takie karaoke nie mogło się odbyć bez nagród. Każdy uczeń dostał pysznego lizaka.

Po zakończeniu uroczystości, cała moja klasa zrobiła sobie mini "imprezę". Były żelki, soczki i bułki z masłem (za wszystkie smakołyki dziękujemy Maćkowi).

Ten dzień był wesoły nie tylko dla mnie, ale również dla naszych ulubieńców.
Karolina Mazur  kl IV

    
     26 listopada najważniejszą postacią w naszej szkole był MIŚ. Tego dnia miały miejsce obchody Światowego Dnia Misia. Dzieci przyszły do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków, niektórzy pokusili się nawet o założenie na siebie ,,misiowego” ubranka. Głównym punktem programu była rozśpiewana prelekcja dotycząca historii znanych misiów, połączona z konkursem karaoke, oczywiście również ,,misiowym”. Dla starszych klas został przygotowany konkurs wiedzy o popularnych misiach- bohaterach kreskówek dla dzieci. Na szkolnym korytarzu mogliśmy podziwiać wystawy konkursowych prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów: projekty ,,misiowych” ubranek, samodzielnie wykonane klasowe maskotki oraz portrety misiów- najlepszych przyjaciół dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

PRZJDŹ DO GALERII
13-11-2012 - „The Bear Educational Theatre” w KSP


We wtorek 13.11.12 nasza szkoła gościła po raz pierwszy i zapewne nie ostatni „ The Bear Educational Theatre”, który przedstawił dwa przedstawienia w języku angielskim, „Jackie and the Giant” dla klas I-III oraz „The Alien Grammar Show” dla klas IV-VI.


Oba interaktywne przedstawienia, których celem było zainteresowanie uczniów językiem angielskim poprzez ich aktywny udział w przedstawieniach, zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem. Olbrzymią zaletą obu przedstawień był fakt, że aktorzy w nich występujący byli tzw. „native speakers”, a więc posługiwali się językiem angielskim (odmiana brytyjska) jako ojczystym. Dla wielu uczniów to była pierwsza okazja spotkania się z osobami mówiącymi tylko po angielsku. Wśród aktorów była też osoba będąca Polką, która oczywiście płynnie władała językiem angielskim, ale także w istotnych momentach obu przedstawień tłumaczyła treść na język polski. Uczniowie wszystkich klas przekonali się, że już wiele potrafią zrozumieć po angielsku i że warto uczyć się języków obcych. Kilka osób z klas IV-VI, a także z młodszych klas, stało się przez chwilę aktorami i pojawiło się na scenie obok angielskich artystów.


Liczymy na to, że występy „The Bear Educational Theatre” staną się stałym elementem w ofercie edukacyjnej naszej szkoły. Tak więc, miejmy nadzieję, do zobaczenia na kolejnym interaktywnym edukacyjnym przedstawieniu!

PRZJDŹ DO GALERII
13-11-2012 - "Nie wolno kraść" - spotkanie z panią policjantką.

W dniu 13 listopada klasy młodsze naszej szkoły miały kolejny raz okazję spotkać się z panią policjantką.
Tym razem temat spotkania brzmiał: „Nie wolno kraść". Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały film z cyklu „Alfred radzi", a potem z zaangażowaniem i powagą uczestniczyły w wykładzie i dyskusji o kradzieży, przywłaszczeniu i ich konsekwencjach.
PRZJDŹ DO GALERII
13-11-2012 - "C" jak cudaki - klasa I a przy pracy - 13.11.2012

Wtorek 13 listopada był dniem pełnym wrażeń dla klasy Ia. Najpierw spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na drodze, potem wizyta pani policjantki, jeszcze później przedstawienie w języku angielskim. Jakby tego było mało właśnie tego dnia wyczarowywaliśmy CUDAKI  albo jak kto woli ludziki - kukiełki z warzyw i owoców.

Zanim przystąpiliśmy do pracy przypomnieliśmy sobie które produkty żywnościowe są wartościowe a których należy unikać. Próbowaliśmy skomponować zdrową kolację. Z ciekawością obejrzeliśmy przyniesione owoce i warzywa.

Potem zaczęło się tworzenie... W parę chwil powstały cudowne CUDAKI. Możecie je już podziwiać w galerii!
PRZJDŹ DO GALERII
10-11-2012 - Laury na Festiwalu Piosenki Turystycznej

10 listopada 2012 w Pałacu Młodzieży odbył się II Festiwal Piosenki Turystycznej. Spośród uczniów naszej szkoły startowali w nim: Julia Kaliszczak (w kategorii solistów) i nasz szkolny zespół.

Wszyscy zostali laureatami!

Zespół był najlepszy w swojej kategorii.

 Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 23-go listopada. Zdjęcia  z uroczystości można obejrzeć na stronie Pałacu Młodzieży, a także w Kurierze Szczecińskim z dnia 15 listopada.

Gratulujemy!
PRZJDŹ DO GALERII
09-11-2012 - Koncert Pieśni Patriotycznej
Zgodnie z tradycją Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Szczecinie, Święto Niepodległości uczciliśmy Koncertem Pieśni Patriotycznej. Koncert odbył się w piątek 9 listopada 2012 roku w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej.

Po modlitwie za Ojczyznę, wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Mazurka  Dąbrowskiego” . Rozpoczął się koncert, w którym każda klasa zaprezentowała własną interpretację znanych i mniej znanych pieśni i piosenek o treści patriotycznej.

Były to w kolejności:

1. „Echo dawnej piosenki” kl 4    
2. „Płynie Wisła” kl. 0   
3. „Rota” kl 6B  
4. „Rapsod o płk. Kuli- Lisie” kl. 3A 
5. „Orlątko” kl. 2   
6. „Serce w plecaku” kl. 1 B
7. „Dnia pierwszego września” kl. 3B   
8. „Pałacyk Michla" kl. 1A 
9. „Kwiaty polskie” kl. 5   
10. „Mury” kl. 6B

Wyjątkowo wzruszająca była interpretacja pieśni „Mury” Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu klasy 6B, ale wszystkie dzieci zasługują na pochwałę za doskonałe przygotowanie, aranżacje i ubiory.
Koncert przypomniał nam nie tylko o obowiązku pamięci o Naszych Przodkach walczących o niepodległość narodową, ale także pielęgnowaniu wartości takich jak miłość Ojczyzny, wolność, sprawiedliwość.
PRZJDŹ DO GALERII
10-11-2012 - Spacer krajoznawczy po Cmentarzu Centralnym
                                                                                     Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem,
                                                                                     staje się jedynie zbiorem ludzi
                                                                                     czasowo zajmującym dane terytorium.
                                                                                                                              
                                                                                                                                Józef Piłsudski


W przeddzień Święta Niepodległości kolejny raz wyruszyliśmy wspólnie do szczególnego Ogrodu Pamięci jakim jest Cmentarz Centralny. Podtrzymujemy piękną tradycję naszej szkoły, by raz w roku spotkać się na modlitwie za zamarłych i usłyszeć coś ciekawego o tej największej w Polsce nekropolii.


Spacer krajoznawczy, jak zawsze, otwarty był dla chętnych nauczycieli, uczniów, rodziców i dziadków. Podążyliśmy tropem kilku znanych i cenionych twórców, artystów, którzy wiele uczynili dla rozwoju polskiej kultury, ale próżno szukać ich mogił w „Alei Zasłużonych”. Spoczywają pośród „zwykłych” obywateli w różnych miejscach cmentarza.


We wspomnianym gronie znaleźli się: - poetka i powieściopisarka Nina Rydzewska, - gwiazda przedwojennego kina polskiego Stanisława Engelówna - „królowa polskiego twista”, gwiazda muzyki lat 60-tych Helena Majdaniec, - założyciel, dyrygent i dyrektor artystyczny Szczecińskiego Chóru Chłopięcego „Słowiki” i Chóru Politechniki Szczecińskiej – prof. Jan Szyrocki, - rzeźbiarz Sławomir Lewiński - założyciel szkoły muzycznej w Szczecinie Wacław Piotrowski i jego żona, pianistka, Czesława Piotrowska.
PRZJDŹ DO GALERII
30-11-2012 - ,,CODZIENNOŚĆ I NIECODZIENNOŚĆ W TEATRZE” - pierwsza lekcja z cyklu edukacji teatralnej

Pierwsza lekcja z cyklu edukacji teatralnej już za nami. Gośćmi, którzy ją poprowadzili byli: Małgorzata Iwańska i Mirosław Kupiec- aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie.

Tematem spotkania była ,,codzienność i niecodzienność” w teatrze. Pani Małgosia przeniosła nas w tajemniczy świat kulis teatru. Opowiedziała o tym, co jest nieznane widzowi. ,,Weszła” z nami do teatru ,,od strony kuchni”, tylnymi drzwiami. Dowiedzieliśmy się, ile wysiłku i trudu wymaga przygotowanie sztuki teatralnej. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że tak wiele osób jest zaangażowanych w realizację każdego spektaklu. Dzieci wcieliły się w role pracowników teatru: aktorów, choreografów, garderobiany, maszynisty, akustyka, szewca, krawca, scenografa, rekwizytora, elektryka, strażaka i wielu innych. Było to dla nich niezapomniane przeżycie.

Największą niespodzianką dla wszystkich był finał spotkania. Nasi uczniowie przygotowali krótki spektakl teatralny- fragment ,,Pchły Szachrajki”. Miały przyjemność współpracować z Panem Mirosławem Kupcem i przy jego boku wystąpić przed publicznością. Szczególne gratulacje należą się Joannie Patryn, która zagrała główną rolę Pchełki. Nie bała się nawet ruszyć do boju z parasolką i zaatakować Pana Mirosława. Oczywiście wszystko było wyreżyserowane. Ale przedstawienie nie doszłoby do skutku bez wsparcia pozostałych uczniów. Każdy z nich pełnił odpowiedzialną funkcję.

Dziękujemy za obecność na zajęciach i mamy nadzieję, że na kolejne, styczniowe, przybędzie jeszcze większa liczba zainteresowanych, być może przyszłych aktorów, których będziemy mogli podziwiać na deskach teatrów.
PRZJDŹ DO GALERII