home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2013/2014 - Wrzesień

30-09-2013 - Dzień Chłopca i klasy IV
30 września chłopcy z klasy IV A i IV B zostali zaproszeni przez swoje koleżanki na wspólną zabawę do Elite Sport Club.
Po przybyciu na miejsce, złożeniu życzeń rozpoczęła się szalona zabawa. Oj była, była. Każdy zajął wybrane przez siebie stanowisko i pod okiem instruktora rozpoczął zabawę. Chłopcy uczestniczyli w zawodach strzeleckich, grze w ping ponga, dziewczynki tańce i zabawy na trampolinie.
 
Po słodkim poczęstunku okazało się, że czas już wracać. Z żalem przyszło nam upuścić Elite Sport Club. Planujemy jeszcze tam powrócić.
PRZJDŹ DO GALERII
25-09-2013 - Wycieczka po Cmentarzu Centralnym klasy V
                                
Wyjście na Cmentarz Centralny                                                


25 września nasza klasa 5 udała się  razem z panią Iwonką Hilicką i panią Ulą Koladą (naszym przewodnikiem)  na wycieczkę, po Cmentarzu  Centralnym. Szliśmy marszowym krokiem i co chwila zatrzymywaliśmy się, by podziwiać coś ciekawego i zabytkowego. 

Najpierw odwiedziliśmy grób mojego taty i wspólnie odmówiliśmy modlitwę za zmarłych. Później tak naprawdę okrążyliśmy  małą część cmentarza, choć chodziliśmy ponad 2 godziny. Cmentarz jest OGROMNY!!!   Byliśmy m. in. przy grobie Floriana Krygiera – założyciela piłkarskiego klubu Pogoń Szczecin oraz Hermana Hakena- niemieckiego burmistrza Szczecina, który rządził tu prawie 30 lat. Bardzo się tu zasłużył. Odwiedziliśmy także inne interesujące i zabytkowe miejsca i pomniki. Byliśmy w lapidarium i przy najstarszym grobie na naszym cmentarzu. Wszyscy robili zdjęcia w miłej atmosferze.

To była dla nas niezwykle pouczająca wycieczka. Zdaliśmy sobie sprawę, że chodzimy po cmentarzu, który ma 100 lat!  Dziękujemy pani Uli za ciekawe opowieści i pani Iwonce za to, że z nami była. 

A teraz zbieram siły na następną wycieczkę – tym razem w inne zakątki szczecińskiego cmentarza. Mnie, to klasowe wyjście bardzo się podobało. A Wam?                                                                                                                               
PRZJDŹ DO GALERII
25-09-2013 - Wycieczka klasy III

Wycieczka klasowa klasy trzeciej odbyła się 25 września 2013 roku. Pojechaliśmy do Puszczy Bukowej po to, żeby spędzić miło czas i nauczyć się nowych rzeczy.

Szliśmy szlakiem żółtym, czyli Familijnym. Pani Ania podzieliła nas na cztery grupy. Każda grupa miała za zadanie opisać, co widziała w odpowiedniej warstwie lasu przydzielonej do niej. Chodziliśmy po wysokich pagórkach, a potem z nich schodziliśmy i liczyliśmy schody. Widzieliśmy dużo ciekawych rzeczy. Mieliśmy krótką przerwę po długim marszu. Szliśmy wokół Jeziora Szmaragdowego i dowiedzieliśmy się jak ono powstało. Był taki moment, gdy musieliśmy iść gęsiego, bo była wąska ścieżka. Widzieliśmy nasze miasto z punktu widokowego ,,Oko na Szczecin''.
Pod koniec wycieczki mieliśmy czas wolny. Na polanie był stary bunkier, na którego wchodziliśmy. Bawiliśmy się wspaniale. Potem wróciliśmy do szkoły.

Nasza klasowa wycieczka była bardzo udana!


PRZJDŹ DO GALERII
20-09-2013 - Pasowanie pierwszoklasistów
„Nie jestem małym szkrabem, nie jestem też berbeciem,
bo dziecko w moim wieku już dużo wie o świecie..."

Takimi słowami piosenki, tegoroczne pierwszaki rozpoczęły Uroczystość Pasowania na ucznia Katolickiej Szkoły Podstawowej.  
„Zasad znamy wiele starych jak przedszkole
na pewno są podobne do tych co rządzą w szkole.”

Śmiało i radośnie zapoznały, starszych kolegów oraz wszystkich członków wspólnoty szkolnej, z zasadami jakie będą wprowadzać w czyn podczas swej Przygody ze Szkołą.            

A na koniec upewniły wszystkich, że w takiej szkole, Tropienie wiedzy, urody świata oraz ludzkich radości i smutków będzie dla nich prawdziwą przyjemnością. 

 „ Bo w naszej szkole jak w dobrym kinie, miło,ciekawie przemija czas,
bo nasza szkoła z radości słynie, My ją lubimy, a ona nas.”

Samorząd Uczniowski zapewnił pierwszaków o tym, że jeśli zajdzie potrzeba wspólnie ze starszymi kolegami znajdą sposób na zmartwienia, a czwartoklasiści tradycyjnie obdarowali nowych członków uczniowskiej braci, rożkami obfitości. W końcu tak jak to stwierdzili bohaterowie Uroczystości:

„Ta szkoła jest jak rodzina, Starszy uczeń jest jak brat,
pomaga młodszym zrozumieć świat.”  

Czołem Pierwszaki ! Powodzenia!      
PRZJDŹ DO GALERII
02-09-2013 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014     

Piaszczysta plaża, żar tropików, morskie fale, powiew letniego wiatru…
To już tylko wakacyjnych wspomnień czar. 2 września zerwał nas z łóżka dźwięk budzika przypominający o rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Tradycyjnie spotkaliśmy się na uroczystej mszy świętej. Po wspólnej modlitwie Pani Dyrektor – Dorota Bednarek- powitała wszystkich zebranych, a w szczególności najmłodszych uczniów, którzy w tym dniu rozpoczęli naukę w naszej szkole. Oczywiście nie zabrakło ciepłych słów dla pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców. Pani Dyrektor przedstawiła również nowych pracowników szkoły. Po uroczystej inauguracji wszyscy udaliśmy się do klas na krótkie spotkania z wychowawcami.     


Życzymy wszystkim zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz pasma sukcesów, a także zdrowia i radości w nowym roku szkolnym.