home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2008/2009 - Maj

15-05-2009 - Turniej Turystyczno - Krajoznawczy

W dniach 15-17 maja 2009 w Cedyni odbywały się eliminacje wojewódzkie XXXVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Wzięły w nich udział najlepsze drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich - laureaci eliminacji miejskich i powiatowych.

W kategorii „szkoły podstawowe” rywalizowało dwanaście zespołów, wśród nich reprezentacja KSP w składzie: Paweł Kujawa, Rafał Mazur i Piotr Szulborski (uczniowie kl.VI).


Konkurs należy do trudnych, należało wykazać się m.in. szeroką wiedzą krajoznawczą i topograficzną, znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy. Wśród zadań praktycznych znalazło się pokonanie kolarskiego toru przeszkód (w deszczu!), rajd na orientację, resuscytacja, gra azymutowa, rozpoznawanie liści drzew, ocena odległości w terenie, pakowanie plecaka.

Trud włożony w przygotowanie do turnieju pięknie zaowocował. Paweł, Rafał i Piotr zajęli I miejsce, w pięknym stylu wywalczyli zwycięstwo i jako najlepsza drużyna w swojej kategorii będą reprezentować woj. zachodniopomorskie na finale centralnym turnieju, który odbędzie się w Biłgoraju koło Lublina.
PRZJDŹ DO GALERII

Pozostałe miesiące