home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2009/2010 - Kwiecień

29-04-2010 - Polubić język niemiecki

Polubić język niemiecki z Deutsch-Wagen-Tour


29.04.2010r. uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Szczecinie mieli możliwość uczestniczenia w ogólnopolskim projekcie”Deutsch-Wagen- Tour” organizowanym przez Instytut Goethego. Celem programu jest propagowanie j. niemieckiego wśród dzieci i młodzieży.


Do szkoły przy ul. Orawskiej 3A zawitał kolorowy samochód z przemiłą lektorką, która w bardzo ciekawy i niekonwencjonalny sposób poprowadziła zajęcia. Było trochę leksyki, odrobina geografii i garść kulturoznawstwa – wszystko w atrakcyjnej formie gier , zabaw i konkursów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach: układali puzzle, malowali części twarzy, biegali z kolorową chustą i z wypiekami na twarzach odpowiadali na pytania z zakresu kultury i geografii naszego zachodniego sąsiada. Na zakończenie wszyscy uczestnicy obdarowani zostali upominkami. Były koszulki z logo Deutsch-Wagen-Tour, plecaki, piłki, notesy, skarbonki i inne gadżety.


Wizyta samochodu Deutsch-Wagen-Tour była dla uczniów wspaniałą zabawą, poprzez którą poszerzyli swoją wiedzę z zakresu języka i kultury Niemiec, a także – co najważniejsze- wzmocniła ich motywację do nauki tego języka, bo przecież:

Deutsch macht SpaB, nicht wahr???PRZJDŹ DO GALERII