home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2009/2010 - Maj

21-05-2010 - Międzyszkolny Konkurs "Szczecin -- moja mała ojczyzna"
Do zmagań przystąpiło dwudziestu najlepszych zawodników wyłonionych w eliminacjach szkolnych spośród uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i naszej szkoły. Wypełniając pisemny test  wykazali się szeroką wiedzą o stolicy Pomorza Zachodniego i znajomością zaproponowanej wcześniej literatury.


Najlepsi z obu kontynuowali starania o zdobycie Certyfikatu znawcy Szczecina" już w ścisłym finale z udziałem publiczności.


Konkurs był okazją do sprawdzenia swoich wiadomości, umiejętności rozpoznawania obiektów, kojarzenia, ale też szansą na dostrzeżenie w jak pięknym i ciekawym mieście mieszkamy.

Mamy nadzieję, że dzięki wyświetlanym na ekranie zdjęciom i głośnemu omawianiu prawidłowych odpowiedzi wzbogaciliśmy wiedzę i rozbudziliśmy pragnienie dalszego poznawania miasta, jego historii i zabytków we wszystkich uczestnikach spotkania.

Laureaci finału

Klasy I - III
I miejsce - Mikołaj Jońca (KSP im. Jana Pawła II)
II miejsce - Maciej Czechowski (KSP im. Św. Rodziny)
III miejsce - Kuba Suwaj (KSP im. Św. Rodziny)
IV miejsce -
Julia kozłowska (KSP im. Jana Pawła II)

klasy IV - VI

I miejsce - Piotr Błaszkiewicz (KSP im. Św. Rodziny)
II miejsce - Szymon Kujawa (KSP im. Św. Rodziny)
III miejsce - Marcin Kamecki (KSP im. Jana Pawła II)
IV miejsce - Martyna Smogór (KSP im. Jana Pawła II)


PRZJDŹ DO GALERII
08-05-2010 - Rajd Koła Turystycznego

Uczniowie z koła turystycznego wybrali się na kolejny rajd pieszy, tym razem wędrówka wiodła szlakami dalekiej dzielnicy Szczecin-Północ. Młodzi turyści poznali bliżej takie egzotyczne osiedla administracyjne naszego miasta jak Gocław i Golęcin. Główną atrakcją na trasie była pochodząca z początku XIX wieku Wieża Gocławska, zwana też Wieżą Bismarcka.

09-05-2010 - Pierwsza Komunia Święta klasy II

To wielkie święto całej szkoły, ale szczególnie uczniów II klasy, bo tego dnia pierwszy raz przystąpili do Komunii św, przyjęli Pana Jezusa do swoich serc. Odbyła się piękna, wzruszająca uroczystość.

14-05-2010 - Eliminacje Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego

Reprezentacja szkoły (A. Bednarek i H. Mielniczuk z kl.V oraz A. Szarapanowska z kl.VI B) udała się do Choszczna na eliminacje wojewódzkie 38 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Na miejscu dziewczęta musiały wykazać się szeroką wiedzą krajoznawczą, topograficzną a także z zakresu udzielania pierwszej pomocy, przepisów ruchu dla rowerzystów. Oprócz wiedzy oceniano umiejętności: pokonywania rowerem toru przeszkód, wędrowania na orientację, wyznaczania azymutu, udzielania pierwszej pomocy, rozkładania namiotu, oceny odległości „na oko”, rozpoznawania liści drzew i charakterystycznych obiektów naszego województwa. Dużo, prawda? Na turniej przyjechało 15 najlepszych drużyn woj. zachodniopomorskiego. Ala, Hania i Ola zajęły w tym szacownym gronie IV miejsce. Gratulujemy!


28-05-2010 - Dzień Mamy i Taty

Zaprosiliśmy nasze Drogie Mamy i Tatusiów, aby wspólnie z nimi pomodlić się, podziękować Panu Bogu za ich dar, przedstawić im to, co dla nich przygotowaliśmy, złożyć życzenia i wręczyć upominki. Było inaczej niż zwykle (bez koncertu pieśni maryjnych), ale równie uroczyście.

 

28-05-2010 - Wycieczka Koła Turystycznego

Koło turystyczne przebywało na wycieczce w Trzcińsku-Zdroju. Przy pięknej pogodzie uczniowie poznawali uroki okolicy, w terenie uczyli się po czym rozpoznać budowle gotyckie, zawędrowali też do Swobnicy, gdzie spotkali się z nowicjuszami z Towarzystwa św. Franciszka Salezego (zakonu salezjanów). Wychowawcy ze zdziwieniem odkryli, że pomysłowość uczniowska nie zna granic i tzw. „zielona noc” może zaistnieć nawet na weekendowym wypadzie i to już pierwszej nocy.

 

31-05-2010 - Majowe Akcje Charytatywne

W maju, w związku z klęską powodzi, jaka mocno dotknęła nasz kraj, włączyliśmy się w zbiórkę darów materialnych dla powodzian. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

Również w organizowanej przez Samorząd Uczniowski zbiórce karmy dla zwierząt w schronisku – uczniowie KSP dowiedli, że mają dobrą wolę i wielkie serca. Dziękujemy w imieniu wszystkich bezdomnych stworzeń zamieszkujących szczecińskie schronisko!