home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2009/2010 - Październik

22-10-2009 - Wizyta mistrza

Dnia 22 października bieżącego roku gościliśmy w naszej szkole wielkiego szczecinianina, mistrza świata i mistrza olimpijskiego w wioślarstwie Pana Marka Kolbowicza. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy jaszcze raz fragmenty jago najważniejszych występów olimpijskich. Pan Marek opowiadał między innymi o tym, czy łatwo dojść do mistrzostwa i czy mistrzem można być tylko w sporcie, o szacunku dla przeciwników oraz o swoich powiązaniach z dzielnicą Pomorzany, gdzie znajduje się nasza szkoła. Odpowiedział na wiele pytań uczniów. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe zdjęcia z autografami. Okazało się, że Pan Marek Kolbowicz jest nie tylko mistrzem w sporcie, ale również wspaniałym człowiekiem, z którego jako szczecinianie możemy być dumni.


PRZJDŹ DO GALERII
23-10-2009 - Pasowanie pierwszoklasistów

23 października po długim oczekiwaniu odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. Maluchy w dowcipny sposób przedstawiły się całej społeczności szkolnej. Mimo iż był to bardzo ważny dla nich moment, nie dały po sobie poznać zdenerwowania. Po części artystycznej z uśmiechem ślubowały być godnymi uczniami naszej szkoły. Na dowód, że ich słowa zostały przyjęte pani dyrektor pasowała wszystkich ogromnym piórem. Na zakończenie czwartoklasiści wręczyli pierwszoklasistom małą niespodziankę, a nowo pasowani uczniowie obdarowali swoją wychowawczynię wspaniałym bukietem róż. Były to niezapomniane chwile.

PRZJDŹ DO GALERII
30-10-2009 - Pasowanie na ministranta
30.10.2009 r podczas piątkowej Mszy Świętej trzynastu chłopców z klas III,IV i V po rocznych przygotowaniach zostało przyjętych do szkolnej wspólnoty ministrantów. Ministrantom życzymy wytrwałości w służbie przy Ołtarzu Pańskim.


 
PRZJDŹ DO GALERII