home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2009/2010 - Listopad

05-11-2009 - Światowy Dzień Postaci z Bajek

W czwartek 5 - go listopada 2009 w Książnicy Pomorskiej klasa I wspólnie z przedszkolakami i najmłodszymi uczniami innych szkół podstawowych brała udział w obchodach Światowego Dnia Postaci z Bajek. Tegoroczną laureatką konkursu na ulubioną postać bajkową jest Kaczka Dziwaczka – reprezentantka zespołu Szkół Specjalnych nr 12 w Szczecinie. Nasze pierwszaki zaprezentowały Kubusia Puchatka. Dlaczego właśnie Kubusia? Potrafi być prawdziwym przyjacielem, jest sympatyczny a przede wszystkim ma dobre serce. W Książnicy można było spotkać także Calineczkę, Tomcia Palucha, Pipi Pończoszankę, indiańską księżniczkę oraz czarownice. Dzieci mogły  posłuchać bajek czytanych przez uczennice Katolickiego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki. Impreza będzie się odbywać corocznie.


PRZJDŹ DO GALERII
13-11-2009 - Wycieczka Koła Turystycznego do Trzcińska-Zdroju

13-15 listopada - Wycieczka do Trzcińska-Zdroju


Uczestnicy koła turystycznego udali się na swoją pierwszą wycieczkę poza Szczecin. Wybraliśmy Trzcińsko-Zdrój, małe, zabytkowe miasteczko na Pojezierzu Myśliborskim, które prawa miejskie otrzymało już w 1281 r. (zaledwie 38 lat później niż Szczecin). Na miejscu spotkaliśmy się z członkami Trzcińskiego Bractwa Przygody Turystycznej PTTK „Kon-Tiki”. W gościnnym domu Pani Prezes bractwa – Róży Ryczańczyk zapoznaliśmy się z historią bractwa, jego specyfiką, dokonaniami, kroniką, był też czas na wzajemną integrację, wspólną zabawę, smażenie naleśników, koło fortuny. W sobotę uczestniczyliśmy wraz z kilkoma innymi szkołami z regionu w I Trzcińskim Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym „Bocianie Gniazdo”. Mogliśmy sprawdzić nie tylko swoją wiedzę z kilku dziedzin, ale również umiejętności (np. udzielania pierwszej pomocy czy pokonywania rowerem toru przeszkód). Sprzyjająca aura umożliwiła odbycie Rajdu Niepodległościowego po okolicy, Mszę świętą w terenie (w kościele MB Częstochowskiej w Gogolicach), odpoczynek na świeżym powietrzu.

Zachowujemy w sercach wdzięczność: Panu Bogu za możliwość wyjazdu, piękną pogodę, radość, bezpieczną podróż, Pani Róży za zaproszenie, pomoc w zorganizowaniu naszego pobytu, obecność i wielkie serce, Księdzu Proboszczowi Ignacemu za serce równie wielkie, otwartość, gościnę na plebanii, wspólne granie i śpiewanie.PRZJDŹ DO GALERII
18-11-2009 - Laury za działalność turystyczną


Tego dnia w Pałacu Młodzieży miało miejsce podsumowanie Miejskiego Konkursu na Najaktywniejszą Turystycznie Szkołę, organizowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin i Pałac Młodzieży Pomorskie Centrum Edukacji. Na uroczystość przybyli m.in. przedstawiciele organizatorów, członkowie jury, dyrektorzy szkół, opiekunowie szkolnych kół turystycznych oraz uczniowie (nasza delegacja: Pani Dyrektor D. Bednarek, U. Kolada, Miłosz, Szymon i Piotrek z kl. VIB). Miło mi donieść, że nasza szkoła otrzymała w tym konkursie wyróżnienie, z czym oprócz dyplomu wiążą się upominki dla najaktywniejszych uczniów i nagroda pieniężna do wykorzystania przez koło turystyczne.


26-11-2009 - Spotkanie z panem Zurabem Pirvellim
Jak nazywa się stolica Gruzji? Jakim językiem posługują się Gruzini? Jak wygląda flaga i gruziński alfabet? W jakim kraju można podziwiać ciepłe morze i potężne góry? Co przydaje się bardziej - siła fizyczna, czy rozum? Jak trzema ruchami włożyć słonia do lodówki? Tego wszystkiego można było dowiedzieć się podczas czwartkowego spotkania z Gruzinem - panem Zurabem Pirvellim. Mała i duża publiczność z zainteresowaniem słuchała opowiadania gościa a  prawdziwą furorę zrobił gruziński taniec w wykonaniu ochotniczek i ochotników z klasy V i VIb.


PRZJDŹ DO GALERII