home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2010/2011 - Marzec

03-03-2011 - Przedstawienie "Nie (?) bezpieczny świat"

3 marca, w Tłusty Czwartek, mniam, mniam..., przyjechało do naszej szkoły Pogotowie. Nie,nie, nikt się nie przejadł pączkami i nic nikomu się nie stało. Tego dnia odwiedziło nas szczecińskie Pogotowie Teatralne. Aktorzy wystąpili przed młodszymi klasami z przedstawieniem "Nie (?)bezpieczny świat ", w którym w zabawny sposób przestrzegali przed czyhającymi na nas niebezpieczeństwami.

Prąd, gaz, gorąca woda, zapałki, słupy elektryczne, grill to rzeczy, z którymi spotykamy się na co dzień. Teraz już wiemy, że na wszystko trzeba uważać, bo to rzeczy niebezpieczne. W przedstawieniu rozśmieszał nas Klaun Wita, który co i rusz czymś się oparzył. Był wesoły Doktor Mina, zadziwiający widzów swoimi sztuczkami -gorące kulki wyciągał zza ucha dzieci, były też znikające chusteczki i zagadki. Doktor Mina opowiadał nam, jak opiekować się chorym, oparzonym, co zrobić gdy będziemy świadkami pożaru i jak postępować do przyjazdu lekarza. Klaun z doktorem stworzyli zabawny duet o smakowitej, zdrowej nazwie " WITAMINA". Pycha!

W spektaklu pojawiła się również pani pielęgniarka - siostra Irenka, z którą rozmawialiśmy o tym, jakie kolory są na kranach ,co robić by się nie oparzyć gorącą wodą, dlaczego nie możemy nic jeść bez pozwolenia rodziców lub opiekunów. Niestety, czasem dorośli są lekkomyślni i przelewają do butelek po wodzie lub sokach różne żrące płyny, substancje, benzynę brrrr... Dlatego zanim coś spróbujemy wypić czy zjeść, zapytajmy dorosłych!

Dzięki spektaklowi utrwaliliśmy też znajomość telefonów alarmowych i wiemy, jak się przedstawić, gdy dzwonimy po pomoc.

 

Spektakl urozmaicały wesołe piosenki, które już zna prawie cała szkoła. Podczas przedstawienia wszyscy śpiewaliśmy razem z aktorami, tak że sala gimnastyczna aż drżała. Bawiliśmy się wspaniale! Sami aktorzy byli nami zachwyceni i obiecali jeszcze nie raz nas odwiedzić...Dziękujemy i zapraszamy!

PRZJDŹ DO GALERII
13-03-2011 - Rajd „Szlakiem Artylerzystów Polskich”


 

W jeszcze chłodny marcowy dzień, stęsknieni wiosny, wyruszyliśmy do Puszczy Bukowej by szukać zwiastunów nadejścia tej urokliwej pory roku. Na 9-kilometrową wędrówkę leśnymi szlakami udała się spora gromadka uczniów oraz mama Maćka i siostra Marcela. Bardzo ucieszyło nas przybycie absolwentów KSP w osobach Piotrka Błaszkiewicza i Szymona Kujawy – witamy!

Śladów wiosny wprawdzie nie znaleźliśmy, ale czas upłynął miło i pożytecznie. Poznaliśmy kilka pomników przyrody, odwiedziliśmy jeden z rezerwatów, zostawiliśmy w lesie cały nadmiar energii, dotleniliśmy zmęczone całotygodniową pracą umysły.

Wszyscy pomyślnie ukończyliśmy trasę i w dobrych humorach dotarliśmy na metę przy Jeziorze Szmaragdowym. Szczególne gratulacje składamy młodym turystom, którzy pierwszy raz wybrali się z nami na pieszą wycieczkę (Frankowi i Maćkowi z IVa, Marcelowi, Frankowi i Magdzie z kl. V oraz Karolowi z IV b).

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne imprezy. Do zobaczenia na szlaku!

PRZJDŹ DO GALERII
19-03-2011 - Konkursowy marsz na orientację


 

W sobotnie przedpołudnie wzięliśmy udział w piątym i zarazem ostatnim etapie eliminacji miejskich XXXIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. To etap sprawdzający nasze umiejętności wędrówki na orientację, posługiwania się mapą i kompasem, trafnego odczytywania znaków topograficznych. Start i metę wyznaczono nad urokliwym Jeziorem Szmaragdowym.

Uczniowie z klasy VI - Hania, Ala i Szymon - ukończyli rajd szybciej i odpoczywając nad brzegiem jeziora w napięciu oczekiwali na swoich młodszych, startujących pierwszy raz, kolegów – Kubę, Franka i Marcela. Wszyscy z radością powitaliśmy chłopców, gdy bardzo zmęczeni, ale cali i zdrowi dotarli na metę…PRZJDŹ DO GALERII
16-03-2011 - Gościmy szczecińskich krajoznawców


 

 

Tego dnia w naszej szkole miał miejsce IV etap eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego (dla kategorii wiekowej „szkoły podstawowe”). Na konkurs przyjechały 3-osobowe reprezentacje kilkunastu szczecińskich szkół i Pałacu Młodzieży, aby sprawdzić swoją wiedzę o Polsce oraz województwie pomorskim. Niemal wszyscy deklarowali, że są pierwszy raz na Wzgórzu Hetmańskim i bardzo podoba im się położenie naszej szkoły. Teraz z niecierpliwością czekamy na rezultaty naszych zawodników…