home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2010/2011 - Kwiecień

18-04-2011 - Rekolekcje klas młodszych

W ostatnich dniach przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego klasy młodsze naszej szkoły uczestniczyły w Rekolekcjach Wielkopostnych. Ich temat brzmiał „Z Jezusem do Portu Zbawienia”. Ksiądz Marcin w barwny sposób poprowadził naukę rekolekcyjną. Była ona przeplatana wspólnym śpiewem i tańcem. Wszyscy uczestniczyli również w Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej. Szczególnym momentem była możliwość wspomnienia swojego chrztu przez przyklęknięcie przed chrzcielnicą. Każdy usłyszał wtedy słowa: „Jesteś Dzieckiem Bożym” z ust ks. Marcina. Podobnie uczcił uczestnictwo w Swoim Pierwszym Sakramencie nasz Papież Jan Paweł II. Dzieci w czasie pracy w grupach wykonały plakaty przedstawiające „Łodzie Zbawienia”, a następnego dnia „kamizelki ratunkowe”, które w sposób symboliczny chronią nas przed złem i pozwolą dopłynąć do „Portu Zbawienia”.

PRZJDŹ DO GALERII
28-04-2011 - Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 28.04.2011 roku w Katolickiej Szkole Podstawowej w Szczecinie obchodzone było Święto Konstytucji 3 Maja.

Wraz ze wszystkimi uczniami oraz nauczycielami naszej szkoły uczestniczyliśmy w tym dniu w uroczystej Mszy Świętej, po której zakończeniu uczniowie klas czwartych przygotowali prezentację.

Odczytane zostały informacje dotyczące powstania i uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dowiedzieliśmy się z nich , że była to pierwsza w Europie Konstytucja uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 r. za panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Była nowoczesnym jak na owe czasy dokumentem o wielkiej wartości dla rozwoju demokracji kraju.

Odczyty uczniów uświetnił i zilustrował pokaz przeźroczy. Następnie w Kościele zabrzmiały pięknie odśpiewane pieśni patriotyczne , także w wykonaniu uczniów klas IV: „Rota” , „Witaj majowa jutrzenko”.

Julia i Piotr, w stylowych przebraniach, przeprowadzili dialog o wydarzeniach z 1791 roku. Rozmawiali o tym jak ważne i wspaniałe dla kraju i Polaków było to święto.

Rozległy się gromkie brawa!

Uroczystość zakończyliśmy wspólną modlitwą.


PRZJDŹ DO GALERII
10-04-2011 - Rajd „Szlakiem Walk o Szczecin”


 

Na starcie przy Jeziorze Głębokim zjawiło się 16 uczestników. Ucieszyliśmy się z ponownej obecności mamy Maćka, siostry Marcela oraz naszych absolwentów, Szymona i Piotra. Do pokonania była krótka, zaledwie 9-kilometrowa, prosta trasa (przyjemny spacerek, nawet nie zdążyliśmy się zmęczyć).

 

Tym razem, z okazji 20-lecia Straży Granicznej, impreza odbywała się pod honorowym patronatem Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Staży Granicznej. Na mecie obejrzeliśmy m.in. pokaz sprawności pirotechnicznej w rozbrajaniu podejrzanego, niebezpiecznego ładunku oraz pokaz tresury psów służbowych.

 

Funkcjonariusze poprowadzili też konkursy obejmujące wiedzę o staży granicznej, strzelanie z karabinka sportowego i bieg z niezbędnikiem do wojskowej menażki. Wymienione konkursy cieszyły się ogromnym powodzeniem i klasyfikowane były wspólnie do nagrody Komendanta Głównego SG. Z radością informujemy, że dwa najwyższe miejsca w tym trójboju zajęli nasi uczniowie, I - Marcel Szmeterowicz, II – Kuba Kujawa. Gratulujemy!

 

Z turystycznym pozdrowieniem

U. Kolada

PRZJDŹ DO GALERII