home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2010/2011 - Czerwiec

03-06-2011 - I Festiwal Piosenki Turystycznej
Dnia 3 czerwca w Pałacu Młodzieży przy Al.Piastów 7 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom tegorocznego Konkursu Piosenki Turystycznej. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów i liceów w Szczecinie. Nagrody przyznawane były w kategorii solistów i duetów oraz zespołów.


W obu tych kategoriach uczniowie naszej szkoły odnieśli duże sukcesy -
I miejsce dla duetu: Julia Kaliszczak, kl.IV b i Paulina Pałczak, kl.V,
III miejsce dla zespołu wokalno - instrumentalnego KSP
.

Wszystkich nagrodzonych przygotowywała, a w czasie eliminacji podtrzymywała na duchu pani Magdalena Trojanowska. Uroczystość wręczenia nagród minęła w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczestników nagrodzono sympatycznymi upominkami. Występy dzieci uświetnił koncert znanego szczecińskiego zespołu "Sklep z Ptasimi Piórami".
PRZJDŹ DO GALERII
13-06-2011 - Zielona Szkoła klasy IVa i VI

13 czerwca 2011 roku klasy IVA i VI pojechały na „Zieloną szkołę” do Łaska. Była to bardzo malutka miejscowość, w której czekało na nas tak wiele niespodzianek. Już pierwszego dnia obok zajęć sportowych była pierwsza niespodzianka – strzelanie z wiatrówki. Podczas zabawy bacznie czuwali nad naszym bezpieczeństwem opiekunowie. Kolejne dni to dalsze niespodzianki – jazda na kładach, strzelanie z łuku, zabawy terenowe, spotkanie z pracownikami lasu czyli panem leśniczym oraz ogniska z wesołymi skeczami i dyskoteka, która niestety przegrała z piękną pogodą i piłką nożną. Trudno było nam rozstawać się , ale niestety nadszedł dzień pożegnania i powrotu do domu. Chyba wszyscy będziemy tęsknić za mile spędzonym czasem.

PRZJDŹ DO GALERII
20-06-2011 - Bal Absolwenta

20 czerwca 2011r. o godz.18.00 w naszej szkole odbył się Bal Absolwenta.

W pierwszej kolejności gospodarze (klasa VI ) zaprosili wszystkich na pokaz artystyczny. Były na nim sceny z życia szkoły, zgadywanie który cień do którego nauczyciela należy, piosenki, krótkie nostalgiczne wspomnienia i podziękowania. Trzeba przyznać, że szóstoklasiści nie tylko pięknie się prezentowali w balowych strojach, ale tez większość z nich wykazała się sporym talentem aktorskim. Prawdziwy zachwyt wśród gości wywołała prezentacja autorstwa pani Marty Siemińskiej. Dotyczyła tego, jak zmieniali się uczniowie przez ostatnich kilka lat.

Po pokazie artystycznym wszyscy udali się do przygotowanych wcześniej kawiarenek, aby się posilić, porozmawiać i pobyć ze sobą. Kto miał dość sił i energii (a było ich wielu) popędził na salę dyskotekową, w której rządził DJ Artur. W miłej atmosferze bal trwał do godz.22-ej, po której przyszło się rozstać, by przygotować się do następnego, ostatniego już dnia w szkole.

 

P.S.

- Życzenia dla Absolwentów: sukcesów i przyjaciół w nowych szkołach!

- Podziękowania: gościom za przyjęcie zaproszenia i zabawę z nami, rodzicom i nauczycielom za pomoc w organizacji balu. A na prezencie od Was o czarnej politurze ze złotymi napisami gra się świetnie. Dziękuję!

PRZJDŹ DO GALERII
22-09-2011 - Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się tradycyjnie Mszą świętą.
Po niej nastąpiło pożegnanie absolwentów szkoły: klasa I b wystąpiła z przedstawieniem zatytułowanym „Gdyby do szkoły chodziły anioły”, a klasa I a z krótką wakacyjną piosenką. Szóstoklasiści stojąc z bukietami w rękach wyśpiewali utwór „Rozstania już pora”.
Pani dyrektor wręczając im świadectwa podziękowała za wspólnie spędzone w szkole lata. Podziękowania otrzymali także rodzice, a wszystko to za trud wychowania dzieci.
W dalszej kolejności podsumowany został miniony szkolny rok (w którym nie brakło osiągnięć uczniów – m.in. aż 10 nagród Prezydenta Miasta! oraz liczne nagrody w konkursach) i wreszcie nadeszła upragniona przez wszystkich chwila... WAKACJE!!!

PRZJDŹ DO GALERII