home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2010/2011 - Wrzesień

28-09-2010 - Wyjazd do Paryża

Nasz szkolny wyjazd do Belgii i Paryża odbył się w dniach od 28 września do 3 października. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od miasta Aachen w Niemczech  ( zdjęcia przed sklepem z piernikami, katedra i ratusz - zdjęcie całej grupy). Następnie nocowaliśmy w Baneaux w Belgii, tam zwiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Ubogich, uczestniczyliśmy we Mszy św., zobaczyliśmy cudowne źródełko Matki Bożej. Kolejnym miejscem naszej wędrówki to Reims i katedra Notre – Dame. Trzeciego dnia już Paryż i piękne widoki z wysokiej, wysokiej wieży Eiffla. Sprawdziliśmy, czy katedra Notre – Dame w Paryżu nadal zachwyca urodą. Uczestniczyliśmy we Mszach św. sanktuarium Cudownego Medalika i Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie jeszcze spotkała nas jedna niespodzianka. Wzięliśmy udział w nabożeństwie, które przypominało wszystkim, że w tym miejscu od 120 lat jest nieustająca adoracja Pana Jezusa w dzień i w nocy. Potem czekał nas rejs statkiem po Sekwanie (każdy podziwiał przepiękne zabytki Paryża) i spacer po ogrodzie Luksemburskim. Podziwialiśmy piękny obraz Mona Lisy, który zobaczyliśmy w Luwrze. Nasz wyjazd zakończyliśmy wspólną, wyjątkową zabawą w Dysneylandzie, każdy chciał być myszką Miki. Marzymy powrócić wiosną, aby zobaczyć Wersal i piękne ogrody wokół pałacu z budzącą się przyrodą.

PRZJDŹ DO GALERII
24-09-2010 - Pasowanie pierwszaków
I w końcu nadszedł ten długo oczekiwany dzień 24 wrzesnia. Klasa Ia i Ib przygotowywały się do niego długo i sumiennie ucząc się wierszyków i piosenek. No i pokazali na co ich stać...

"My uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej uroczyście ślubujemy:
- być pilnymi w nauce i wzorowymi w zachowaniu,
- szanować innych..."

Tak brzmiały słowa obietnicy a pani dyrektor uroczyście pasowała pierwszaków na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Koledzy i koleżanki z klas IV wręczyli na koniec wykonane własnoręcznie "słodkie rożki".
Od tego dnia nasze pierwszaki z dumą przechodzą przez progi szkoły i uczą się pilnie.