home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2010/2011 - Listopad

05-11-2010 - Koncert z okazji Święta Niepodległości

Jak co roku w naszej szkole uczciliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości koncertem pieśni patriotycznej, który odbył się w piątek 5.11.2010 w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej. W uroczystości uczestniczyło spore grono rodziców i dziadków naszych uczniów.

Koncert rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Po nim wysłuchaliśmy wzruszającej interpretacji pieśni "Smoleński las" w wykonaniu uczniów z klasy IVa. Występy poszczególnych klas przeplatane były wierszami recytowanymi przez uczniów klasy V. Usłyszeliśmy następujące pieśni: "Pierwsza kadrowa" - klasa Ia, "Piechota" - klasa IVb, "Serce w plecaku" - klasy V, "Przybyli ułani" - klasy Ib, "Pierwsza brygada" - klasy III, "Gdy w noc wrześniowe" - klasy II, "Warszawskie dzieci" - klasy 0, "Jak długo na Wawelu" - klasy IVa, "Pieśń konfederatów" - klasy VI. Na zakończenie pani dyrektor Dorota Bednarek podziękowała uczestnikom, a każda klasa otrzymała słodki upominek.

Koncert z okazji Święta Niepodległości przyniósł nam moc wzruszeń. Wielu z uczestników, jak i rodziców wychodziło z kościoła nucąc usłyszane przed chwilą melodie.

PRZJDŹ DO GALERII
05-11-2010 - Sukcesy w Turnieju Turystyczno - Krajoznawczym

             Z radością informujemy, że ponownie nasi uczniowie odnoszą sukcesy w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym. Odbył się już I etap eliminacji miejskich, w którym należało wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz odznak krajoznawczych PTTK. W konkursie wzięło udział 20 drużyn i reprezentacja KSP okazała się najlepsza – Hania, Alicja, Szymon (uczniowie VI klasy) zajęli I miejsce. Również startujący w turnieju (z ramienia zaprzyjaźnionego Koła PTTK „Pomorzany”) Marcel, Kuba i Franek (kl.V) spisali się na medal uzyskując III lokatę. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.


12-11-2010 - Przygotowania do turnieju turystycznego

Gdzie znajdziemy pozostałości średniowiecznych fortyfikacji Szczecina? W którym miejscu urodziła się słynna władczyni Rosji caryca Katarzyna II? Na co spogląda ze swojego pomnika Adam Mickiewicz? Gdzie jest Wieża Dzwonów? Na którym budynku leży globus? Czym jest tajemniczy znak Rodła?

 

Z odpowiedzią na te i wiele innych pytań dotyczących naszego miasta nie mają problemu uczniowie startujący w 39 Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym. W piątek, 12 XI odbyły się zajęcia terenowe przygotowujące ich do kolejnego etapu tego konkursu. Na szczęście dżdżysty poranek w żaden sposób nie wpłynął na humor i zapał do pracy uczestników wyprawy.

 

Haniu i Alu, dziękujemy za słodkie niespodzianki!

PRZJDŹ DO GALERII
18-11-2010 - Wyróżnienie za aktywność turystyczną
Dzisiaj Pani dyrektor Dorota Bednarek  z przedstawicielami Koła Turystycznego Michałem i Krzyśkiem z rąk zastępcy prezydenta odebrali wyróżnienie i nagrody książkowe w konkursie na najbardziej aktywną turystycznie szkołę. Gratulujemy szczególnie pani Uli i wszystkim uczestnikom Koła Turystycznego!20-11-2010 - Sukcesy w CECYLIADZIE
Podczas ostatniego tygodnia dało się zauważyć dziwne zjawisko znikających z części zajęć i przerw niektórych uczniów. Równocześnie z jednej z sal dochodziły często bardzo piękne dźwięki muzyki. Jak się później okazało,  znikający uczniowie to nasz szkolny zespół muzyczny, który pod okiem pani Magdy Trojanowskiej ćwiczył przed ważnym występem. Planowali zaprezentować się na VI Trzebiatowskim Festiwalu Pieśni Religijnej CECYLIADA. Potraktowali wyjazd jak ciekawą przygodę i .... odnieśli wielki sukces!

W sobotę 20 listopada na deskach Hali Widowiskowo - Sportowej w Mrzeżynie piosenką "Chwała na wysokości" wywalczyli II miejsce!

Cały zespół oraz pani Magda byli ogromnie zaskoczeni werdyktem jury. Pojechali na festiwal dla przyjemności i pasji śpiewania, nie dla rywalizacji. Myślę, że tę właśnie pasję dostrzeżono i nagrodzono.

W sobotniej imprezie wystąpił zespół w składzie:

1. Agnieszka Wojdyła kl IV
2. Kornelia Goździk kl IV
3. Asia Wysługocka kl IV
4. Julia Kaliszczak kl IV
5. Piotr Hilicki kl IV
6. Wojtek Gronwald kl IV
7. Paulina Pałczak kl V
8. Dominika Piszczoła kl V
9. Dominika Fryza kl V
10. Karina Kijak kl V

Wszystkim artystom i pani Magdzie składamy GRATULACJE!

Wszystkich zainteresowanych anielskimi głosami naszych uczniów zapraszamy na każdą piątkową Mszę Świętą, podczas której można podziwiać talenty muzyczne zespołu w poszerzonym składzie.
 

PRZJDŹ DO GALERII
20-11-2010 - Różaniec na Cmentarzu Centralnym
To był naprawdę piękny spacer!

W sobotę 20 listopada spotkaliśmy się na naszym szczecińskim cmentarzu, aby wspólnie pomodlić się za zmarłych, podziwiać piękno tego miejsca i poznać jego historię.

Nasza pani przewodnik - pani Ula zaprowadziła nas w takie zakątki, o istnieniu których większość z nas nie wiedziała. Od niej usłyszeliśmy też wiele interesujących informacji i ciekawych historii.

Ksiądz Marcin poprowadził wspólny różaniec, na którym modliliśmy się za zmarłych z naszych rodzin, naszych przyjaciół i mieszkańców Szczecina, którzy leżą na tym cmentarzu. Pogoda nam dopisała, a wrażenia pozostaną z nami na zawsze.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli a innych zapraszamy za rok! Dla tych, którzy nie mogli być z nami przedstawiamy kilka zdjęć i opisów w Galerii.
PRZJDŹ DO GALERII