home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2010/2011 - Grudzień

01-12-2010 - Adwentowy dzień skupienia

1 grudnia klasa V i VI pojechała na Adwentowy Dzień Skupienia. Celem naszej wyprawy były Siekierki, Cedynia oraz Chojna.

Pan Marek Mulewski opowiadał o ważnych wydarzeniach historycznych, które miały tam miejsce. Wszyscy wspólnie pomodliliśmy się za zmarłych odmawiając dziesiątkę różańca oraz nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju. Prosiliśmy Ją o pokój w naszych rodzinach, w ojczyźnie oraz na świecie dzwoniąc dzwonem znajdującym się przed sanktuarium. Każdy pragnął swoją intencję ofiarować Matce Bożej Pokoju.

Później jadąc do Chojny mijaliśmy Cedynię. Tam także odbyła się kolejna lekcja historii. Jednak punktem kulminacyjnym naszej wędrówki była - Eucharystia i nauka adwentowa naszego księdza prefekta. Ksiądz Marcin przypomniał nam jak ważne jest dobre przygotowanie naszych serc na narodziny Jezusa i co nam może w tym pomóc.

Po spotkaniu z Panem Jezusem czekała na nas ciepła zupa oraz jeszcze jedna niespodzianka przygotowana przez ks. Marcina - możliwość wejścia na wieżę widokową w kościele, który jest odbudowywany.

Dziękujemy za gościnę księdzu proboszczowi parafii p.w. Świętej Trójcy w Chojnie i mamy nadzieję, że jeszcze tam powrócimy. Był to wspaniały dzień dla naszej duszy, ciała i umysłu. PRZJDŹ DO GALERII
02-12-2010 - Kolejne sukcesy krajoznawcze

Znamy już wyniki kolejnego etapu zmagań o miano najlepszych krajoznawców w Szczecinie (który odbył się w SP 14 na Golęcinie). Ponownie drużyna w składzie Hania, Ala i Szymon (kl. VI) nie dała żadnych szans konkurencji. Zadania, które musieli rozwiązać uczestnicy, dotyczyły Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, i wcale nie były proste. Wielkie brawa należą się również Marcelowi, Kubie i Frankowi (kl.V), którzy zajęli II miejsce. Trud, jaki uczniowie obu drużyn włożyli w przygotowania do turnieju turystyczno-krajoznawczego, pięknie zaowocował dwoma najwyższymi wynikami w mieście... Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki w dalszej części zawodów.

06-12-2010 - Wizyta świętego Mikołaja
6 grudnia swoje imieniny obchodzi jeden z najbardziej popularnych świętych - św. Mikołaj. Skąd pochodzi? Gdzie mieszka? Może w niebie, może na dalekiej północy. Zawsze jednak przybywa na wypełnionych po brzegi prezentami saniach, zaprzężonych w okazałe renifery.


Mikołaj nie zapomniał także i o naszej szkole. Nie był to starszy pan z brzuszkiem, z siwą, długą, brodą, w czerwonym płaszczu i w czapce z białym futerkiem. W tym roku przybył do nas Mikołaj w długiej, złotawej szacie, z pastorałem w ręku i z mitrą na głowie. Chociaż był zmęczony drogą, nie brakowało mu dobrego humoru i uśmiechu. W towarzystwie pięknych aniołów wszystkim uczniom rozdał pyszne lizaki a w klasach czekały na nas prezenty.


 My też mieliśmy dla Mikołaja niespodziankę. Każda klasa zaśpiewała dla niego piękną piosenkę z układem choreograficznym. Nasz występ bardzo mu się podobał, a my byliśmy szczęśliwi. To był fantastyczny dzień!
Och.. Już się nie mogę doczekać następnego spotkania...
PRZJDŹ DO GALERII
17-12-2010 - Kiermasz świąteczny
17 grudnia w piątek zaraz po Mszy św. rozpoczął się w naszej szkole kiermasz świąteczny. Oprócz wielu przepięknych ozdób wykonanych przez rodziców, uczniów i nauczycieli można było zaopatrzyć się w ciekawą książkę, wypić kawkę lub herbatkę przy słodkim poczęstunku. Wśród tłumu gości widać było dzieci z koszyczkiem pierniczków w mikołajkowych czapkach. Byli to uczniowie klasy Ia, którzy prowadzili kwestę na rzecz szczecińskiego hospicjum dla dzieci. Wielkie emocje wzbudziła licytacja zimowego krajobrazu z naszą szkołą autorstwa pana Arkadiusza Gacparskiego. Niewątpliwą atrakcją był fakt, że artysta zaoferował umieszczenie postaci zwycięzcy licytacji na obrazie. Cena pracy pobiła wszelkie szkolne rekordy osiągając wysokość 500 zł.

Dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo w kiermaszu świątecznym. Szczególnie wdzięczni jesteśmy Rodzicom i Dzieciom, którzy zaangażowali się w przygotowanie ozdób świątecznych i pomoc podczas imprezy. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać kwotę 4200zł, które przekazaliśmy na sprzęt audiowizualny i hospicjum dla dzieci.
PRZJDŹ DO GALERII
22-12-2010 - Konkurs na szopkę bożonarodzeniową
Już od początku grudnia mieliśmy okazję oglądać pojawiające się na wystawie na pierwszym piętrze piękne modele szopek bożonarodzeniowych. Przypominały, że święta tuż, tuż i czas zabrać się za realizację postanowień adwentowych. 15 grudnia mogliśmy już podziwiać wszystkie wspaniałe dzieła a było na co popatrzeć.

17 grudnia 2010 roku komisja ( w skład, której wchodziła pani dyrektor Dorota Bednarek, ksiądz prefekt Marcin Duda, pani kierownik świetlicy Urszula Kolada oraz pani Irena Błońska) wyróżniła cztery szopki –

Kornelii Madeły - grupa „O”, Stasia Piotrowskiego - grupa O, Anielki Kowalskiej - klasa IA, Michała Dobosza - klasa II, Amelki Grzesik - grupa „O”.

Należy jednak pochwalić wszystkich wykonawców szopek bożonarodzeniowych, ponieważ każda była wyjątkowa i zasługiwała na pochwałę. Dlatego też składamy gratulacje za wielki wkład pracy:

- Maciejowi, Tomaszowi i Jakubie Kujawom - grupa „O” klasa II, klasa V

- Bartoszowi i Kacprowi Staroniom - grupa „O” i klasa II

- Kasi Pikul - klasa III

- Marcelinie Wajdziak - klasa III

- Karolinie Mazur - klasa II

- Poli Chrzanowskiej - grupa ”O”

- Ernestowi Smołowikowi - klasa IB

- Jakubowi Szewczykowi - klasa IA

- Julii Wasłowicz - klasa IA

Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w konkursie.

PRZJDŹ DO GALERII