home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2011/2012 - Luty

03-02-2012 - Dzień Babci i Dziadka

Dnia 3 lutego 2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Program artystyczny przygotowały tradycyjnie klasy zerowe. W tym roku były to dwie klasy 0 A i 0 B pod kierunkiem p. Elżbiety Augustyniuk-Patryn i p. Pauliny Ryhanycz. Uroczystość miała miejsce w Kościele przy naszej szkole i rozpoczęła się Mszą św. W intencji Babć i Dziadków. Po Mszy nasze 5 i 6-latki prezentowały swoje umiejętności wzruszając do łez swoich bliskich. Pani Ela podziękowała wszystkim obecnym Gościom za ich serce i trud wkładany w proces wychowania wnuków oraz uczciła pamięć tych, którzy już odeszli – dedykując im specjalny wiersz. Na zakończenie wszyscy uczniowie odśpiewali życzenia i wręczyli upominki swoim Babciom i Dziadkom.

PRZJDŹ DO GALERII
09-02-2012 - Wizyta polarnika

W czwartek  odwiedził nas pan dr hab Arkadiusz Nędzarek, który dwukrotnie uczestniczył w wyprawie antarktycznej. W jednej z nich był nawet kierownikiem. Przebywał w Polskiej Stacji Arctowskiego.

Pan Arek opowiadał nam jak wygląda życie w tamtych odległych zimnych zakątkach świata. Oglądaliśmy zdjęcia i eksponaty.

Udało nam się dotknąć kawałek skały wulkanicznej, skorupy jeżowca, harpun do polowania na rekiny, zęby foki, odcisk liścia. Trzymaliśmy w ręku jajo i pióro pingwina Adeli.

Było ciekawie, każdy chciałby przenieść się choć na chwilę w tamte miejsca.

PRZJDŹ DO GALERII
11-02-2012 - Halowy Turniej Piłki Nożnej "Dzikich Drużyn"
DNIA 11 LUTEGO 2012 ROKU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 ODBYŁ SIĘ XII HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „DZIKICH DRUŻYN” O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY OSIEDLA POMORZANY.

W TURNIEJU TYM WYSTARTOWAŁO 12 DRUŻYN, W TYM REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY, KTÓRE ZOSTAŁY PODZIELONE NA 3 GRUPY ROZGRYWKOWE. PO EMOCJONUJĄCYCH MECZACH GRUPOWYCH, DRUŻYNA KSP AWANSOWAŁA DO PÓŁFINAŁU. MECZ O TRZECIE MIEJSCE BYŁ BARDZO ZACIĘTY I DOPIERO RZUTY KARNE ZADECYDOWAŁY, ŻE UPLASOWALIŚMY SIĘ NA III MIEJSCU.

SKŁAD REPREZENTACJI KSP: JAN POŻARYCKI, MACIEJ MAJEWSKI, SZYMON WARDZIŃSKI, ANTEK WARDZIŃSKI, PIOTR HILICKI, ALEKS KANDYBA, JAKUB WIERTELAK, OPIEKUN- ADRIANA KRÓL.

PRZJDŹ DO GALERII
16-02-2012 - Bal karnawałowy


Ach co to był za bal!

„Tańczące słonie, beztroskie Maje,

czułe potwory, piękne rusałki

- żywe obrazy z dziecięcej bajki”...

Tegoroczny bal karnawałowy odbył się w Bajdocji – krainie, która zaprosiła wszystkich bohaterów bajek i baśni małego i dużego ekranu. Parada postaci, w niezwykle odświętnych strojach, wprawiła w zachwyt niejednego. Wesołe rytmy, rodem z karnawałowego RIO, sprawiły, że nogi same rwały się do tańca. Na koniec - parada głosów, które umilały chwile odpoczynku, bowiem finałem był festiwal piosenki karaoke. I wszyscy staliśmy się na chwilę dziećmi…

A dla tych, którzy wyrośli już z porteczek Piotrusia Pana, odbyła się dyskoteka, na romantyczną nutę… Skrywane pod maskami twarze i falujące w rytm współczesnych przebojów ciała wypełniły przestrzeń Bajdocji zasnutą delikatnym mrokiem. Kto nie wierzy może sprawdzić w zakładce Galeria. 

 

PRZJDŹ DO GALERII
17-02-2012 - Finał konkursu „Szczecin – moja mała ojczyzna”


Wszyscy finaliści eliminacji szkolnych czekali na ten dzień z niecierpliwością. To już bowiem wyższy, międzyszkolny etap naszego konkursu. Przystąpiła do niego wspólnie „złota dziesiątka” z Katolickiej SP im. Świętej Rodziny wraz z dziesięcioma najlepszymi zawodnikami zaprzyjaźnionej KSP im. Jana Pawła II z Podjuch.

Początkowo uczniowie musieli zmierzyć się z pisemnym testem, po którym nastąpił ścisły finał z udziałem publiczności. Tu już należało odnaleźć się wśród wielu ważnych wydarzeń, miejsc, postaci. Wyższy poziom, większe emocje… Od kiedy mieszkańcy Szczecina są katolikami? Co w naszym mieście robiła polska królewna Anna Jagiellonka? Jaki zabytek stoi przy Placu Hołdu Pruskiego? Okazało się, że odpowiedź na te i wiele innych pytań nie sprawiła zawodnikom większego problemu.

W kategorii starszej najlepszy okazał się Maciek Czechowski (kl. IV), wśród młodszych I miejsce zajęła Emilka Jońca z Podjuch. Jednak wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom II i III etapu. Gratulujemy bardzo wysokiego poziomu wiedzy!!! Mamy nadzieję, że zaciekawiły Was dzieje naszego miasta i zechcecie dowiedzieć się jeszcze więcej…

Zatem do zobaczenia w przyszłym roku na czwartej edycji konkursu.

PRZJDŹ DO GALERII
27-02-2012 - Finał Iskierki Radości


MAM ISKRĘ!

Pod takim tytułem odbyła się w poniedziałek 27 lutego 2012 roku w Teatrze Współczesnym Wielka Gala Finałowa ISKIERKI RADOŚCI. Zaproszonym gościom oraz szkołom uczestniczącym w akcji rozdano dyplomy oraz statuetki "ISKRY 2011". W rolę prowadzących, znanych skądinąd z telewizyjnego show "Mam Talent", wcielili się uczniowie XVIII LO: Adrian Rogowski vel Szymon Hołownia oraz Łukasz Ziajko vel Marcin Prokop.
A jeśli Gala, to nie mogło również zabraknąć gwiazd. Dla wolontariuszy Iskierki Radości swój program artystyczny zaprezentowali:
- Monika Załoga i Karolina Wołyńska
- High Definition Dance Studio na czele z Michałem Pawłowskim
- Michał Grobelny
- Ognisko Baletowe        Podarowali Iskierki

Za największe zaangażowanie, hojność i serce nagrodzono w poniedziałek tych, którzy aktywnie włączyli się w akcję charytatywną "Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości". Podczas finału nagrody odbierały szczecińskie szkoły, darczyńcy, politycy i urzędnicy.

Przez ponad dwa miesiące uczniowie szczecińskich szkół organizowali rozmaite akcje i wydarzenia, w czasie których zbierali pieniądze, artykuły papiernicze i środki czystości dla swoich szkolnych kolegów. W 11 edycję „Iskierki Radości" włączyło się 50 placówek oświatowych Szczecina. Głównym organizatorem był Zespół Szkół nr 5. Finał akcji odbył się w poniedziałek Teatrze Współczesnym. Statuetki "Iskier" za szczególny wkład w akcję odebrały: XVIII Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 41, Szkoła Podstawowa nr 61, Szkoła Podstawowa nr 35 i Szkoła Podstawowa nr 74. Organizatorzy akcji docenili także szkoły, które włączyły się w "Iskierkę" ale zebrane przez siebie dary przekazały szkołom, w których są bardziej potrzebujący uczniowie. Byli to: Katolicka Szkoła Podstawowa, SP 5, SP 47, SP 12, Gimnazjum nr 34, ZSO nr 5 i Zespół Szkół Sportowych.

- Tej akcji nie byłoby bez młodych ludzi i nauczycieli którzy ich wspierali - powiedział dyrektor ZS nr 5 Mirosław Żylik. - nie byłoby jej także bez wsparcia dyrektor Wydziału Oświaty Elżbiety Masojć i posłanki Renaty Zaremby.

Obie panie otrzymały od organizatorów statuetki "Super Iskier" i obiecały dalej wspierać te szczytne idee.

W 11 edycji Iskierki zebrano ponad 20 tys. zł, ponad 4,7 tys. sztuk środków czystości, ponad 7,1 tys. artykułów papierniczych. Teraz organizatorzy akcji przekażą je najbardziej potrzebującym uczniom Szczecina.

- Nasza szkoła przez cały czas trwania akcji organizowała "Słodkie dni", czyli kiermasze ciast, "Kolorowe dni" ze zbiórką artykułów papierniczych, "Pachnące dni" ze zbiórką środków czystości i "Eko dni" ze zbiórką zakrętek - wymienia Antonia Janczak z IX LO. - Najwięcej bo aż 800 zł zebraliśmy ze sprzedaży ciast.

Karolina Ciepłowska, przewodnicząca samorządu szkolnego IX LO dodała, że w szkole trzeba trochę "Iskierkę" rozpropagować i uczniowie chętnie się w nią włączają.

Zdaniem nauczycieli ogromną wartością tej akcji jest fakt, że jest ona szczecińska. Uczy już najmłodszych uczniów jak działać wspólnie i poświęcać swój czas dla innych. - Cieszy nas, że z roku na rok coraz więcej szkół włącza się w tę akcję i bite są kolejne rekordy zbiórek i aukcji - powiedziała Kinga Maciaszczyk, koordynator "Iskierki".

Elżbieta KUBERAPRZJDŹ DO GALERII