home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2011/2012 - Kwiecień

02-04-2012 - Rekolekcje klas młodszych
2 kwietnia 2012 roku w naszej szkole odbyły się rekolekcje klas młodszych. Uczestniczyły w nich uczniowie z klas 0-3. Podczas spotkania poznawali znaki, które pomagają kroczyć im za Jezusem. Podczas ćwiczeń duszy śpiewali razem z księdzem Marcinem piosenki oraz słuchali opowiadań. Bardzo przejęte,wsłuchane były nasze zeróweczki uczestniczące po raz pierwszy w "takich lekcjach dla duszy". Największym zaskoczeniem dla wszystkich było, gdy ksiądz Marcin pokazał jak zniewala nas grzech, jak nie pozwala nam poruszać się. Obrazem tego był sznurek związujący Michała z klasy trzeciej. Wszystkie dzieci wykonywały prace plastyczne, które przedstawiały znaki, przeszkadzające, utrudniające w wędrowaniu z Panem Jezusem. Rekolekcje zakończyliśmy wspólnym spotkaniem z Jezusem podczas Mszy Świętej.

Tradycyjnie, w okresie Wielkiego Postu, odbyły się w naszej szkole jednodniowe Rekolekcje Wielkopostne dla klas młodszych. Tematem tegorocznego spotkania, które przebiegało w atmosferze skupienia i radości, był Dekalog. Rekolekcje poprowadził ksiądz prefekt – Marcin Duda. Nauki i zajęcia rekolekcyjne były prowadzone na terenie szkoły (na sali gimnastycznej i w klasach). Dzięki tym rekolekcjom, dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat Dekalogu, nie tylko w dosłownym brzmieniu każdego z przykazań. Dzięki Słowu Bożemu głoszonemu przez księdza Marcina, dzieci rozważały sens Dziesięciu Przykazań i znalazły odpowiedź na pytanie, co należy zmienić w swoim życiu. Dzieci dowiedziały się, że przykazania Boże mają szczególne znaczenie dla chrześcijan, ponieważ są uznawane za najważniejsze nakazy Boga, a ich przestrzeganie jest podstawowym warunkiem utrzymania żywej wspólnoty pomiędzy Panem Bogiem i Jego Ludem. Przekaz w formie Słowa Bożego był wzmocniony radosnym śpiewem pieśni wielkopostnych oraz zajęciami plastycznymi, z których powstała piękna wystawa. Trzecioklasiści mogli przystąpić do sakramentu spowiedzi. Rekolekcje zakończyły się nabożeństwem. Kierujemy słowa podziękowania za ten Święty Czas, za wspólnotę, za radość bycia ze sobą i przede wszystkim za wiedzę na temat najważniejszych spraw.


PRZJDŹ DO GALERII
19-04-2012 - Mamy wiedzę o Szczecinie


 

Wzorem ubiegłych lat skorzystaliśmy z zaproszenia Szkoły Podstawowej nr 51 przy ul. Jodłowej 21 w Szczecinie do wzięcia udziału w Miejskim Konkursie „Szczecin, wczoraj i dziś”. To już XI edycja zmagań uczniów szczecińskich szkół podstawowych o miano najlepszego znawcy Grodu Gryfa.

Zgodnie z nazwą konkursu należało wykazać się szeroką znajomością historii miasta, ale także jego „dzisiaj” (ważne wydarzenia, imprezy kulturalne, inwestycje, itp.). Tradycyjnie sprawdzano umiejętność rozpoznawania obiektów na zdjęciach (tym razem ze szczególnym naciskiem na zegary i fontanny).

Naszą szkołę godnie reprezentowali Konrad Szymański i Maciej Czechowski. Miło mi donieść, że obaj uczniowie pomyślnie przeszli przez „sito eliminacji” w postaci pisemnego testu i zakwalifikowali się do finału. Końcowe osiągnięcia? Bardzo zadowalające…Konrad zajął VII miejsce a Maciej, choć jest dopiero uczniem IV klasy, stanął na podium plasując się na III miejscu. Gratulujemy!


27-04-2012 - Akademia poświęcona Konstytucji 3 - go Maja

27 kwietnia 2012 roku w naszej placówce odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy Świętej wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie mieliśmy przyjemność obejrzeć część artystyczną poświęconą temu ważnemu Świętu Narodowemu, którą przygotowali uczniowie klas I – VI pod kierownictwem p. Marka Mulewskiego i p. Magdaleny Trojanowskiej. Uczniowie w obrazowy sposób przedstawili wszystkim obecnym podłoże historyczne powstania Konstytucji, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, poświęcone Konstytucji oraz naszej Ojczyźnie – Polsce.

PRZJDŹ DO GALERII