home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2011/2012 - Lipiec

16-07-2012 - PÓŁKOLONIE LETNIE DLA DZIECI KSP


W terminie 16.07.-27.07.2012 r. odbyły się w naszej szkole półkolonie letnie dla dzieci klas 0-III. Tematem przewodnim półkolonii był Szczecin i okolice- ,,Z muzą na Ty”.

Dzieci twórczo i aktywnie spędziły czas, uczestnicząc w grach i zabawach na świeżym powietrzu, rozgrywkach sportowych, zajęciach umuzykalniających i tanecznych. Uczestnicy półkolonii świetnie się bawili, a przy okazji rozwijali swoje umiejętności i zdobyli wiedzę podczas interesujących wycieczek, m.in. do Zamku Książąt Pomorskich, na wieżę widokową do Muzeum Narodowego w Szczecinie, w trakcie zajęć zorganizowanych w Planetarium, podczas rejsu promem po Odrze, dowiedzieli się na czym polega praca dziennikarza w Radiu Szczecin, byli nawet świadkami audycji radiowej na żywo i spotkali się z Olimpijczykiem, który biegł w tym roku ze zniczem olimpijskim. Dzieci miały okazję dotknąć prawdziwy znicz olimpijski. Miały możliwość wypocząć na łonie natury podczas spaceru w Parku Kasprowicza i leśnego wędrowania zakończonego ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Złożyliśmy również wizytę w kinie i przeżyliśmy nowe przygody z Sidem Leniwcem i jego przyjaciółmi (,,Epoka lodowcowa 4, Wędrówka kontynentów”).

Uczestnicy półkolonii kreatywnie wykorzystywali dziecięcą wyobraźnię podczas zajęć plastycznych oraz teatralnych. Mamy nadzieję, że zaplanowane przez nas zajęcia pozwoliły im odkryć nowe pasje. Warto dodać, że dzieci były bardzo zadowolone, czego dowodem była ich niechęć powrotu do rodzinnych domów J Rodzice sugerowali, żeby panie wychowawczynie pracowały całą dobę. Dziękujemy za wspólnie spędzony wakacyjny czas.

PRZJDŹ DO GALERII