home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2011/2012 - Listopad

04-11-2011 - Koncert „Bajki z mchu i paproci”

… I znów zrobiło się bajkowo i muzycznie ... Tym razem dzieci z młodszych klas miały okazję wysłuchać opowieści o małym chłopcu, który zgubił się rodzicom, poznać jego liczne przygody. Prowadzący umiejętnie budował nastrój za pomocą słów i gestów, wciągając do zabawy dzieci., a co jakiś czas wcielał się nawet w postać tygrysa. Całości oczywiście dopełniła muzyka, bez której koncert nie byłby koncertem – zabrzmiała gitara akustyczna, fletnia Pana oraz flet quena. Można się było zasłuchać...

PRZJDŹ DO GALERII
18-11-2011 - Koncert z okazji Święta Niepodległości

11 listopada przypadała 93. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości, to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Aby upamiętnić dzień, w którym Polska odrodziła się po 123 latach niewoli, uczestniczyliśmy w Koncercie Pieśni Patriotycznych, w których jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu.

Koncert został przygotowany przez uczniów i pracowników naszej szkoły. Nie zapominamy również o rodzicach, którzy zawsze wspierają nas w każdym przedsięwzięciu. Uczniowie każdej klasy zaśpiewali wybraną pieśń o ojczyźnie. Wystąpienia były fascynujące. Mimo tak młodego wieku, społeczność uczniowska wykazała się dojrzałym podejściem do postawionego przed nimi zadania. Zdawali sobie sprawę z powagi tego święta.

Mieliśmy również przyjemność zobaczyć i usłyszeć najmłodszych członków naszej szkolnej rodziny- przedstawicieli zerówek. To było ich pierwsze publiczne wystąpienie, które zapoczątkowało ich drogę do sukcesu.

Chcąc przypomnieć i przybliżyć wszystkim obecnym historię naszej Ojczyzny, zadbaliśmy o przygotowanie i wkomponowanie w przebieg uroczystości, krótkiej lekcji historii w teatralnej oprawie. W rolę historycznych postaci oraz recytatorów deklamujących poezję patriotyczną, wcielili się członkowie szkolnego koła teatralnego. Największą niespodzianką było wystąpienie w roli gen. Józefa Piłsudskiego, nauczyciela historii, Pana Marka Mulewskiego.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów, pracowników i rodziców, byliśmy świadkami pięknego widowiska, które nie tylko uradowało nasze serca, ale również zmusiło do refleksji i zadumy nad czasem minionym.

Składamy hołd tym wszystkim, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju.

PRZJDŹ DO GALERII
19-11-2011 - Inauguracja "Iskierki Radości" - 19.11.2011
Dnia 19 listopada w Centrum Handlowym "Galaxy" odbyła się uroczysta inauguracja 11 edycji 'Iskierki Radości". Tego dnia nasza szkoła otrzymała honorowy tytuł ISKRA MEGACORA. Uczniowie zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym, który został doceniony i zauważony przez naszą prasę.

W szkole rozpoczęła się akcja "Iskierkowych Dni". Od 5 do 10 GRUDNIA trwał "PACHNĄCY TYDZIEŃ". Do specjalnego kosza na korytarzu szkolnym zbieraliśmy wszelkiego rodzaju kosmetyki i środki czystości. Wszystkim darczyńcom z gorącymi sercami serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję!


Oto, co na temat tegorocznej inauguracji "Iskierki" opublikował "Kurier Szczeciński":

Rusza Iskierka Radości

W sobotę (19 bm.) odbędzie się inauguracja tegorocznej edycji akcji charytatywnej „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości". Dochód ze zbiórki pieniężnej, licytacji unikatowych i wartościowych przedmiotów oraz z loterii fantowej wesprze najbardziej potrzebujące dzieci Szczecina, m.in. podopiecznych hospicjum oraz domy samotnej matki. Uroczyste rozpoczęcie akcji zaplanowano w Centrum Handlowym Galaxy o godz. 11. Nasza redakcja objęła patronatem prasowym tegoroczną edycję Iskierki Radości.

Aż do godz. 18 w Galaxy będą się odbywać licytacje (np. piłek i koszulek z autografami sportowców, olimpijczyków, reprezentantów Polski), występy artystyczne, loteria fantowa, malowanie twarzy, kiermasz rękodzielnictwa, malowanie bombek przy scenie, sprzedaż pamiątkowych kubków iskierkowych. Jak obiecują organizatorzy, licytacje będą prowadzić będą znane osobistości Szczecina. Podczas inauguracji imprezy zostaną wręczone nagrody specjalne pn. Iskry Megacora 2010. Otrzymają je: Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. Obie te szkoły zrezygnowały z przyznanej im kwoty z funduszy iskierkowych na rzecz innych placówek, by pomóc potrzebującym dzieciom.

Obecnie do akcji włączyło się już 50 placówek oświatowych. Zakończenie tegorocznej zaplanowano na 29 lutego przyszłego roku. W ciągu trzech najbliższych miesięcy w szkołach będą trwały tematyczne tygodnie. I tak, w Zespole Szkół nr 5 będą to: „Słodkie dni", „Dni ciepła rodzinnego", „Eko-dni", „Kolorowe dni", „Pachnące dni".

Pomysł akcji narodził się dwanaście lat temu lat temu wśród uczennic III klasy o profilu socjalnym I Liceum Technicznego w Zespole Szkół nr 5. W następnym roku uczniowie i grono pedagogiczne ZS nr 5 zorganizowali tę akcję już pod znaną dziś nazwą. Obecnie obowiązki koordynatora akcji sprawuje nauczycielka Kinga Maciaszczyk, wspierana przez zespół zaangażowanych w akcję nauczycieli i uczniów tworzących tzw. Grupę Iskierkową. Więcej informacji na stronie: www.iskierkaradosci.pl.

gapinska@kurier.szczecin.pl
PRZJDŹ DO GALERII
20-11-2011 - Listopadowe wędrówki


W piękny niedzielny poranek zebraliśmy się sporą gromadką by wyruszyć na kolejną pieszą wycieczkę. Szczególnie serdecznie powitaliśmy osoby, które pierwszy raz zdecydowały się na taką formę spędzania czasu wolnego.

Pogoda wymarzona, więc plany turystyczne na ten dzień były ambitne, ale życie zweryfikowało i przebieg trasy, i jej długość. Kto był, ten wie, jakie przygody sprawiły, że zamiast przy Wieży Bismarcka skończyliśmy na Gubałówce. Pomimo niespodzianek uczestnicy rajdu zgodnie twierdzą, że „fajnie było”. Zatem do następnego razu…PRZJDŹ DO GALERII