home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2011/2012 - Grudzień

01-12-2011 - Adwentowy dzień skupienia
Zaczęło się od tego, że czekaliśmy na autokar. Gdy już przyjechał wszyscy się pchali do niego i nie można było przez ten tłum przejść, ale na szczęście jakoś się udało. Gdy już wszyscy byli na miejscu to odmówiliśmy pacierz.

Dojechaliśmy do Wolina, a tam na nas już czekał ksiądz proboszcz, który oprowadził nas po kościele. Opowiadał dużo ciekawych rzeczy. Następnie pojechaliśmy do Kamienia Pomorskiego. Na początku czekaliśmy dwadzieścia minut, aby ktoś nam otworzył drzwi kościoła. Doczekaliśmy się - wreszcie przyszła siostra zakonna i weszliśmy do środka. Ksiądz Marcin odprawił Mszę świętą na której wspólnie z Anią śpiewałyśmy psalm.

Po Eucharystii przyszedł pan przewodnik i zwiedzaliśmy starą katedrę. Później poszliśmy do Pałacu Biskupów gdzie opowiadał nam historię różnych kamieni oraz Kamienia Pomorskiego. Było tam mnóstwo obrazów. Na starej plebani ksiądz proboszcz poczęstował nas ciepłą herbatką oraz pączkiem.

Wracaliśmy dwie godziny do Szczecina i wróciliśmy szczęśliwie pod szkołę. Tata przyjechał po mnie około 15.40 i pojechaliśmy do domu. Cieszę się, że tam pojechałam, ponieważ przybliżyłam się bardziej do Pana Boga. 
Joanna WysługockaWcześnie rano zebraliśmy się przed Szkołą Błękitną oczekując na autokar. Kiedy ruszyliśmy modliliśmy się i rozmawialiśmy ze sobą. Zatrzymaliśmy się w M,C Donaldzie, żeby skorzystać z toalety, zjeść coś i wypić.

Następny przystanek znajdował się na wyspie Wolin. Modliliśmy się w zabytkowym kościele, a oprowadził nas po nim ksiądz proboszcz. Następnie usiedliśmy na miękkich siedzeniach autokaru i pojechaliśmy do Kamienia Pomorskiego.

Na miejscu uczestniczyliśmy w Mszy świętej w kolejnym bardzo starym kościele. Po Mszy pan przewodnik oprowadził nas po świątyni oraz zaprowadził na poczęstunek - herbatę i pączki, a w muzeum omawiał z nami zabytki. Po wszystkich atrakcjach podziękowaliśmy przewodnikowi i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Na wycieczce było świetnie. Było wiele atrakcji i każdy wrócił do domu pełen wrażeń i w doskonałym nastroju. Bardzo mi się podobało! Ten dzień dostarczył nam nie tylko wiele atrakcji, ale także sporo zadumy i refleksji przygotowując się do Bożego Narodzenia.
Ania Dębniak
Wczoraj byliśmy na Adwentowym Dniu Skupienia. Było wtedy bardzo ciekawie. Byliśmy w Wolinie oraz Kamieniu Pomorskim. W katedrze Wolińskiej ksiądz proboszcz opowiadał nam bardzo interesująco o dziejach tego kościoła. Później pojechaliśmy do Kamienia Pomorskiego gdzie odbyła się krótka Msza święta w katedrze.

Następnie pan przewodnik ciekawie opowiadał nam o różnych  zakątkach, zabytkach tej katedry. Po zwiedzeniu kościoła poszliśmy na ciepłą herbatkę i pączki.

Po ciepłym posiłku dotarliśmy do Ratusza Miejskiego w Kamieniu Pomorskim. Wtedy poznaliśmy dzieje kościoła i okolic Kamienia Pomorskiego. Pan przewodnik pokazał nam też różne rzeczy - zabytki (kamienie), które ocalały po II wojnie światowej. Gdy wróciliśmy byłam bardzo zadowolona.
 Zuzanna Kaczmarczyk

PRZJDŹ DO GALERII
06-12-2011 - Wizyta Mikołaja

6 grudnia, wszyscy uczniowie wypatrywali z niecierpliwością na szkolnych korytarzach długo oczekiwanego gościa. Był nim Święty Mikołaj. Dzieci miały nadzieję, że odczytał ich listy z prośbami o wymarzony prezent. W tym roku były wyjątkowo grzeczne, więc Święty Mikołaj zagościł u nas, aby podarować im prezenty.

W rozdawaniu niespodzianek była niezbędna pomoc wychowawców klas, którzy potwierdzali Mikołajowi, że dzieci na nie zasłużyły. Mikołaj okazał się niedowiarkiem i postanowił sam sprawdzić, czy żadnemu dziecku i wychowawcy nie wyrosły na głowie różki. Na szczęście u nikogo nie zostały wykryte i wszyscy otrzymali upominki.

Mamy nadzieję, że Mikołaj nie zapomni o nas w przyszłym roku i stanie u wrót naszej szkoły z wielkim worem prezentów, na które oczywiście wszyscy zasłużą.

PRZJDŹ DO GALERII
15-12-2011 - Sprawdzamy naszą wiedzę o Szczecinie


Żyjemy na co dzień w Szczecinie i jego okolicach, ale czy znamy historię Grodu Gryfa? Czy potrafimy wskazać i nazwać ciekawe miejsca? Aby nie było z tym problemu, organizujemy Międzyszkolny Konkurs „Szczecin - moja mała ojczyzna”. To już trzecia edycja konkursu. Dziś odbyły się eliminacje szkolne, w których wzięli udział wszyscy uczniowie z klas I-VI. Pytania nie były proste a mimo to znalazły się osoby, które poradziły sobie wręcz rewelacyjnie.

Szczególne gratulacje składamy klasie szóstej i trzeciej. Wśród starszych uczniów najlepsze rezultaty osiągnęli: Kuba Kujawa (kl.VI), Marcel Szmeterowicz (VI), Franek Lenkiewicz (VI), Maciek Czechowski (IV) i Konrad Szymański (VI). W młodszej kategorii wiekowej prym wiodły dziewczęta: Asia Patryn (kl.III), Ewa Sulisz (III), Aniela Gacparska (III), Magda Milewska (III) i Amelka Dąbrowska (IIa).

Wymienione osoby będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 17 lutego. Powodzenia J

16-12-2011 - Kiermasz świąteczny
Jedną z tradycji naszej szkoły jest organizowany każdego roku kiermasz świąteczny. W tym roku odbył się on 16 grudnia. Symbolem tegorocznego kiermaszu była postać Anioła- najlepszego przyjaciela i stróża. Przygotowaliśmy dla wszystkich gości mnóstwo atrakcji. Kawiarenka ,,Pod Aniołem” kusiła przybyszów zapachem ciast, pierników, ciasteczek z życzeniami oraz innych potraw świątecznych, sporządzonych przez uczniów i ich rodziców oraz pracowników szkoły.

Podczas delektowania się smakiem tych wszystkich smakołyków, mieliśmy przyjemność wysłuchać Koncertu Muzycznych Talentów. Głównymi wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele, ale wszyscy goście przyłączyli się do śpiewu. Każdy miał możliwość wykupienia losu na loterii fantowej i wylosowania dla siebie upominku w postaci zabawki, gry, puzzli itp. Fanty na loterię były przekazane przez uczniów naszej szkoły. Na kiermaszowych stoiskach mogliśmy podziwiać i zakupić piękne stroiki, choinki, wieńce adwentowe, ozdoby, aniołki, bombki, kartki świąteczne, biżuterię. Uczniowie i ich rodzice oraz pracownicy szkoły włożyli wiele pracy i serca we własnoręczne wykonanie całego kiermaszowego asortymentu.

Po korytarzach szkoły wędrował ,,orszak anielski”. W postaci aniołków wcielili się najmłodsi uczniowie- grupa pięciolatków na czele z wychowawczynią. W koszyczku każdego ,,aniołka” znajdowały się świąteczne pierniczki. Dzieci częstowały gości słodkościami, a zebrane przez nich pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie hospicjum dla dzieci. Odbyła się licytacja ,,Domku z piernika”, którą wygrała p. Goździk.

Kiermasz świąteczny każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły
i ich rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości oraz tym, którzy zechcieli nas w tym dniu odwiedzić. Pieniądze, które zebraliśmy dzięki Państwa dobroci i hojności, zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych oraz na wsparcie hospicjum dla dzieci.

 Zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

PRZJDŹ DO GALERII
22-12-2011 - Jasełka klasy I

Jasełka

Od początku grudnia z sali klasy pierwszej słychać było często odgłosy recytowanych tekstów, śpiew kolęd, mimo, że był to dopiero okres Adwentu. Tylko wtajemniczeni wiedzieli, że to pierwszaki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia przez organizowanie jasełek.

W tym tradycyjnym bożonarodzeniowym przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie: Maja i Michał D. odgrywali role Marii i Józefa, trzema królami byli Tomek, Antoś i Andrzej, w pastuszków wcielili się Pola, dwóch Stasiów, Michał B., Jarek i Franek, a aniołów Emilka, Weronika, Dominika, Ola, Amelka i Kornelka. Przedstawienie rozpoczęły trzy Gwiazdki, czyli Zuzia, Vaneska i Agnieszka.

Przygotowanie jasełek sprawiło wszystkim wiele radości, a liczne próby nie stanowiły żadnego problemu. Wpłynął na to na pewno fakt, że już w czasie Adwentu można było ćwiczyć śpiewanie kolęd, co zawsze sprawia ogromna frajdę.

Do przygotowań włączyli się również rodzice, przygotowują piękne stroje dla młodych aktorów.

Rezultat kilkutygodniowej pracy jako pierwsi obejrzeli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli obie zerówki, w dniu wigilii klasowych, a po świętach klasy drugie i trzecia.

Jednak najważniejszym występem dla młodych aktorów okazało się przedstawienie jasełek na wspólnym klasowym kolędowaniu klasy pierwszej, w którym licznie uczestniczyli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie uczniów. Występ wzbudził entuzjastyczne przyjęcie widzów. Uroczystość wzbogaciły występy dzieci z rodzicami i wspólne śpiewanie kolęd przy dźwiękach gitary. Wszyscy mogli również raczyć się smakołykami, których było w obfitości. Czuliśmy się, jakby święta Bożego Narodzenia nadal trwały.

I o to właśnie chodziło…

PRZJDŹ DO GALERII