home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2012/2013 - Styczeń

28-01-2013 - Półkolonie zimowe
   
 ,,Mamo za szybko po mnie przyszłaś!”- tak właśnie mówili uczestnicy półkolonii, gdy o 15.30 byli odbierani przez swoich rodziców. Jak widać, ferie spędzone w murach szkoły, to czysta przyjemność. A atrakcji było mnóstwo.     


Naszą podróż rozpoczęliśmy od obejrzenia seansu filmowego w kinie. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Techniki i Komunikacji. Mieliśmy okazję usiąść w najstarszych szczecińskich tramwajach. Po obejrzeniu wszystkich eksponatów, mogliśmy poeksperymentować w Eurece Ruchu.     

W Pleciudze przeżyliśmy niezapomniane przygody z pewnym żołnierzykiem, który był w posiadaniu czarodziejskiego krzesiwa.     

Przed wyjściem do znanego w Szczecinie Eksperymentarium Eureki, postanowiliśmy przeprowadzić w szkole kilka ciekawych doświadczeń i przekonać się o zasadności istnienia praw fizyki. W eksperymentarium włosy stanęły nam dęba od natłoku zdobytej tam wiedzy oraz dosłownie, gdy staliśmy się przewodnikami prądu. Obserwowaliśmy efekt rozszczepienia światła, rozstąpienia się wody, kręciliśmy się wbrew naszej woli z kołem rowerowym w dłoniach, a żeby tego było mało, zamieniono miejscami nasze ręce, a z palców strzelały nam iskry. Oj działo się , działo!    

Na zakończenie półkolonii każdy uczestnik otrzymał dyplom gratulacyjny oraz drobny upominek. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
PRZJDŹ DO GALERII
24-01-2013 - Podróż karnawałowa "W poszukiwaniu własnej wyspy".
24 STYCZNIA W CZWARTEK UCZNIOWIE KLAS 0 - 3 UDALI SIĘ W PODRÓŻ KARNAWAŁOWĄ W POSZUKIWANIU WŁASNEJ WYSPY.
Ubrani w wielobarwne stroje  wędrowali w takt muzyki po wielu krajach.Byli między innymi we Francji, Włoszech, Danii. Spotkali się tam z bohaterami ulubionych bajek i baśni. Rozwiązywali zagadki, uczyli się powitalnych słów w różnych językach.Tańczyli a nawet śpiewali. Uczestniczyli też  w różnych  konkursach.Wszystko to odbywało się w formie zabawy.Mamy nadzieję, że wspomnienia z tego balu- podróży zostaną na długo w ich pamięci.

„Karnawałowe szaleństwo 2013”   
Czwartek 24 stycznia był fantastyczny! Tego dnia mieliśmy w szkole bal karnawałowy, a właściwie trzy bale, bo zabawę podzielono na grupy -  najpierw klasy 0 i 1, potem klasy 2-3, a na koniec  klasy starsze, czyli 4-6.  Młodsi wyruszyli w taneczną podróż dookoła świata, a ich zadaniem było „Poszukiwanie własnej wyspy”. Wszyscy przebrali się kolorowo i  świetnie się bawili. Jednak ja chcę opowiedzieć o szałowej dyskotece klas starszych. Królowały na niej najpopularniejsze przeboje 2012 roku. Były również świetne konkursy - wrzucanie  grochu  do kubka przy pomocy tylko jednej ręki, zespołowa  bitwa na papierowe kulki (dziewczyny kontra chłopaki), a potem konkurs na najszybsze ich sprzątanie. Największe emocje wzbudziło picie soku przez smoczek i naciąganie nitki z cukierkiem  na patyczek. Nagrodami były pyszne cukierki! Dyskoteka była świetna!!! Wszyscy doskonale się bawili, byli zadowoleni, a niektórzy mówili nawet, że to najlepsza zabawa w ich życiu. Było fenomenalnie! Oba bale i dyskotekę prowadziła tego dnia pani Iwona Gacparska. Dziękujemy za fantastyczny dzień! Taką oto muzyczną nutą  zakończyliśmy pierwszy semestr szkolny...                                                                                                                        Aniela, kl.4
PRZJDŹ DO GALERII
18-01-2013 - Kultura żywego słowa - czyli kolejne warsztaty teatralne

Druga lekcja z cyklu edukacji teatralnej, która odbyła się 18 stycznia, cieszyła się również ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Tym razem nasi goście uzmysłowili nam, jak wielkie znaczenie ma sposób w jaki się wypowiadamy i jak należy pracować nad swoim aparatem mowy.     

Aktywnie braliśmy udział w gimnastyce naszego języka i mięśni twarzy. Niejeden uczeń wydał odgłos bólu podczas wykonywania ćwiczeń. Okazało się, że nie jest to taka łatwa sztuka.     

Pan Mirosław Kupiec przybliżył nam sylwetkę Demostenesa, który był najsłynniejszym starożytnym mówcą, a zawdzięczał to tylko i wyłącznie ciężkiej pracy i przezwyciężeniu swoich słabości. To dla nas dowód na to, że nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia.

Zapraszamy na kolejną lekcję już wkrótce!
18-02-2013 - Dzień Babci i Dziadka
18 stycznia na uroczystej Mszy św. nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z zerówki piosenką i wierszem przywitali kochane babcie i kochanych dziadków. W formie multimedialnej prezentacji podziękowali za nich wielkie serca. Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy im "100 lat" i wręczyliśmy własnoręcznie wykonane upominki. Nie brakowało łez wzruszenia i gorących uścisków.
PRZJDŹ DO GALERII
08-01-2013 - Narnia w teatralnym klimacie
  8 stycznia wszystkie starsze klasy naszej szkoły udały się do szczecińskiej Hali Opery na przedstawienie pt. „ W krainie Narnii”. Był to spektakl oparty na motywach książki, z ciekawymi efektami, dobrą grą aktorską i wspaniałą muzyką. Z książką łączyło go wiele, choć nie wszystko.

Było w spektaklu rodzeństwo: Łucja, Edmund, Zuzanna i Piotr, którzy wchodzili do magicznej szafy i wkraczali w świat tajemniczej Narnii. Była też „Biała Czarownica” - okrutna i zła oraz Aslan – najpotężniejszy lew, król nad królami. Rodzeństwo miało, oczywiście, mnóstwo przygód, dobro zwyciężyło, dzieci wróciły do domu. Tak w skrócie można opisać to, co działo się na scenie.

Chociaż podobieństw do książkowych wydarzeń było wiele, to znalazły się też rzeczy nowoczesne, które były sposobem reżysera na przybliżenie treści współczesnemu widzowi. Nie przypadły mi do gustu, trochę burzyły piękną atmosferę Narnii. To na przykład efekty multimedialne, Aslan i profesor, jako postacie filmowe pokazane tylko na ekranie, rola Edmunda – zbyt wyluzowana, taka trochę „ziomalska”, zdrobnienie jego imienia na styl angielski – zamiast Edzia był Edi, a zamiast książkowego „ptasiego mleczka” – popcorn.

A co mi się podobało? Na pewno piękna scenografia, bardzo dobra gra aktorska, niektóre efekty multimedialne i świetlne oraz bardzo zróżnicowana, idealnie dobrana do poszczególnych scen muzyka.

Ogólnie przedstawienie bardzo mi się podobało i chętnie obejrzałabym dalsze części przygód w Narnii w podobnej wersji. Bo przecież teatr – podobnie jak Narnia - też jest magiczny.
07-01-2013 - Rozdanie nagród w Konkursie Piosenki Bożonarodzeniowej
Najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży zabrzmiały w hali szczecińskiej Opery na Zamku.

W poniedziałkowy wieczór 7 stycznia odbył się tam koncert laureatów XIV Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej Szkół i Przedszkoli Miejski etap imprezy odbył się w grudniu. Wzięło w nim udział prawie 600 młodych wykonawców. Spośród nich jury wyłoniło 130 laureatów: przedszkolaków i uczniów. Wszyscy odebrali nagrody podczas uroczystej gali, a zdobywcy pierwszych miejsc mieli okazję zaśpiewać przed licznie zgromadzoną w operze publicznością. Spośród laureatów naszej szkoły wyróżnienie odebrał zespół z klas IV - V, a zaprezentował się jako zdobywca pierwszej nagrody zespół klas II-III . Wystąpiła również Emilka Żygis, która wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii solistów. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
PRZJDŹ DO GALERII
03-01-2013 - Szkolne kolędowanie
Kolęd w świątecznym okresie nigdy za wiele, więc i w naszej szkole 3 stycznia pięknie one zabrzmiały. Rodzice, uczniowie, nauczyciele - wszyscy, którzy przybyli na uroczystość, mieli okazję obejrzeć piękne jasełka przygotowane przez klasę IIIa i panią Irenę Błońską oraz posłuchać bożonarodzeniowych utworów w wykonaniu koła muzycznego klas I - III i zwycięzców Szczecińskiego Konkursu Kolęd.

W II części nastąpiło wspólne śpiewanie, pogaduszki i ucztowanie. Szczególne podziękowania należą się panu Tomkowi Kujawie za grę na gitarze a pani dyrektor za prowadzenie uroczystości. Zapraszamy na wspólne kolędowanie za rok!
PRZJDŹ DO GALERII