home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2012/2013 - Wrzesień

25-09-2012 - Odkrywamy drugiego człowieka...


Wrzesień to czas, kiedy po wakacyjnej przerwie na nowo spoglądamy na swoich szkolnych kolegów i koleżanki. Razem tworzymy klasy, swego rodzaju wspólnoty, do których należą rozmaite osobowości.


Jakiż świat byłby nudny, gdyby wszyscy byli tacy sami lub podobni. Na szczęście każdy z nas jest inny, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju.Każdego Pan Bóg obdarzył innym wyglądem, cechami, talentami, każdy z nas jest przez Niego chciany i kochany.


W różnych sytuacjach (np. na godzinach wychowawczych) uczymy się odkrywać to bogactwo tkwiące w drugim człowieku. To niełatwe, ale fascynujące zadanie i to zadanie na całe życie. Powodzenia!

PRZJDŹ DO GALERII
23-09-2012 - Otwarcie kolejnego sezonu rajdowego

Wreszcie nadszedł czas by wspólnie wyruszyć na szlak… Wczesna zbiórka w niedzielny poranek, daleko od centrum miasta, nie odstraszyła młodych turystów.   

Na starcie przy Jeziorze Szmaragdowym stawiło się 34 uczniów i aż dziewięcioro rodziców, dzięki czemu nasza przechadzka nabrała rodzinnego charakteru. Zawsze jesteście Państwo mile widziani! Patron imprezy, Stefan Kaczmarek, to bardzo zasłużony działacz turystyczny, przewodnik, instruktor krajoznawstwa, strażnik ochrony przyrody, nauczyciel kraju ojczystego. W podziękowaniu za jego długoletnią, społeczną pracę nadano tej cyklicznej imprezie jego imię.

Na trasie, wiodącej ścieżkami Puszczy Bukowej, zostawiliśmy cały nadmiar energii, dotleniliśmy zmęczone całotygodniową pracą umysły. Przy pięknej pogodzie szczęśliwie dotarliśmy na metę, gdzie wielu upiekło swoje kiełbaski i wzięło udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów.

Do zobaczenia następnym razem…                                                                                                                                                                                                                           
PRZJDŹ DO GALERII
03-09-2012 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Dnia 3 września uroczystą Mszą św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/ 2013.Ksiądz Marcin sprawował tę mszę w intencji uczniów, ich rodzin, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. W swoim kazaniu przywitał wszystkich gorąco, życząc, aby ten rok szkolny był czasem nie tylko wzrastania w mądrości i wiedzy, ale także czasem stawania się coraz lepszym człowiekiem. Na wzór sportowców powinniśmy ,, trenować’’ nasze umysły, nie zapominając jednak o kształtowaniu naszej osobowości, wrażliwości na drugiego człowieka i kulturze.

Po mszy św. słowa powitania skierowała do nas Pani Dyrektor, a następnie udaliśmy się wszyscy do klas. Jakże miło było spotkać się znowu!!! I choć trochę żal minionych wakacji, z nowymi siłami, energią i zapałem rozpoczynamy nowy rok.

PRZJDŹ DO GALERII
28-09-2012 - Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
   
     W dniach 24-27 września, w naszej szkole trwała kampania wyborcza, podczas której kandydaci do Rady Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali swoje programy w formie plakatowej oraz poprzez ,,żywą reklamę”. Kandydaci w twórczy sposób próbowali zjednać sobie wyborców, m.in. rozdawali słodkości oraz baloniki, na których składali swoje podpisy. Było ,,wystrzałowo” nawet podczas porannej modlitwy. Oczywiście wszystko przebiegało według zasad obowiązujących w czasie wyborów.
    
    28 września odbyło się głosowanie. Na porannej modlitwie opiekunowie Samorządu Uczniowskiego odczytali regulamin wyborów. Społeczność uczniowska na pierwszej godzinie lekcyjnej przystąpiła do głosowania. Koperty z oddanymi głosami, zostały przekazane do sejfu. O godzinie 12.25 Komisja Wyborcza, w skład której weszli gospodarze samorządów klasowych, spotkała się w Pokoju Nauczycielskim, w celu podliczenia głosów. Nad pracą komisji czuwali opiekunowie samorządu. Po Mszy Św. zostały ogłoszone wyniki i nastąpiło zaprzysiężenie nowej Rady Samorządu Uczniowskiego.
   
     W skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:
Klasa IV:
Szymon Wysługocki
Karolina Mazur
Klasa V:
Marcelina Wajdziak
Klasa VI a:
Jan Szczygielski
Klasa VI b:
Karol Tatarek
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
Katarzyna Pospieszna
Paulina Ryhanycz
Małgorzata Zawadzka     


Największą liczbę głosów uzyskała Marcelina Wajdziak, która w roku szkolnym 2012/2013 będzie sprawowała funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

P.R, K.P, M.Z

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

                   
Uwaga !!!   PĘKAJĄCE BALONY !!!

Co się dzieje? Dyskoteka ? Bal Przebierańców ? NIE ! Kilka dni temu w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Wszyscy byli podekscytowani, bo kandydaci rozdawali słodycze, ulotki i między innymi- BALONY! Zrobiły one furorę, ponieważ wszyscy się nimi bawili, odbijali, rysowali na nich i z tego powodu one pękały. Ale było zamieszanie!!! Wybory są jednak bardzo męczące.....dla balonów także.                                         
Zosia, Ewa i Anielka z klasy 4.

    
PRZJDŹ DO GALERII