home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2012/2013 - Grudzień

18-12-2012 - Laury na XIV Szczecińskim Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej
 W dniu 10 grudnia 2012 r. odbył się etap rejonowy XIV Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej Szkół i Przedszkoli Miasta Szczecina. Do eliminacji  przystąpiło ponad stu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każdy wykonał wybraną przez siebie kolędę, pastorałkę lub piosenkę bożonarodzeniową.

 Komisja konkursowa w składzie: 
p. M. Magdalena Melnicka–Sypko, 
p. Olga Adamska 
p. Andrzej Grochowski, 
p. Zura Pirveli 
p. Paweł Guz
 postanowiła wyróżnić wśród wielu uczestników:

Joannę Wysługocką z naszej szkoły
oraz duet w składzie: Weronika Żygis i Emilia Żygis,
Ania Dębniak - nasza solistka z klasy VI awansowała do finału wraz z Emilką Żygis jako solistką z klas młodszych.
W finale znalazły się też oba zespoły: klas młodszych i starszych.

18 grudnia odbył się finał miejski, podczas którego wyłoniono laureatów konkursu. Ku naszej radości dwa pierwsze miejsca zdobyli nasi reprezentanci!


 - solistka z klasy II - Emilia Żygis i
 - zespół w składzie: Mariola Ośko, Amelia Dąbrowska, Julia Wasłowicz, Agnieszka Wąs, Emila Żygis, Agnieszka Jaskuła, Michał Błaszkiewicz.

Drugiemu zespołowi (klasy starsze) w składzie: Aniela Gacparska, Pola Nowicka, Gabrysia Sawicka, Agnieszka Młokosiewicz, Ewa Sulisz, Krystiana Kijak, Karolina Pałczak, Martyna Krupowicz udało się zdobyć wyróżnienie.

Gratulujemy!!!


PRZJDŹ DO GALERII
14-12-2012 - Kiermasz świąteczny
Kolejny raz prawie cała społeczność naszej szkoły zaangażowała się w przeprowadzenie kiermaszu świątecznego. Od kilku tygodni  powstawały przeróżne bożonarodzeniowe cudeńka, na zajęciach świetlicowych,  w domach uczniów,  w mieszkaniach nauczycieli… Wreszcie nadszedł czas by ujrzały światło dzienne.   Wszystkie ozdoby, jak i drobiazgi nadające się na prezent, można było nabyć na stoiskach.                                                                                                                                      

Innego rodzaju atrakcją była loteria, w której każdy los wygrywał.  Choć losów było bardzo dużo, jak zwykle  okazało się, że nie starczyło ich dla wszystkich chętnych.  

Sporym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka , w której można było zjeść coś pysznego, napić się herbatki, porozmawiać ze znajomymi.  

Przepiękny domek z piernika, dzieło pani Eli, również trafił w dobre ręce. 


Serdecznie dziękujemy Wszystkim Państwu i Uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie drobiazgów na stoiska, ciast, strojów dla pocztu anielskiego. Do zobaczenia na przyszłorocznym kiermaszu.
PRZJDŹ DO GALERII
14-12-2012 - Dzień Języków Obcych
  W grudniu odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych – angielskiego i niemieckiego.

W piątkowy ranek braliśmy udział w konkursie wiedzy językowej. Następnie gospodarze, razem z panem Michałem i panią Iwonką Ziętek, przychodzili do klas i oceniali stroiki, bombki oraz rysunki o tematyce zimowo - świątecznej w wersji angielskiej. Przyznawali również punkty za gazetkę każdej z klas.

 Na zakończenie zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Klasy młodsze oraz czwarta śpiewały w języku angielskim, a piąta i dwie szóste - dodatkowo w języku niemieckim.

To był fantastyczny dzień. Bardzo mi się podobał, bo było wesoło, ciekawie, a rywalizacja miała charakter dobrej zabawy. Mam nadzieję, że co roku będziemy poznawać języki obce w tak radosnej wersji.
PRZJDŹ DO GALERII
06-12-2012 - Mikołajkowa pomoc
W grudniu, gdy wszyscy oczekujemy na Świętego Mikołaja wiele dzieci marzy o Jego odwiedzinach pisząc listy. Kilkanaście ( a może i trochę więcej ) takich listów napisanych przez dzieci trafiło do naszej szkoły. Dzięki pomocy Państwa i naszych uczniów mogliśmy zobaczyć jak wielką radość  sprawiliśmy dzieciom z biednych, wielodzietnych rodzin z Maszewa, Bielic oraz Darż, ale także z Domu Dziecka w Stargardzie Szczecińskim. To Państwa wielkie serce sprawiło radość w malutkich sercach tych dzieci, ile uśmiechów pojawiło się na twarzy dzieci i ich rodziców, opiekunów oraz wiara, że są jeszcze takie dobre duszki które niosą miłość innym. W imieniu obdarowanych dzieci dziękuję: Vanesce i Poli z kl II, Hani z kl IB i Poli z kl IV, Szymonowi, Kai, Hani, Gabrysi, Mackowi, Anieli, Oli, Oskarowi, Agnieszce, Karolinie z kl IV, Racheli, Agnieszce, Weronice, Ani, Zuzi z kl III B, Marcelinie, Hani z kl V, Kornelii, Agnieszce, Mackowi, Kubie, Markowi, Zuzi, Jankowi, Julii, Asi z kl VIA, Malwinie, Julii z kl VI B oraz Pani Dyrektor za pomoc oraz wsparcie. Bardzo dziękuję za wasze wielkie serce oraz pomoc.
06-12-2012 - Kilka słów od świętego
Ho! Ho! Ho!

Byłem w szkole wyjątkowej i spędziłem w niej kilka niezapomnianych chwil.

Takich szkół mało bo takich dzieci nie ma zbyt wiele! Mimo już sędziwego wieku, bawiłem się wyśmienicie. Były piosenki, tańce i oczywiście prezenty! I nawet ja, Święty Mikołaj z Miry, dostałem prezent, co mnie bardzo uradowało. Bo frajdą niebywałą jest obdarowywać innych ale i samemu zostać obdarowanym jest niezwykle miłe.

Śnieżynka też była zachwycona dziećmi. Do zobaczenia za rok!

 Śnieżynka i Święty Mikołaj

P.s. Wypatrujcie mnie jeszcze w Wigilię!
PRZJDŹ DO GALERII