home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2013/2014 - Styczeń

30-01-2014 - Przygoda z OMTTK

                                                      Przygoda z OMTTK

 

Kolejny raz uczniowie KSP startują w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym PTTK. To wymagający konkurs, w którym należy wykazać się nie tylko szeroką wiedzą, ale także wieloma umiejętnościami. 

 

Za nami już trzy etapy eliminacji miejskich, gdzie sprawdzano nasze wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania I pomocy, topografii,  ale również te o Szczecinie, województwie zachodniopomorskim i wybranych miejscach kraju. By poradzić sobie podczas rajdu na orientację trzeba było odwagi, umiejętności czytania mapy i posługiwania się kompasem.

 

Póki co wyniki naszych zmagań są bardzo zadowalające, ale to jeszcze nie koniec... W marcu gra miejska a potem, mamy nadzieję, eliminacje wojewódzkie turnieju. Trzymajcie kciuki! 

PRZJDŹ DO GALERII
24-01-2014 - Dzień Babci i Dziadka
"Kochani, dziś okazja rzadka mamy Dzień Babci i Dziadka.
Jak wiecie, jest ich razem czworo.
Co można sprawdzić, gdy się wszyscy zbiorą".

Tymi słowami zostali przywitani wszyscy uczniowie oraz Mili Goście w piątek 24.01.2014r. Modliliśmy się wtedy na uroczystej Mszy Świętej za naszych ukochanych Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Uroczystość uświetniły występy wokalne naszych uczennic z klasy trzeciej i czwartej - laureatek Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej.
Następnie młodzi aktorzy z Kółka Teatralnego w krótkiej scence opowiedzieli "Jak się zostaje babcią i dziadkiem".

Uroczystość zakończyły wspólnie odśpiewane życzenia a potem były już tylko uściski, prezenty i łzy wzruszenia...
PRZJDŹ DO GALERII
07-01-2014 - Kolędowanie
 7 stycznia 2014 r. o godz. 1700spotkaliśmy się  w szkolnej sali gimnastycznej na wspólnym kolędowaniu. Przybyli nie tylko nasi kochani rodzice ale także babcie, dziadkowie i rodzeństwo.

Spotkanie rozpoczęło się występem klasy II b, która wraz z p. Elą Patryn przygotowała "Jasełka na wesoło". Gdy umilkły ostatnie oklaski rozpoczęła się wspólna biesiada przy kawie i słodkościach, której towarzyszyły kolędy w wykonaniu zaproszonych gości oraz jasełkowych aniołów i diabłów. Akompaniament pięknie brzmiącej gitary w rękach Juranda Żelaznego zachęcał do śpiewania wielu tak dobrze znanych i kochanych przez nas kolęd.

Zaliczamy ten wieczór do bardzo udanych i mamy nadzieję, że stanie się coroczną tradycją w naszej szkole.